Skocz do zawartości

zimowy Jak-7V Sindar 1/48


lecki

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuując wątek ciężko potraktowanych przez aurę i obsługę maszym sowieckich proponują rzut oka na Jaka 7 w wersji szkolno-bojowej z zamalowaną tylną kabiną.

Miał być ładny czarno-zielony, ale jakoś mi efekt końcowy "nie podszedł", więc chwyciłem twardy pędzel i białą Pactrę i zacząłem zacieranie. Żeby podkreślić fazę przesilenia zimowo-wiosennego założyłem już koła, ale pozostawiłem płozę ogonową.

 

52956ed8722bda88m.jpg0dfe942faba7b123m.jpgcfecbd2e539459d9m.jpg0a9085a120815741m.jpg

a67656ea83799b94m.jpg0d9aac78a6feafc6m.jpgf2e5f351b68801e7m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model, wprawdzie nie bardzo "leżą" mi okopcenia (troszkę zbyt intensywne i w/g mnie kształt jest dziwnie falujący), ale za to zacieranie białym jest bardzo inspirujące - napisz proszę coś na ten temat.

 

Gwiazd bym nie zacierał...

 

pzdr.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okopceniami jest ten problem, że nie bardzo potrafiłem się odnieść do zimowej rzeczywistości i tego jak bardzo okopcenie odcina się od bieli. Po drugie za bardzo je chyba polubiłem, a falowanie tak wyszło, a korekt już się nie chciało robić.

Co do samego "zimowego okrycia", to jest to przede wszystkim konsekwencja zmiany podejścia. W przeszłości robiłem zimowe kamuflarze brudząc naniesioną biel. Tym razem, choć po części za sprawą wpadki malarskiej, zamiast usuwać naniesione barwy postanowiłem na nie nałożyć biel metodą suchego pędzla. Celem było uzyskanie zużytej, a więc wyświechtanej przez czas i warunki atmosferyczne powłoki zimowej, w której widać czarno-zielony "podkład". A więc taki marcowy stan, gdzie sens miało już założenie kół na podwozie główne, ale zima jeszcze nie odeszła.

Technicznie to biała Pactra i specjalnie przystosowany pędzel (gruby, miękki, ale mocno skrócony), a potem to już tylko "zacieranie" aż do uzyskanie satysfakcjonującego efektu. Kalki nałożone po pierwszej turze bielenia i przy kolejnej fazie potraktowane również bielą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.