Skocz do zawartości

P-51B Mustang Revell 1:72


galo82

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to 3 mój model, który malowałem. Zrobiłem błąd ponieważ na sam koniec prysnąłem go lakierem w sprayu bezbarwnym i nie wygląda to teraz najlepiej. Owiewka kabiny celowo nie przyklejona aby czasem można tam zajrzeć do srodka, z którego to jestem zadowolony jak na 3 raz

 

teraz powoli kończe p-47 też z revella i pracuje nad dawno zarzuconym su-35 z kitech.. ale tu sobie chyba nie dam rady i znowu wyląduje w pudełku..

 

28d528cb8f7c2f84m.jpg f2ded43649c4006em.jpg fc8be9735724e3e1m.jpg ab45f9b0e718b48dm.jpg

057d69868d871c87m.jpg 2bb3a50a97017b72m.jpg 5fdfea3c7ce8743em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Wstaw nowe zdjęcia bo jak na razie to lipa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twój Mustang wzbudził we mnie mieszane uczucia. Ucieszyłem się z kolejnego "bazookowego zębacza" ale niestety zdjęcia nie pokazują należycie samego modelu i tak naprawdę ciężko jest ocenić powierzchnię lakierniczą, jej grubość i stopień gładkości. Nie wiem czy grudki są winą nieszczęśliwego werniksowania czy też samej farby bazowej...

Podobnie jest z kalkomaniami, które w niektórych miejscach ładnie się położyły, w innych natomiast porwały.

Ładnie wygląda malowanie kołpaka i łopat śmigła, ale niestety te drugie powinny nieco bardziej siedzieć w kołpaku. Teraz trochę za bardzo wystają. Kilka innych elementów takich jak np. antena jest wklejonych krzywo.

 

Ogólne świecenie modelu nie działa na jego korzyść. Przypomina trochę samochód, który dopiero co wyjechał z automatycznej myjni.

 

Co do śladów eksploatacji, to niestety tutaj również nie mogę wypowiedzieć się pozytywnie gdyż otarcia lakieru, które wykonałeś za bardzo przypominają malowanie srebrnym lakierem po zieleni.

 

Moja rada dla Ciebie jest taka. Poświęć nieco więcej czasu właściwemu rozcieńczeniu farb, i poćwicz malowanie na jakimś złomie modelarskim zanim zabierzesz się za malowanie kolejnego modelu. Podobnie powinieneś zrobić ze śladami eksploatacji. Zawsze lepiej poćwiczyć trochę na boku.Zaopatrz się również w taśmę maskującą Tamiya, aby wspomóc malowanie przejść kolorów oraz ram oszklenia.

 

Masz zacięcie i widać, że modelowanie sprawia Ci frajdę.To Ci się bardzo chwali i sądzę, że jeśli tak dalej pójdzie to wkrótce nas czymś mile zaskoczysz. Mam nadzieję, że wkrótce ujrzymy kolejną pracę Twojego autorstwa w galerii

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.