Skocz do zawartości

Bleriot Spad S.51C1 - 1/72 - AZ Model


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę zaprezentować moją wariację na temat AZ Modelowej wariacji na temat Spada S.51C1.

 

Na początek garść pochwał:

 

1. Tani

2. Dostępny

3. Ładne kalki

 

Ok, starczy tego miodu, teraz wady:

 

1. Bez publikacji Stratusa model niemożliwy do wykonania.

2. Silnik - żywiczny odlew podobny do Jupitera liczbą cylindrów.

3. Dolny płat podzielony na 3 elementy, właściwie nie wiadomo po co.

4. Producent zapomniał o owiewkach centropłata - owiewki były potężne - korekta błędu też.

5. Również zapomniano o trzech gardzielach doprowadzających powietrze do silnika (takie trzy wielkie rury pomiędzy goleniami podwozia).

6. Gdyby zainstalować górny płat na nie przerobionych zastrzałach miałby on wznios ok. 20 stopni w stosunku do dolnego.

 

A teraz popastwię się nad sobą.

 

Model jest :

 

1. Zbyt czysty

2. Zbyt matowy

3. Niezłoszowany

 

A teraz obrazki:

 

DSCF3563.jpg

DSCF3561.jpg

DSCF3567.jpg

DSCF3568.jpg

DSCF3574.jpg

DSCF3571.jpg

 

Reasumując - jak ktoś toto ma, to niech sobie to sprzeda i kupi żywicę Choroszy Modelbud.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic nie napiszę

No dobra dodam ,że można zobaczyć go w filmie"Wielka Droga"z 1945roku.Właśnie w tym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film był produkowany w trakcie wojny w 1945 miał premierę tylko na zachodzie.Duża część filmu to oryginalne materiały dokumentalne i wśród nich jest samolot i nie tylko ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów wyciągnąłeś z rękawa ciekawego Polonika.

 

Wady modelu i wykonania wymieniłeś sam. Ja za to wymienię zalety, którymi jest sama chęć wykonania tego samolotu i bardzo ładnie wykończony silnik

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chętnie zaglądam do galerii kolegi ZIO NOCĄ Podoba mi się konsekwencja, z jaką buduje kolekcję modeli samolotów w polskich barwach. No i podobają mi się te modele, ten też Nieśmiały z natury jestem, więc nawet nie będę prosił o jakieś zbiorowe zdjęcia kolekcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za dobre słowo

 

Korniku zapewniam Cię że następne też będą ciekawe, co by była równowaga dla Spitów, Jedenastek, Łosi i innych popularnych na forum poloników.

 

Mate82 - zastosowałem silnik z zestawu z radykalnymi przeróbkami - to co zaproponował producent było niezwykle ubogie w detale a i one mijały się z prawdą.

 

DSCF3578.jpg

 

Co do propozycji kolegi Kubisza pokazania całej kolekcji, to jest to dość skomplikowane logistycznie - wszystkiego jest coś koło 130 sztuk a zdjęcia gablot prezentują się "tak se".

 

Być może popełnię kilka fotografii tematycznych - tak będzie prościej.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.