Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 K4 Revell 1/32


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie

W oczekiwaniu na sylikon który pozwoli mi dokończyć projekt I-16 postanowiłem rozpocząć konkursowego Messerschmitta Bf 109 k 4

Do budowy modelu posłuży mi podstawowy zestaw revell (przepak hasegawy) oraz zestawy pomocnicze

Wnętrze (ARIES)

in-box.jpg

Kolektory wydechowe (quickboost)

in-box1.jpg

Zestaw blaszek zewnętrznych (EDUARD)

in-box3.jpg

Oraz zestaw żywiczny (meteor productions) ale z tego zestawu wykorzystam tylko kilka elementów.

in-box2.jpg

Co do malowania jeszcze nie podjąłem decyzji ale na pewno oznaczenia częściowo będą malowane przy pomocy masek (MONTEX)

Pełen In-box viewtopic.php?t=4677&highlight=messerschmitt+109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nieźle to wygląda , fotki rzeczywiście troszkę prześwietlone ale to pomaga dostrzec szczegóły , a myślę że ten szary kolor w rzeczywistości jest ciemniejszy i odpowiada barwie RLM 66.

 

Z wielkim zainteresowaniem będę tu zaglądał bo w mojej szafie czeka na swą kolei taki sam model .Jestem bardzo ciekaw jakie malowanie wybrałeś ?

 

Życzę powodzenia w budowie

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy

Takie niestety takie są skutki robienia zdjęć w sztucznym świetle. Ale tak wnętrze jest znacznie ciemniejsze będzie to widać w świetle dziennym. Zresztą spróbuje zrobić jakieś zdjęcia jutro jak będzie ładna pogoda, bo dzisiaj nie za bardzo w deszcz by cokolwiek wyszło.

co do malowanie to wacham sie jeszcze po między kilkoma ale się zobaczy w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie

Przez ostatnie kilka dni szukałem natchnienia do pracy nie mniej jednak coś tam wydłubałem

A mianowicie

Wkleiłem wnętrze kabiny w połówki przedniej części kadłuba

IMG_0080.jpg

Skleiłem ze sobą część ogonową

IMG_0083.jpg

Wyciąłem ster kierunku (po szpachlowałem małe, co nieco)

IMG_0082.jpg

Gzie niegdzie poprawiłem linie podziału blach na ogonie i pokrywie silnika, bo komuś się pomyliło i nie w tym miejscu zrobił rysę.

IMG_0081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cześć i czołem kolejny dzień kolejne kilka część posklejanych w całość skleiłem ze sobą część przednią z ogonową

Wkleiłem centropłat

Oraz wlot chłodnicy oleju oraz mocowanie zbiornika

IMG_0084.jpg

IMG_0085.jpg

IMG_0086.jpg

IMG_0088.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo przyzwoicie , ale powiedz jak sobie poradziłeś z połączeniem kadłuba z tylną częścią , bo z tego co wiem ciężko jest to miejsce spasować bez "schodków " .

 

Pozdrawiam Jarek

 

A no fakt kiepsko było i widać mały uskok mimo wszystko, ale po pomalowaniu matową farbą trochę się to wyrówna, co prawda mogłem nieco bardziej przeszlifować połówki, ale nie było tego widać przed sklejeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim podglądaczom

Dzisiaj postanowiłem popracować troszeczkę lajtowo nad drobiazgami i tak

Obciąłem powierzchnie sterowe statecznika poziomego (wypiłowałem wgłębienia)dokończyłem wlot powietrza do chłodnicy oleju oraz przykleiłem wlot powietrza do turbosprężarki.

IMG_0097.jpg

IMG_0100.jpg

IMG_0101.jpg

IMG_0096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tym razem jedynie słowna aktualizacja.

Rozpocząłem prace nad skrzydłami a dokładniej nad wybebeszaniem zbędnego plastiku z wlotów chłodnic cieczy chłodzącej silnik oraz wnęk podwozia głównego. Jak się z tym uporam to dopiero wtedy dodam kilka zbiorczych fotek, bo jak na chwilę obecną nie jest to zbyt fascynujący widok.

Dla wszystkich tych, z którymi już nie będę miał okazji się spotkać na forum. Staropolskie WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po Świątecznym przejedzeniu.

Jak obiecałem ostatnio że tylko jak będą jakieś konkretne postępy w pracach zaraz się z wami nimi podzielę. Tak więc doprowadziłem do stanu używalności skrzydła (wnęki na koła) co prawda nie dokończyłem chłodnic cieczy ale to dopiero jak do kleje skrzydła do kadłuba. Dobra koniec mędzenia czas na zdjęcia:

IMG_0105mm.jpg

IMG_0109.jpg

Dodam jeszcze, że coraz bardziej zaczynam lubić blaszki i z wzajemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No no powoli kupa plastiku zmienia sie w Konrada

To najprzyjemniejszy moment każdej budowy, kiedy zaczyna być widać włożoną w model pracę

 

Wczoraj i dzisiaj postanowiłem poświęcić trochę czasu na drobiazgi

„Pospawałem” klapy:

IMG_0123.jpg

IMG_0122.jpg

Skleiłem dodatkowy zbiornik paliwa, koła i wykończyłem statecznik pionowy:

IMG_0119.jpg

Dorobiłem wskaźniki położenia podwozia:

IMG_0113.jpg

No i poskładałem wszystko na sucho:

IMG_0110.jpg

IMG_0111.jpg

IMG_0114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam dotychczasowe efekty i z niecierpliwością czekam na malowanie

Czołem

Do malowania coraz bliżej!!

Przez ostatnie dni samolocik wzbogacił się o nowe części:

Golenie i główną część klap podwozia:

IMG_0141.jpg

IMG_0139.jpg

IMG_0140.jpg

IMG_0135.jpg

IMG_0134.jpg

kołtak ze śmigłem:

IMG_0138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te nadlewki na goleniach usuniesz, prawda?

 

pzdr.

Chodzi ci o przewody hamulcowe?? masz racje wyglądają nędznie być może jeszcze je wymiwnię na nowe.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.