Skocz do zawartości

Breguet Bre.XIVB2 - 1/72 - AZ Model


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

No więc w końcu udało mi się ukończyć kolejnego szmatopłata

 

Dla zainteresowanych - link do wątku warsztatowego : viewtopic.php?t=10981

 

Model uznaję za ukończony ( w każdym razie pozostały mi tylko części dedykowane dla wersji A2 ).

 

Zdecydowałem się wykonać miniaturę maszyny z 66 Esc.Br. , czyli mówiąc po ludzku 66 Eskadry Breguetów , która znalazła się w Polsce wraz z armią gen. Hallera .

 

Model prezentuje schemat oznaczeń z roku 1919 , tj. kokardy na skrzydłach oraz sześciopolowa szachownica na sterze kierunku .

 

A teraz sobie pooglądamy :

 

DSCF0952.jpg

DSCF0957.jpg

DSCF0961.jpg

DSCF0970.jpg

DSCF0975.jpg

DSCF0981.jpg

DSCF0986.jpg

DSCF0994.jpg

 

A teraz wybaczcie , PKZ-2 i F2B/HS czekają

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne plamki kamo masz po prawej stronie sterów i skrzydeł. Na profilach na pierwszej stronie relacji masz je po prawej stronie. Brak też godła z rysunku. Ale rozumiem, że to wymagało kalek od podstaw. Ale co z plamami i układem kamo?

 

Co do wykonania to jak zwykle Twój wysoki standard

 

Edit:

Te okienka po bokach nie powinny być przeźroczyste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Już się bałem że nie zdążysz, a co do modelu to mnie się bardzo podoba.

Fajne kamo i porządne zużycie powierzchni.

Te okienka po bokach nie powinny być przeźroczyste?

Mogą ale nie muszą. Te cellonowe owiewki szybko matowiały pod wpływem warunków atmosferycznych. Trzeba pamiętać, że samolot swoje przeszedł.

Za model

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za dobre słowo

 

Czarne plamki kamo masz po prawej stronie sterów i skrzydeł. Na profilach na pierwszej stronie relacji masz je po prawej stronie. Brak też godła z rysunku. Ale rozumiem, że to wymagało kalek od podstaw. Ale co z plamami i układem kamo?

 

Być może tego nie napisałem w wątku warsztatowym (sorki ) ale w trakcie budowy pojawiły się nowe materiały i postanowiłem wykonać model w innym schemacie malowania ( były dwa schematy , do których poszczególne wytwórnie podchodziły w sposób powiedzmy dowolny ).

 

Okienka być może rzeczywiście są zbyt przybrudzone , ale maszyny w momencie przejmowania ich przez Polaków były mocno zużyte ( większość w stanie niezdatnym do lotu ).

Fakt iż kabina samolotu była malowana na szaro być może dodatkowo potęguje efekt nieprzejrzystości .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

I ja dołączam się do gratulacji Modelik wyszedł Ci bardzo ładnie ale zdjęcia są jakieś za ciemne :( Moim zdaniem nie oddają całej klasy modelu!

 

Tak czy siak jeszcze raz gratuluję pracy i wyrobienia się w terminie

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.