Skocz do zawartości

Spitfire Mk.IX C/ICM/1:48


Kameleon145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po krótkiej nieobecności powracam z kolejnym modelem. Jest to Spitfire MK.IX C ICM-u. Model malowany aerografem oraz farbami Vallejo. Po raz pierwszy używałem tych farb i jestem bardzo z nich zadowolony. O niebo lepsze od Humbroli. Pierwszy raz spróbowałem washa. Z efektów jestem zadowolony. Następnie został pomalowany mattem Pactry.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

SAM_0163.jpg

 

SAM_0152.jpg

 

SAM_0172.jpg

 

SAM_0169.jpg

 

SAM_0168.jpg

 

SAM_0161.jpg

 

SAM_0171.jpg

 

SAM_0165.jpg

 

SAM_0134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko wsteczne chyba z innej skali? Podobnie rozmycie pomiędzy barwami, zbyt szerokie. Wash nierównomierny. Do tego nie odtworzyłeś linii podziałowych na spodzie kadłuba. Wklęśnięcia przy lotkach wypadałoby wyszpachlować, bo dyskwalifukują ten zestaw. Może warto było sięgnąć po Hasegawę lub Tamaję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasegawa jest trzykrotnie droższa od tego zestawu, natomiast Tamka dziewiątkę wypuściła w 1|32. Za niewiele większe pieniądze można dostać Revella (przepak Hasegawy). Ten zestaw wcale nie jest taki byle jaki, można z niego zrobić naprawdę niezły model, wystarczy trochę pracy nad zestawem (np. model Maćka Żywczyka przedstawiający samolot z ,,Cyrku Skalskiego). Gdybyś chciał jeszcze raz zrobić z tego zestawu model, to popraw wszystkie linie, wyszpachluj miejsca jam skurczowych, kup maski Montexu lub dobre kalki(niekoniecznie Techmodu), nanieś prawidłowo kamuflaż, a przekonasz się że można z niego zrobić godny model. Nie traktuj mojego wpisu jak jakieś złośliwości czy mądrzenie, bo każdy z nas popełniał większe lub mniejsze błędy(niektórzy nadal je popełniają). Ja np. bardzo sobie cenię modele ICMu, bo za te pieniądze można dostać naprawdę niezły materiał wyjściowy. Mam wrażenie że jako modelarz, zapowiadasz się dobrze i rokujesz dobrze na przyszłość. Siadaj do następnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.