Skocz do zawartości

Foka Revella 1/72


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Praca wspólna, czyli 70% mój syn (12 lat ) i moja. Dobre rady 100% moje oraz nerwy. Płacz i stres 100% syna. Ogólnie wspólna praca, na lini syn tata.

 

92e95efe0531bcb1m.jpg7e3e85dd3f8f4656m.jpg891ede8d7ddb3805m.jpg 1a2e6eb07da1edf8m.jpg3e8129d50b98226bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przynajmniej w tematach moglibyście darować sobie wszelkie: foczki, foki, gąski, teciaki, kotki, kociaki, suczki, dziewice i i inne takie?

 

Swoją drogą to fajny model. Ciekawe, jak udało Ci sie te procenty wyliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co się lubi nazywa się zdrobniale. Stąd biorą się Spity, Hari, Jaczki. A z procentami to było tak, większa połowa (70%) to jego praca, mniejsza połowa (30%) to moja. Widzisz jakie to jest łatwe? Dobór pędzli i farbek to już sprawa starego. Kupno aerografu i kompresora to jest w gesti mojej żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona też zajmuje się modelarstwem?

 

Super model. Z czego jest zrobiona trawa?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w temacie, przez chwilę myślałem, że to forum zoologiczne

Jeśli CI o to chodzi to model ten to:Focke-Wulf Fw 190A-8, WNr. 170346.,,czarna 13'' ze Stab JG 26, Josefa ,,Pips'' Prillera. A jeśli mowa będzie o Mustangu, to o koniu czy też o NA-P-51?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focke-Wulf Fw 190A-8, WNr. 170346.,,czarna 13'' ze Stab JG 26, Josefa ,,Pips'' Prillera

 

Jeden z dwóch samolotów Luftwaffe, które 6 czerwca 1944 roku podjęły próbę odparcia inwazji w Normandii

Co prawda średnio to Pipsowi i Wodarczykowi wyszło, ale przynajmniej widoki mieli niezłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila ta foczka gratulacje dla juniora i seniora tak trzymajcie fajnie ze macie wspolna pasje

Dzięki za pochwałe. Junior jednak zaczyna orbitować wkoło kartonu lubi te robote. nowa pasja juniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jestem pod wrażeniem wspólnej pracy z synem. Mój najstarszy też ma 12

ale nie wyobrażam sobie wspólnej pracy przy modelu.Krzyczał by na mnie i denerwował się. Chociaż zdarzyło nam sie razem coś skleić, ale to na zasadzie ,że pomagałem przy malowaniu.Ale efekt był gorszy :-)))

No i te wycięte stery głebokości !!!!,super kolorek przy wydechu !!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focke-Wulf Fw 190A-8, WNr. 170346.,,czarna 13'' ze Stab JG 26, Josefa ,,Pips'' Prillera.

 

 

Skoro kolejna foka to się odrobinę wypowiem.

 

Przede wszystkim brawa dla syna i gratulacje bo model ogólnie prezentuje się dobrze, przekazać synowi proszę.

 

Koniec słodzenia.

 

Instrukcje Revell'a do maszyn niemieckich mają "jeden" poważny błąd, jako kolor wnętrz (kabin, wnęk podwozia itp.) podają kretyński zielony, który nie ma nic wspólnego z RLM02 a już tym bardziej z RLM 66. Zatem po raz kolejny kabina jest źle pomalowana, i tym razem brak odpowiedniej farby pod ręką nie przejdzie, jako argument

 

Kolejna sprawa to kolor wentylatora silnika, powinien być czarny, a nie taki jak jest na modelu.

 

Kolejna sprawa to kolor kamuflarzu: RLM 75 jest zdecydowanie za jasny.

 

Źle wklejony wiatrochron, jest za wysoko, dosunięcie tylnej części owiewki przy takim wklejeniu wiatrochronu spowodowałoby niedomknięcie kabiny.

 

Za krótki masz antenowy.

 

Na koniec kilka plusów, ogólne wykonanie modelu na plus, to do Twojego syna, pędzlowanie bardzo ok, kalki też, no i czystość sklejenia.

 

Na koniec chciałbym jeszcze słowo, jeśli dajesz swojemu synowi 100%rad i wsparcia, to niech to będą rady poprawne. Skoro podajesz w temacie, że budowana była konkretna maszyna, w tym wypadku maszyna Prillera, to niech chociaż malowanie będzie poprawne na tyle na ile pozwalają farby modelarskie (chodzi mi o właściwe zastosowanie konkretnych kolorów i ich przynajmniej w miarę dokładne odcienie, choć wiem, że jest to trudne).

 

Ty tyle.

 

Dla syna mocne 5, dla Ciebie 3+

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.