Skocz do zawartości

PWS-A - ARDPOL 1/72


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model, który wreszcie trafił do witryny!

Bardzo przyjemna żywica Ardpola.

Maszyna z "Trójki Bajana" 122 Eskadra Myśliwska Kraków.

Ciekawostka jest, ze maszyny nosiły w tym czasie dwie wersje godła oficjalne geometryczne i tradycyjen "papierowy konik".

29c6c905034b8b8f.jpg

9767be482452a878.jpg

3aa5204c4f54147d.jpg

9293ecdee1e73dd3.jpg

52d63f1673ab4e49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym typem samolotu wiąże się ciekawostka: Był to niewątpliwie wyjątkowy samolot dla samego Urbanowicza, skoro w latach 60tych pewien młody modelarz i później pionier organizacji zawodów modelarskich, zbudował na jego zamówienie model właśnie tego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobionego w 95% Wyzla, bylo 100% kilka lat temu ale dwa razy juz mial wypadek, wiec wrocil na warsztat do naprawy. Jakos tam problemow ze sklehaniem nie bylo - pomijajac wpasowanie goleni podwozia, no i stateczniki poziome sa "niezamienne" specjalnie bo maja byc plaska czescia profilu do gory nie na dol, niecodzienne, sa takie platowce. Nalezy pamietac ze ten Wyzel to jeden z pierwszych modeli Ardpola.

Jak zrobicie kilka roznych zywic od roznych producentow to chetnie poslucham np.kupcie Unicraft, stara KORA i LF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se kupcie Unicraft albo jeszcze inna niszowa zywice.

 

?

pisze o swoich doświadczeniach z tym g..nem i tyle ,po za tym: zle spasowane ,gromada bąbelków powietrza ,elementy z zywicy które ewidentnie powinny być z drutu lub przynajmniej PE , kołek ,w drugiej połowie brak dziury , nie dolane elementy , brak chociaż kliszy na zegary ,owiewka vacu bez podziału ,odlane np bardzo fajnie silniki tylko ze myk jest taki ,ze ich wogóle nie widac.To moje spostrzeżenia .

 

 

EDIT

 

Jurek nie ładnie jest tak znacząco zmieniac swój post jesli juz ktoś na niego odpowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ardpolem to różnie bywa - Mam orlika i poza monstrualnie dłuuugimi goleniami podwozia głównego i kilku niezrozumiałych fragmentów w instrukcji to sam "miód malina". Ale robiłem też Żuka i tam już było gorzej. Niby duże żywiczne elementy OK, ale drobnica kiepska, napis na kalkach skasztaniony ( miał być biały, dali czarny, czyli u mnie jest puste miejsce) a w dodatku w ażurowej belce ogonowej dołożyli na prześle konstrukcji po jednej belce.

Zgadzam sie, że są gorsze firmy "żywiczne" w stylu Neomega, cz omega, ale i też trochę więcej bym oczekiwał od ardpolu, bo tematy zacne i ceny raczej też z górnej półki.

A sama Avia jest fajna. Specem nie jestem, subiektywnie bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek nie ładnie jest tak znacząco zmieniac swój post jesli juz ktoś na niego odpowiedział

 

No to akurat się przecieło z odpowiedzią Rafała. Pusciłem posta, zaraz pomyslałem o wklejeniu zdjęcia więc edit i w tym momencie już RAV odpisał i nie zauwazyłem tego. Myślę, że pomimo wszystko czytający wiedzą o co poszło.

 

Co do ARDPOLA, jesteś pewien, że masz oryginalny odlew nie klona?!

Wiem jak firmie zależy na jakości i jak reagują na uwagi o uszkodzonych czy brakujących częściach. Owiewka jest w Wyżle jeszcze naciągana na kpop[yto ni formowana próżniowo. Ma podziały tylko zbyt delikatne, widać je pod kątem patrząc. Wiem bo wczoraj ciąłem zgubione przez lata zapomnienia i wypadek modelu elementy - mój bedzie miął otwarta. Co mozna zarzucic modelowi to brak kozła przeciwkapotażowego lub zbiornika miedzy kabinami (nie wiadomo na 100% jaka funkcja w tym była wazniejsza.

Mam nadzieję jutro pokazać model w galerii.

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, tak to juz jest. Matki robia różni ludzie. Jaka w sumie 2 czy 3 osoby w końcu robiły, ktos zaczął, ktoś ciągnał dalej i ktos próbował naprawic co się da. PWS-A to też matka zakupiona od kogos i ma błędy fakt, ale można zaakceptować. Szybowce robi sam właściciel jaki i większość 72 poloników.

Jak dotychczas to moje zestawy zawsze były kompletne i bez błędów produkcyjnych. Inne firmy przywołałem bo oni wrzucają do worka wszystkie odlewy jak idzie bez weryfikacji jakości. Np mój Vampire T MK.22 górna połówka i dolna były z różnych okresów odlewania i miały różnicę w szerokości ok 1,5-2mm!!!!! Tego nie ma w Ardpolu w innej firmie com poprawił pęcherzyki i szlifowałem bryłę to otwierały się kolejne - model leży 15 lat w poczekalni i już chyba nie wróci na warsztat.

Zakończmy dyskusje o jakości modeli - zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tych szachownic na górnym płacie?

Chyba nie była to zamierzona ciekawostka?

Ups

sie poprawi

Może warto zwolnić tempo, bo po Szcze-2 to kolejny model z błędem w malowaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, PWS to stary model kalki już były. Szczerbakow bazował na 3 polskich żródłach i w nich byyło zielono-brazowe wiec? na czymś się trzeba opierać.

Jak teraz nie wykozystam czasu to znowu przez rok moze jeden góra dwa modele skończę. Mam sporą grupe modeli, do nadania ostatniego szlifu. Takie życie.

Ten tydzień mają trafić do witryny jeszcze z 2 lub 4 sztuku. Braki w nich niewielkie, jakieś linki lub wytłoczyć kabinki, sprawy do ktorych w czasie ich budowy nie miałem serca lub mi się zapodziały a teraz znalazły. Tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem bardzo fajny model. Kojarzę go z jakiegoś stareńkiego wydania Małego Modelarza. Podziwiam Twój zapał do budowy niszowych konstrukcji i tempo pracy. Mając małe pociechy w domu wygospodarowanie czasu nawet w czasie urlopu to prawdziwy wyczyn.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem bardzo fajny model. Kojarzę go z jakiegoś stareńkiego wydania Małego Modelarza. Podziwiam Twój zapał do budowy niszowych konstrukcji i tempo pracy. Mając małe pociechy w domu wygospodarowanie czasu nawet w czasie urlopu to prawdziwy wyczyn.

Pozdrawiam

Damian Biwo

 

No właśnie chodzi o to ze to nieskończone model sprzed lat, właśnie przez:

1. przeprowadzkę przez 930km 2004

2. przebudowę domu 2008/2010

3. bliźniaki 2008

4. przeprowadzka wewnątrz domu kącika modelarskiego 2010

5. zmiana 2 zarządów w firmie

6. tryb pracy 4-5 dni poza domem od rana do nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.