Skocz do zawartości

HRS-1 1/72 Italeri


tofik

Rekomendowane odpowiedzi

Model z założenie miał przedstawiać śmigłowiec HRS-1 ale producent tak namieszał że jest to miszmasz trzech wersji. Próbowałem to naprostować ale zaliczyłem pewna wtopę na etapie gdy już było za późno na poprawki.

 

Kalkomanie są nieco błędne. Numer seryjny odpowiada maszynie HRS-1 ale na kalkach pisze HRS-2 da się to poprawić wystarczy skombinować jedynkę. Ale ja sobie odpuściłem bo cały ten blok oznaczeń jest o jakieś 1/3 za duży , łączna wysokość liter powinna odpowiadać wysokości sąsiedniego napisu MARINES.

 

Co do bryły i detali modelu to odpowiada ona wersji HRS-3 przerobiłem kratki na boku kadłuba jak i garb pod spodem. Niestety dopiero przy nakładaniu kalkomania zauważyłem ze należy jeszcze usunąć listwy wzmacniając na belce ogonowej. Z obawy że ewentualne poprawki na tym etapie przyniosą więcej szkody niż pożytku już tak zostawiłem.

 

Dorobiłem też trochę detali w kabinie transportowej bo ściany były gładkie i nie było sufitu.

 

Mimo wad model prezentuje się całkiem fanie i wiele się nauczyłem. Pierwszy raz na taka skale waloryzowałem model. No i o drobiłem ważną lekce , należy uważniej studiować dokumentacje

 

kilka fotek z budowy.

 

s55a1.jpg

 

s55a2.jpg

 

s55a9a.jpg

 

No i główny bohater

 

S55A7.jpg

 

s55a6.jpg

 

s55a5.jpg

 

s55a4.jpg

 

s55a3.jpg

 

s55a9.jpg

 

Jeszce oryginał.

 

http://hrs-helicopter.com/images/127783-127812/BuNo127795.1.jpg

 

i ciekawa stronka

http://hrs-helicopter.com/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie coś ciekawego na forum Tym bardziej fajnie że leży w składziku i wiem teraz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, cztsto, wykoanny model. Do tego oryginalny temat na forum. Ja mam manię brudzenia modeli, ale taka forma bardzo mi się podoba. ;) Szkoda, że nie ma warsztatów z budowy modeli takich jak ten, myślę że nie tylko ja chętnie bym zaglądał do takich relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, cztsto, wykoanny model. Do tego oryginalny temat na forum. Ja mam manię brudzenia modeli, ale taka forma bardzo mi się podoba. ;) Szkoda, że nie ma warsztatów z budowy modeli takich jak ten, myślę że nie tylko ja chętnie bym zaglądał do takich relacji.

 

Mikele USMC to nie USAF czy Armia że latają brudnymi maszynami. W korpusie o maszyny się dba, co tydzień są myte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.