Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 K4 Revell,Aries,Eduard,Quikboost 1/32


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim nie będę zbyt wiele się rozpisywał na temat modelu oceńcie go sami (prace nad nim można po podglądać wwarsztacie) napiszę tylko, że w karierze każdego modelarza pojawia się model albo kilka, które nie przynoszą zbyt wiele radości z pracy nad nim i to jest właśnie taki model. Zdaję sobie sprawę z wielu nie dociągnięć z mojej strony i wiem, że wiele rzeczy można było zrobić znacznie lepiej, ale chciałem po prostu go jak najszybciej skończyć i dlatego wygląda jak wygląda.

Kilka zdjęć Miłego oglądania i oceniania oczywiście licze na wasze głosy za co z góry DZIĘKUJĘ

IMG_0326.jpg

IMG_0329-1.jpg

IMG_0303.jpg

IMG_0304.jpg

IMG_0305.jpg

IMG_0306.jpg

IMG_0298.jpg

IMG_0301.jpg

IMG_0290.jpg

IMG_0302.jpg

IMG_0308.jpg

IMG_0309.jpg

IMG_0310.jpg

IMG_0311.jpg

IMG_0313.jpg

IMG_0314.jpg

IMG_0315.jpg

IMG_0316.jpg

IMG_0317.jpg

IMG_0320.jpg

IMG_0323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję to wykonanie bez dyskusji, model pierwsza klasa

Mam wrażenie, że koła mogłeś przykurzyć gdyż w moim odczuciu są za czyste, a model nosi na sobie ślady eksploatacji.

Gratuluję i pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując, model technicznie (o merytorycznych kwestiach się nie wypowiadam) jest wykonany bardzo dobrze.

Malowanie, wykonane jest świetnie, lecz niestety część kalkomanii się odznacza (krzyże na górnej powierzchni skrzydeł).

To co mi się nie podoba,to zdarcia lakieru, które wyglądają zbyt plamowato, co bardzo odznacza się na modelu. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie srebrnego ołówka, który w razie potrzeby można łatwo zetrzeć z powierzchni. Kupisz go w sklepie dla plastyków.

Nie wiem również, czy Twoje okopcenia przy wydechach nie poszły nieco za wysoko po powierzchni kadłuba i jednocześnie czy nie są za krótkie. Same wydechy wyglądają świetnie.

 

Dałbym mu 3,5 punktu w 5 stopniowej skali. Duży plus za zdjęcia, które bardzo dobrze ukazują szczegóły modelu, dając możliwość wnikliwszej oceny.

 

Powodzenia w następnych projektach

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!

 

Tylko trochę odpryski jakieś takie... no nieciekawe.

 

To co mi się nie podoba,to zdarcia lakieru, które wyglądają zbyt plamowato

 

Dzięki za te uwagi wiem, że te pseudo odpryski są nędzne ale jak wspominałem w warsztacie po niedomówieniach kwestii malowania skrzydeł (schemat malowania) potraktowałem ten model jako czysto treningowy i wiem że w taki sposób już nigdy więcej nie zrobię, przetarć i odprysków.

 

lecz niestety część kalkomanii się odznacza (krzyże na górnej powierzchni skrzydeł).

 

Krzyże na skrzydłach i kadłubie oraz cyfry były malowane i nie przeszlifowałem ich papierem po krawędziach, dlatego gdzie niegdzie wyglądają trochę grubo.

 

Mimo wszystko dzięki wielkie dodam jeszcze jedno, że „błędów nie popełniają Ci, którzy nic nie robią” i niestety uczymy się na własnych błędach przez całe życie.

 

Pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.