Skocz do zawartości

F-14A "Ready to fly" Trumpeter 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model F-14 w mojej kolekcji.

Tym razem zafascynowany mnóstwem zdjęć plamiastych kocurów postanowiłem powalczyć z materią i w miarę możliwości postarać się odtworzyć na tyle na ile pozwolą mi jeszcze marne modelarskie umiejętności odtworzyć kilka takich przebarwień i plam.

Przy okazji mogłem popracować nad modelem który zamierzam zabrać na wystawę wrześniową.

 

By odróznić kolejny model F-14 od pozostałych postanowiłem wykonać go w konfiguracji nie często spotykanej na modelarskich półkach.

 

Tym razem prezentuje kocura gotowego do startu, niskie podwozie, wychylone sloty i klapy. Tyle w kwestii wstępu.

 

Sam model myślę nie wymaga opisu jest to znany model Trumpetera przyzwoicie spasowany z ładnymi liniami podziału I w mojej opinii wart swojej ceny. Zdaża sie znależć na rynku F-14 Trumpka z drugiej ręki znacznie poniżej ceny sklepowej więc jak tylko mac ie dostatecznie dużo miejsca na półkach to polecam .

 

Największy problem i mnóstwo nerwów zjadły mi kalki CAM Pro których absolutnie nie polecam - może były poprostu stare ale nie dały się położyć więc wszelkie czerwone akcenty na kadłubie i statecznikach są lakierowane.

 

Przy takiej konfiguracji problemem jest też miejsce na model potrzeba go DUŻO!!!!

 

W kwestii technik lakierniczych tym razem model wykonany bez Pre Shadingu, postanowiłem zmienić nie co technikę wszystkie przebarwienia są wykoanne w póżniejszym czasie po nałożeniu lakieru bezbarwnego a więc po brudzeniu, wash'u itd. Linie podział także są wykonane nie typowo ponieważ zapuszczałem wash'a nie we wszystkie linie - tylko miejscowo.

 

Na wstępie kilka fotek plamiastych kocurów:

 

F-14USN-VF-10320002320A20static20Grumman20F-1420Tomcat20USN20VF-10320JOLLY20ROGERS20on20the20USS20Saratoga209-198420military_zpsk9ettbdn.jpg21606663788_5b2d0063fa_b_zpsdmdf6alj.jpg11222037966_c3b67da135_b_zpsl2qjdjnu.jpgF-14_002_zpsm14846b7.jpeg

 

Czas na fotki modelu - dodam że jest to model nad którym wciąż pracuje I staram się coś dodać naprawiałem także już miejsce na lączeniu połówek za kabana ponieważ zapadło się delikatnie na długości 1cm i musiałem nałożyć jeszcze raz szpachlę.

 

Zastanawiam sie wciaż czy jeszcze bardziej nie uwydatnic jasniejszych miejsc czyli czy nie zrobić modelu jeszcze bardziej plamiastym w sensie zróżnicowania kolorów nie ilości plam te już pozostają tak jak są.

 

Na początek tło jasne:

 

IMGP9292_zpsm4opsta8.jpgIMGP9229_zps80fisgao.jpgIMGP9230_zpsy5pkm3zd.jpgIMGP9232_zpsj0azo59w.jpgIMGP9240_zpsoh4frru5.jpgIMGP9236_zpsy54zg9ph.jpgIMGP9246_zpsvw6uygat.jpgIMGP9249_zpszzhiijxt.jpgIMGP9257_zpsorq1j7ew.jpgIMGP9260_zpsff7do5l9.jpgIMGP9263_zpsgouazjch.jpgIMGP9268_zpsue82vua0.jpgIMGP9269_zpstho9gimt.jpgIMGP9274_zpsaexid68x.jpgIMGP9275_zpskfhc5wyc.jpgIMGP9276_zps8xs5fro0.jpg

 

Dla odmiany kilka fotek na ciemnym tle:

 

IMGP9183_zpsgjnlhz8j.jpgIMGP9180_zpsawjmlwis.jpgIMGP9159_zpss57bglt5.jpgIMGP9154_zps74ouho3s.jpgIMGP9149_zpsffoxawdp.jpgIMGP9146_zps9skxw7yb.jpgIMGP9140_zpsyghyjvxr.jpgIMGP9130_zps0sp4jg9o.jpgIMGP9121_zpse5ghf7ss.jpgIMGP9101_zpsiuexqzsa.jpgIMGP9090_zpswuedves6.jpgIMGP9086_zpssgmcj48x.jpgIMGP9082_zpsfwspqfe5.jpg

 

Starczy bo mnie moderator zablokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego sobie ten Tomcat, ładnie sklejony i pomalowany.

Mam jednak zastrzeżenia do brudzenia.

Wydaje mi się, jakby było ono odrobinę chaotyczne, wszędzie plamy, raczej bez związku z tym jak maszyna jest eksploatowana. Dodatkowo jest to chyba zbytnio przesadzone.

Nie podobają mi się też dysze silników, na zewnątrz są takie dziwne jakby obicia, kolorystycznie też to trochę chyba odbiega od oryginału, w środku tez jakoś tak jednostajnie i ciemno.

Generalnie nie jest źle, ale poprzedni Tomcat podobał mi się chyba bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A mi się podoba, tylko taki jakby trochę niedokończony. Do tego co masz już bardzo fajnie pomalowane, dodałbym tak jak pisali koledzy wyżej, trochę brudzenia związanego z eksploatacją, bo na razie po całości jest zrobiony tak samo. Dodaj miejscowe zabrudzenia od butów, soli morskiej, wycieków płynów. Tak jak cały model, potraktowałeś też dysze. Uzyskałeś bardzo fajne efekty, ale potraktowałeś je jako jedną całość, a one składają się z kilku segmentów. Masz swoją fajną konwencję malowania modeli, jednak od pewnego momentu utrzymujesz cały czas ten sam poziom i stosujesz te same techniki, nie idziesz do przodu. Umiejętności i czasu Ci przecież nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rozumiem kompletnie kwestii nie idziesz do przodu. Nie czuję potrzeby iść gdzieś dalej. Nie planuje kariery w modelarskich Mistrzostwach nie stawiam też sobie jak Himalaiście celów zdobycia jakiś szczytów modelarskich.

Już o tym pisałem chcę by moje modele były utrzymane w pewnej konwencji powiedzmy w czymś co na wyrost możnaby nazwać "moim" stylem.

To jedna z kwestii druga to dostępne fotki 14ek i te nie brudne tylko z powłokami wyeksploatowanymi a dokładniej te na których powłoka jest zdegradowana przez czynniki zewnętrzne ślady eksploatacji są prawie nie widoczne ponieważ pokrywa je nie sól tylko coś co pozostaje po procesie kredowania powłoki.

Taki miał być ten kocur wiem że wiele z tych niuansów są widoczne jedynie z bliska po dokłądnych oględzinach modelu. Nie wykluczam też że nie do końca udało mi się osiągnąć zamierzony cel.

Może to też kwestia niezbyt dobrego warsztatu fotograficznego.

Postaram się dorobić fotki szczegółów. Może też być tak jak napisał Wisa może przerysowalem może to wynik moich braków warsztatowych to także biore pod uwagę. Tak to już jest raz model wychodzi lepiej raz gorzej. Z drugiej strony jak stawiam go obok pozostałych 14ek dla mnie wygląda zdecydowanie najlepiej ale to opinia subiektywna.

 

Co do technik tak jak napisałem ten model był wykonany zupełnie odmiennie od pozostałych moich modeli.

 

Natomiast Panowie krytyka poparta argumentami jest czymś co bardzo sobie cenię wiec serdecznie dziękuję nie tylko za miłe słowa I pochwały dziękuję też za krytykę szczególnie tą popartą argumentacją. Postaram się coś zmienić przy kolejnych modelach oczywiście tak by mieściło się to w mojej wizji moich modeli na półkach.

 

Zapewne kolejny będzie diametralnie inny będzie w zasadzie bardzo bardzo czysty choć lakierniczo będzie BARDZO dużym wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie uswiniony kocurek, lubie takie brudaski. Jedyne co mi nie pasuje to smugi na skrzydlach, w miejscach gdzie chowaja sie w kadlub. Wygladaja jak namalowane markerem, i jeszcze dodatkowo podkreslone na krawedziach. No i za ciemne wg mnie zdjecia. Jesli uzywasz fotoszopki, urzyj funkcji "Levels" (Image/Adjustments/Levels), tak po chlopsku tlumaczac ustawiasz lewy i prawy suwak na krawedziach wykresu, srodkowym korygujesz. Pozwolilem sobie poprawic po swojemu jedno zdjecie:

 

1K8w89y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam programu takiego typu jedyne co mogę zrobić to wprowadzić korekcję ekspozycji w czasie fotografowania modelu. Szczerze mówiąc oglądajac twoją wersję nie żałuję że nie mam takiego program zreztą pewnie nie potarfiłbym go wykorzystać. Wolę moje ciemne zdjęcia zdecydowanie bardziej przypomina to co na modelu jest faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.