Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 110C-7 ----->Airfix 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym przedstawić na forum ostatni z modeli, które dotychczas wykonałem. Przeglądając różne fora i stronki wiele naczytałem się o airfix'owej "110-ce". Opinie były raczej pozytywne. Jako, że jest to jedna z moich ulubionych maszyn, postanowiłem sprawić sobie ten model. Sama budowa należała do bardzo przyjemnych. Ładne wypraski, linie podziału blach głębokie, mi zupełnie to nie przeszkadzało aczkolwiek wielu modelarzy na to zwracało właśnie uwagę. Możliwe dwa rodzaje malowań, te łatwiejsze "zielone" i zimowe. Kiedyś zarzekałem się, że więcej już malowania zimowego nie będę wykonywał(podczas italerowskiego Stukasa) ale jednak.... zawalczyłem drugi raz. Uważam osobiście, że nie wyszło mi źle choć nie było łatwo.

 

Wykonałem model samolotu Messerschmitt Bf-110C-7 "+S" należący do II Gruppe/Schnellkampfgeschwader 210, front wschodni, zima 1941. Niestety nieudało mi się namierzyć, kto latał tym samolotem...

 

3450cwn.jpg

21lq16q.jpg

2lc00as.jpg

4glmwm.jpg

2dvk4yb.jpg

zyev5v.jpg

9vgi88.jpg

294i1op.jpg

rmmbkp.jpg

15n29va.jpg

qzj6on.jpg

2nbc3d5.jpg

v2wm0i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajno, jeno antena z zestawu jakaś "gruba"(wyszczuplij ją jak możesz) i daj "sznurki" od niej do stateczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też walcze z tym zestawem, także przeprowadziłem drobne dochodzenie malowania zimowego i tutaj mała kwestia merytoryczna: To malowanie odpowiada wersji Me-110 która nie miała zbiorników dodatkowych, a tylko pylony na bomby(w wydawnictwie Squadron-Signal In Action Messerschmitt Me110 jest zdjęcie z podobnym malowaniem, ze zbiornikami, ale jest to Me-110G-2). Airfix troche przekłamuje w tym temacie w instrukcji, a te zbiorniki są mimo wszystko potrzebne ale w innym zestawie airfixa z malowaniem z afryki. To taka mała informacja dla ekstremistów modelarskich:)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.