Skocz do zawartości

MIG-27 Academy 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem przedstawić swój wypocinowy model samolotu MIG-27 z zestawy Academy.

Zestawu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać,znane są jego błędy,których w większości nie usunąłem z braku umiejętności lub wiedzy.

Z wkładu pracy w model:

- poprawiłem poprzez wstawki długość kadłuba - Academy zrobiło go za krótki o jakieś 5mm przy wlotach i ok 2mm przy dziobie za kabiną pilota.Potwierdzenie znalazłem też na jakimś innym forum,choć nie pamiętam jakim.

- przerobiłem go na wersję D z inną stacją naprowadzania i dodatkowymi powierzchniami przy wlotach

-przeryłem wszystkie linie

-dorobiłem nowe pylony (pożyczone i przerobione z Su-22 ZTS`u

-dorobiłem dyszę z foli przeciągniętej klockami lego (zdjęcie na żądanie )

-troszkę pomodziłem przy wnękach kół podwozia głównego

-dodałem uzbrojenie UB-32 i H-25 z zestawu Energia- wyrzutnie AKU-68 to własna inicjatywa

 

Malowanie MIG-27 jest powszechnie zanane-to znaczy każdy jest inny .Wzorowałem się na malowaniu samolotu "01" z 19 GvAPIB stacjonującego w Raichu ( http://www.16va.be/galeries_vvs/mig-27/imgcol/index.html ),nie jest dokładnym odwzorowaniem gdyż aerograf odmówił wówczas posłuszeństwa i chlapał....wyszło więc jak wyszło.

 

ps.

Oznaczenie "01" jest tymczasowe więc zapewne się świeci ale to czasowo do czasu zakupienia kalki do su-17 bo tam widziałem odpowiednie.

 

 

d8860748cef77aeamed.jpg

 

bead12725d21f4afmed.jpg

 

bb5e2ee2f38f3350med.jpg

 

c8e7736edc4a9317med.jpg

 

6dd84457e6c294a7med.jpg

 

354359de731efea2med.jpg

 

7ae9e8c6b053d278med.jpg

 

14323de32aad5db2med.jpg

 

e75f4caa512a5049med.jpg

 

a437d2db09324f52med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny modelik,moje klimaty.

Tylko jak dla mnie mogły by być same UB-eki,jakoś lepiej się wtedy prezętuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dawno Piotr nam nic nie pokazałeś (a może coś źle kojarzę?), tym bardziej cieszy fakt ukończenia modelu.

 

Zestaw Academy jest bardzo słaby, także uznanie że w ogóle go złożyłeś. O poprawkach nie wspominając (choć w tak kiepskim zestawie to czysta strata czasu IMHO). Miałem bliźniaczego MiGa-23 z Academy i czym prędzej się go pozbyłem. Może i RV jest drogi, ale przypomina pierwowzór, a nie jest karykaturą.

 

Co do wykonania, to model poprawnie i czysto złożony. Ale jak już przeryłeś linie podziałowe, to mogłeś użyć washa... Choćby dla odznaczenia sterów. Ah, i jeszcze jedno. Rozmycie na granicy barw jakoś nie pasuje mi do skali 1/72, zdecydowanie zbyt szerokie. Jak maskowałeś model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak pisałem aerograf sie obraził i jako,że maskowałem model maskolem tylko na łączeniu kolorów to właśnie zachlapalo wszystko wokół stąd rozmycie rzeczywiście duze wręcz ogromne. To jak zachowywał się aero tak mnie zrezygnowało,że miałem dość i nie poprawiałem tego. Gdzieniegdzie poprawiałem pędzlem. Nie zmywałem już farby kąpielami bo nigdy tego nie robiłem. Mam taki zamiar przetestowac na zlomowym ar-234

 

Co do łosza to próbowałem ale mam z tym problem.

Kupiłem gotowiznę vallejo ale jakoś się wgryza w sido i rozuszcza go ( to samo z podkładem vallejo się dzieje) ,mieszanka olejnej z leroy'a z benzyną do zapalniczek też coś nie taka. Za rzadka zmywa się cała ,trochę gęstsza ,nazwijmy to , zostawia smugi przy wycieraniu. Strasznie mnie to irytuje. Muszę spróbowac jeszcze z bezbarwnym i nieco praktykowac na jakiś zlomach.

 

Dzieki za krytykę

 

Co do Miga-23 to zakup academy jest planowany na przerobkę na UB więc szkoda mi by było ciąc bilka czy zvezde....jednak po twojej wypowiedzi się powoli łamię...może jednak....

 

Mam nadzieję,że już będę mógł wkrotce nieco więcej pokazać,zdobyłem aparat,zrobiłem sobie prowizoryczne studio i konczy sie Su-30 przerobiony na J-15BS oraz Su-25 ze starego zastawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.