Skocz do zawartości

Lysander Mk. IIIA - Dywizjon 309 Ziemi Czewieńskiej


gulus

Rekomendowane odpowiedzi

Widok z góry:

 

th_45415_Lysander_MkIII_gora.jpg

 

 

Widać co można zrobić pędzelkiem, jak sie tego nie umie. Nie ma przejścia kolorów, są odcięte jak od linijki. Już nie pamiętam, czego używałem do maskowania, czy taśmy klejącej, czy też Maskolu. W każdym bądź razie nie wygląda to ładnie. Mogłem chociaż "schodki" farby zeszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie fotki modelu od spodu:

 

th_abcb4_PICT0006.JPG th_0355c_Lysander_MkIII_spod.jpg

 

Tutaj też były moje pierwociny modelarskie. Po raz pierwszy próbowałem brudzenia. Próbowałem uzyskać efekt zakopcenia zza silnika, rur wydechowych. Korzystałem z pasteli suchych, startych na papierze ściernym i nanoszony pył pędzelkiem. Niestety później pomalowałem to lakierem i się rozpłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos nie moge sie odwazyc brudzenia modeli, ale trzeba bedzie sie odwazyc. wyprobuje pare metod na HURRCANIE z Academy w sakli 1:72.

 

Pozdrawiam RObert 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dwie ostatnie fotki mojego pierworodnego 1/48.

 

th_6594a_Lysander_MkIII_bokprawy.jpg th_1e31f_kalki_bok.jpg

 

Na tym modelu po raz pierwszy korzystałem z płynów POD i NA kalkomanię. Przy falistej strukturze kadłuba, położenie kalkomanii "prosto z wody" skończyłoby się, najprawdopodobniej, fatalnie. Niestety nie pamiętam, jakich płynów używałem, chyba Model Mastera, ale nie dam za to głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos nie mam przekonania do brudzigu. Zawsze uważałem że zakrywa on jakąś wadę, ale jeżeli jest on poprawnie zrobiony to efekt może byc zarombiasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja, podczas spasowywania płata z oszkleniem i kadłubem, też miałem sporo problemów. Niestety nie wyszło mi to dobrze, ale że to był mój pierwszy model w 1/48 (i chyba jeden z pierwszych, które mają zastrzałowe skrzydła), to zwaliłem wszelkie problemy na własną gapiowatość i brak umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Gulus jak tylko zobaczyłem ten model to zaraz mi się przypomniało jak lat temu xx-naście zakupiłem go w Składnicy Harcerskiej ("starsi" pamiętają) za całe kieszonkowe, to był model matchboxa o ile pamietam, sklejało się jak na pierwszy i jedyny do tej pory samolot niezbyt łatwo ale przyjemnie. Pamietam że po sklejeniu stał sobie taki nijaki bez malowania i kalkomani. Poprosiłem starszego kuzyna aby go pomalował i położył "naklejki", wyszło mu całkiem fajnie. Ten model stał u mnie na półce ponad 20 lat, jednak córka dorosła i mit pierwszego SAMODZIELNIE sklejonego i przez kuzyna malowanego szybko "odleciał" na podłogę, ale sentyment pozostał. Dzięki za przypomnienie pierwszego plastkiowego samolotu i jak narazie jedynego którego kupiłem za własną kase i go skleiłem.

 

Chyba się już posunąłem w czasie bo staje się sentymentlny.

 

Pozd Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgadza się, jest to model firmy Gavia. Nie wiem, czy Eduard go teraz wypuszcza, jako swój, ale jakiś czas temu widziałem Lysandera jako Profi Pack, ale nie pamiętam przez kogo to było wydane, ani czym się to różni od wersji normalnej, non-profi. Pojawiła się też wersja, chyba, Mk. II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.