Skocz do zawartości

F6F5 Hellcat Italeri 1/72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem taki model.

Mimo tego, że włożyłem w niego sporo pracy(jak na mnie), sfalowane i ponitowane powierzchnie i inne takie, to jakoś nie bardzo jestem zadowolony. Niemniej model skończony, na polu słonce to galeria jest ,-))

 

Tu jest warsztat: viewtopic.php?f=86&t=41972

Moim zdaniem znacznie ciekawszy niż efekt końcowy ,-))

 

a9c04604f0b2dc4e.jpg

 

8f2ac70dd3d9bb39.jpg

 

ad5ab6b498477daf.jpg

 

27f705d6ca5cf8db.jpg

 

587368e374a69886.jpg

 

410ce9bd53fa8abf.jpg

 

733750479d290428.jpg

 

Wszelkie komentarze mile widziane ,-))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brudzenie jest chyba trochę nie teges. Obnitowałem i sfalowałem wszystkie powierzchnie w tym brzdącu i chyba powinienem go zrobić na czysto. Ale mnie oczywiście poniosło ,-)) I teraz ślady eksploatacji wysuwają się do przodu i nie widać tych misternych robótek ręcznych. Ale co tam ,-)) Grunt, ze jeden zaczęty w tamtym roku model jest skończony ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej i drugiej stronie warsztatu (do którego link jest w pierwszym poście tego wątku) jest wszystko ładnie obfotografowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie zbliżenie

 

840a1f3896191a23.jpg

 

9013bab7d895928e.jpg

 

Dodam tu link do warsztatu, bo w pierwszym poście nie działa. A warsztat jest 3X ciekawszy ,-))

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=41972

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec wrzucam jeszcze fotki na białym tle, robione przy sztucznym swietle.

 

Tutaj skrzydło, z którego jestem w miarę zadowolony. Widać tu efekt sfalowania powierzchni i nitowania.

a97dca56fdef8644.jpg

 

Pan pilot. Ten detalik również bardzo mnie cieszy. To chyba najładniejszy pilot jakiego zrobiłem.

6e22d0ead3674b89.jpg

 

I trzy plany ogólne ,-))

a7821d74c7532a1c.jpg

 

fe1370aa7428d760.jpg

 

d244d84fc5926bdf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot ładny ale się błyszczy.

Fakt. Satynka taka. Podmaluje na macik mudur...kiedyś ,-)) Póki co Hellcat powędrował definitywnie na półkę ,-))

Żałuję, ze nie miał wmontowanej śruby do wkręcania szprychy, dzięki czemu można robić fajne zdjęcia "w locie" To znaczy miał taka śrubę, ale była to śruba tylko do pracy nad modelem. Bowiem mieściła się w wylocie chłodnicy. I kiedy zamocowałem klapkę od chłodnicy to amen ! Kurde to był błąd, ale szkoda bo było dziurawić modelu otworem ,-)) Smiglaki nie maja dyszy ,-))

I nie jest takie oczywiste gdzie im można wkręcać szprychę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem RAV wiem. I podziwiam twoje fotki. Kiedyś też tak robiłem i potem dorysowywałem z pietyzmem końcówki skrzydeł ,-)) Ale człowiek się przyzwyczaja do wygód ,-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.