Skocz do zawartości

PZL SW-4, AEROPLAST, 1/48


Steve

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrowienia dla braci modelarzy !!! Po dłuższej przerwie chciałbym zaprezentować coś lżejszego z dziedziny "wiatraków". Najnowszy produkt AEROPLASTU w tej materii prezentuje się całkiem dobrze, choć mam pewne wątpliwości co do jakości szkła. Słyszałem i widziałem, że nie wiadomo na co trafimy, otwierając za każdym razem nowe opakowanie. W każdym innym przypadku, chodzi o plastik, jakość produktu, można powiedzieć, jest na dobrym poziomie. Bardzo dobrze pasują części, zwłaszcza chodzi o te najmniejsze, w kabinie. Nieliczne, prawie niewidoczne "niedolewki" w okolicach foteli pilotów, można łatwo zlikwidować, maskując je kawałeczkami cienkiego plastiku. Poza tym model całkiem przyjemny w montażu, choć w ostatnim etapie czeka nas niemiła niespodzianka. Duże części, czyli połówki kadłuba są idealnie spasowane, płozy pasują idealnie, stateczniki poziome i pionowy - idealnie, boczne drzwi - idealnie, części wirnika głównego - idealnie, choć trzeba trochę się napocić przy montażu małych części i tu... idylla się kończy, bowiem po sklejeniu kadłuba i przystawieniu szklanej osłony głównej, przedniej, okazuje się, że jest za KRÓTKA !!! Ja ratowałem się zamaskowaniem tej ziejącej szczeliny na całej szerokości między osłoną a kadłubem, paskiem przyciętego, cieniutkiego tworzywa plastikowego. Jako tako wyszło. Jak to się mówi "Nie chwal dnia przed zachodem słońca" - kiedy dostałem ten model do rąk, byłem pod wrażeniem. Wreszcie pięknie wykonany model polskiego śmigłowca, na pierwszy rzut oka wręcz rewelacyjnie, zwłaszcza porównując wcześniejsze wyroby w tej dziedzinie i przede wszystkim w tej skali. Ta jedna niedoróbka popsuła całkiem fajny projekt, a chodzi o niecałe 2 mm. Mimo to, zachęcam do zakupu tego modelu choćby z tego względu, że odpowiednia do rozmiarów rzeczywistych skala i, jak na polską kieszeń cena szokująco niska !!!

DSC_0467.jpg

DSC_0465.jpg

DSC_0460-1.jpg

DSC_0464.jpg

DSC_0468.jpg

DSC_0458.jpg

DSC_0461.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum roi się od zapowiedzi wojskowych Piszczyków, a tu po cichutku i mamy gotowca w cywilnym ubranku.

Brawa za model i tempo prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie świetne i gdybyś nie napisał o uzupełnianiu szczeliny nikt by nawet się nie domyslił. Elegancka i czysta robota. Trochę połozenie anteny pod przodem kadłuba od prawej burty się rzuca w oczy (jej dolna część powinna być w poziomie), ale poza tym klasa.

 

W sumie jeszcze jedno się w oczy rzuca - dość chropowata powierzchnia, widoczna zwłaszcza na czerwonych powierzchniach, z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za dobre słowo. Co do tej nieco chropowatej powierzchni, jak słusznie zauważył Mikele, to mój błąd podczas nanoszenia podkładu. wyszedł mi trochę za gruboziarnisty. Myślę, że następne, a mam w planie jeszcze przynajmniej trzy w różnym malowaniu, będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że zdradzę, Grzesiu. Będzie cały czerwony, widziałem go gdzieś w internecie, następnie cały żółty z napisem na boku SW, no i oczywiście zielony, wojskowy. Oczywiście kolejność dowolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

BRAWA BRAWA.....Dla takich małych maszyn to super skala....i naprawdę,gdy otworzyłem pudło byłem miło zaskoczony...swoją drogą "puszczyk" od niedawna lata po naszym niebie.....i ma już swoje małe dziecko))).Pytam się więc jak to możliwe,że taki zacny senior jak MI-2!!!...przez tyle lat w różnych wersjach latający po naszym i nie tylko-niebie...nie może doczekać się swojej wiernej repliki-nie dość,że tylko w 1:72,to ten polski tylko na pudełku jest mi-dwójką...a chiński-kadłub ok!,ale to coś,co trzyma śmigła do kupy-nie wiem naprawdę w jakiej jest skali???..oj gdyby tak aeroplast zrobił coś podobnego do MI-2-jki???...-no cóż-POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.