Skocz do zawartości

C-47 Skytrain ITALERI 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio nareszcie dobiegły prace nad tym sporawym jak dla mnie samolotem transportowym C-47 z włoskiej firmy Italeri w sklali 1/72.

 

C-47.jpg

 

Samolot jest zrobiony w wersji wczesnego ostrzegania przestrzeni powietrznej i nawodnej USAAF z roku 1945, a dokładnie z lipca. Niestety nie mam jak udowodnić że istniała taka wersja ( bo istniały 3 egzemplarze tegoż to samolotu w takiej właśnie wersji ) ponieważ widziałem je na zdjęciach robionych aparatem fotograficznym - czarnobiałym z tamtego okresu. Natomiast napis na lewej stronie kadłuba oryginalny to : Russel st. Boston. Samolot stacjonował przez 3 lata na lotnisku w Bostonie. Potem w sierpniu 1947r. został wycofany ze służby i sprzedany w ręce prywatnego kolekcjonera. Po kilku latach podobno samolot w całości został zezłomowany, gdyż uległ wypadkowi. Wszystkie trzy C-47 posiadały radary typu Texas Instruments AP-42 które były jednymi z pierwszych radarów zamontowanych na samolotach do przeszukiwania stref powietrznych. C-47 miały wykonać testy na tych radarach. W późniejszym czasie okazało się że radar jest kompletnie bezużyeczny jeżeli chodzi o wykrywanie małych myśliwców takich jak np.: brytyjski Supermarine Spitfire.

Teraz coś o samym modelu... Italeri wykonało dobrą robotę jeżeli chodzi o same spasowanie części. Wypraski w ramkach są bardzo dobre. Model składało się miło i przyjemnie. Oto wyniki mojej pracy:

 

C-472.jpg

C-473.jpg

C-475.jpg

C-474.jpg

C-471.jpg

C-4710.jpg

C-4711.jpg

C-4712.jpg

C-4713.jpg

C-4714.jpg

C-4715.jpg

C-4716.jpg

C-4717.jpg

C-4718.jpg

 

To by było na tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Malowany pędzelkiem? Jeśli tak, to brawo za umiejętności

Z uwag to kalki się trochę srebrzą, przydałby się też wash.

Model jest pomalowany aero jak wszystkie moje od niedawna ;P

No właśnie kalki się srebrzą ... też niewiem dlaczego ... albo są już za stare albo za mało sido dałem, no ale jakby nie było to samolot się dosłownie przed położeniem kalkomanii świecił. Niewiem dlaczego to wystąpiło...?! Co do wash'a to był zrobiony, widocznie za mocno starłem albo na zdjęciach go kiepsko widać... ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był w ramkach oryginalnych koloru brązowego. Z odcinaniem części ie będziesz miał większego problemu. Naturalnie gdzieniegdzie szpachli, pilnika, papieru ściernego będziesz musiał użyć. Ale samo spacowanie cześci do siebie to po prostu bajka. Wszystko wchodzi na swoje mniejsce jak należy. Ogólnie super. Jedyny problem jaki napotkasz na swojej drodz (jeżeli malujesz aero) to maskowanie tych imitacji silników Pratt & Withney. Kiepskie dojście poniewaz zasłąniają silnik w 40 % łopaty śmigła. Pozatym wszystko wchodzi na swoje miejsce jak należy. Ogólnie całość składa się na 5.

Pozdrawiam i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wkleiłeś śmigłą ? Trzeba było na koniec zostawić.

Następny przykład kogoś kto nie sklejał tegoż to modelu... otóż nie dało się ponieważ bolec był razem ze śmigłem, a zabezpieczenie przed wypadnięciem śmigła było w środku silnika. Nie wystawał bolec. Było by to wtedy logiczne panie kolego ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.