Skocz do zawartości

Fokker D VI 1:32 Roden


RH

Rekomendowane odpowiedzi

P6150237%252520-%252520Kopia.JPG

Po wykonaniu wielu konstrukcji II - wojennych ,międzywojennych i współczesnych nadszedł czas aby sklecić coś z mojej priorytetowej dziedziny czyli "strunowce " albo "szmatopłaty".

Wybór padl na dawno wydany model przez Rodena .czyli tytulowy Fokker D VI .

Model wykonałem w malowaniu D VI Jasta 80b(Bawaria)pilotLeutnant Kurt Seit Western front Lato 1918.

Z dodatków, które użyłem byla blaszka ,i kalki z lozengą z HGW gdyż te w zestawie są do bani .

Fokker_DVI_by_dugazm.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Jeszcze tylko expresowa historia i dane

W zimie 1917/18Firma « Fokker » wbudowała dwa prototypowe myśliwce . Konstrukcja : , kadłub , usterzenie ogonowe i podwozie przejete z Dr.I natomiast skrzydla byly takie jak projektowane dla modelu D.VII .. Udało się wyprodukować tylko kilkadziesiąt maszyn D.VI,

Dane techniczne :

Długość: 6,25 m (20 ft 6 in )

Rozpiętość: 7,66 m

Wzrost: 2,55 m

Powierzchnia nośna : 17,7 m2

Masa własna : 393 kg )

Masa całkowita: 585 kg

Silnik : 1 × Oberursel Ur.II , 82 kW ( 110 KM )

osiągi :

 

Prędkość maksymalna : 197 km / h

czas lotu : 1 godzina 30 min

Pułap : 6000 m

 

uzbrojenie

 

2 x 7,92 mm ( 0,312 ) LMG 15/08 w " karabiny maszynowe Spandau "

APC_Collage%252520-%2525202015.06.15%25252009.55%252520-%252520001.jpg

 

Teraz coś o samym modelu . Nic nadzwyczajnego ,standard typowy dla Rodena ,czyli troszkę męczarni i poprawek :(

Tak ze wybaczcie ale pominę tę kwestię ,bo szkoda czasu i miejsca Mam prośbę aby w tej kwesti nie męczyć mnie pytaniami .lepiej zapełnię je zdjęciami

 

P6040233.JPG

 

Jako dodatek i ciekawostka dwie fotki z pokazujace elementy pomalowane wstępnie na ktore ,zostana nalożone w końcowej fazie kalki z lozenga oraz farba (tu mowao części podwozia

P6040232.JPG

P6100235.JPG

 

 

Pozostaje kwestia malowania .Przyznam się ze malowanie proponowane przez Rodena raczej mnie nie przekonywało,.

Postanowiłem poszukać czegoś na necie .Jako że dokładnych fotek tego samolotu w tym malowaniu nie ma ,to też jest wiele róznych opcji pokazywanych przez ludzi . Najwięcej było opisów z jednym sposobem oznaczeń ,więc tego postanowiłem się trzymać i tak tez go pomalowałem .Może ktoś będzie miał inną wizje .I sobie go tak pomaluje ,jego sprawa ,ja osobiście nic juz nie zmieniam ,jest jak jest:)

80-2.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Cas na galerie

P6150232.JPG

P6150233.JPG

P6150234.JPG

P6150235.JPG

P6150236.JPG

P6150237.JPG

P6150238.JPG

P6150239.JPG

P6150241.JPG

P6150240.JPG

P6150242.JPG

P6150243.JPG

P6150244.JPG

P6150245.JPG

P6150246.JPG

P6150242%252520-%252520Kopia.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry model by RH, masz niesamowite wyczucie przy "urealnianiu" modeli, co i w tym przypadku pięknie pokazałeś.

Ledwie widoczna "strzałka" na kadłubie przebijająca się spod Lozenge, delikatne obicia na osłonie silnika, czy przybrudzenia części ogonowej, że o wzmocnieniach na żebrach nie wspomnę. Klasa, chciałbym kiedyś zobaczyć Twoje modele na żywca -

Niestety na fotkach nie widać, czy na owiewce ośki spod lozenge przebija faktura drewna, ale pewnie tak jest, może jakaś dodatkowa fota?

Teraz pytanko; na pierwszym zdjęciu pokazałeś kadłub pomalowany na biało ze strzałką, na modelu przybył jeszcze pasek niebieski, czy oznacza to, że pomalowałeś kadłub na niebiesko, a biały w około jest kalką, czy jak?

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub malowany na biało jako podkład pod lozengi .Kalka z lozengami jest transparentna stąd ten podkład ,. Ten typ kalki jest na tyle dobry że można przed jej położeniem jej pocieniować miejsca i różne takie fiki miki zrobić Tak że po nałożeniu tej kali wszystko z spod spodu jest uwidocznione .Paski biało niebieskie to kalka z zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.