Skocz do zawartości

moje pierwsze 1:72


hawajski007

Rekomendowane odpowiedzi

witam

oto moje modele sklejałem je ponad 2 lata temu są to modele w skali 1:72 wiem że nie są najlepiej zrobione ale to moje pierwsze nie wiem do końca co to za modele pudełek ani opisów już nie mam jak by ktoś wiedział co to za modele to proszę piszczcie ten srebrny to chyba f-18 a helikopter nie mam pojęcia a wie ktoś może jak można uratować te szybe od helikoptera

od czasu sklejenia tych 2 modeli więcej nie sklejałem teraz zamierzam skleić f-117a ,,nighthawk" ,,operacja pustynna burza"(kupiłem go w lutym i nie mam narzazie czasu go skleić) następnie skleję Italeri - DAF XF 95 w/TOPAS TANK TRAILER 1:24

 

f49635818199bf17m.jpg

0cab5afae65f6c38.jpg

566353ee156debb0.jpg

63931262b3037aab.jpg

e69350a997e7a1f5.jpg

b3eab9669b209ebb.jpg

493f18d3234f8564.jpg

700d27a5797b0dbc.jpg

ec5dcf764167b6d8.jpg

369bd3bcfda37b93.jpg

13a07784c21a8631.jpg

88ffe64a7bba5707.jpg

80dbb3a189ed4b26.jpg

23ce38f49fcd0e64.jpg

3e602d51483c5425.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co znaczy "chyba f-18" ??. Czy Ty nie masz pudełek i instrukcji od tych modeli??

Jeśli masz instrukcje to oprócz nazwy mają jeszcze kilka pożytecznych informacji - np. gdzie jest miejsce danej kalkomanii (helikopterek pod tym względem "leży")

Tak więc - czytaj instrukcje , oglądaj modele i samoloty w necie - popracuj nad warsztatem ... i niech Ci modelarstwo lekkim będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigłowiec to rosyjski MI-24 Hind w barwach Военно-воздушные cилы России (Rosyjskie siły powietrzne) a samolot to F/A-18 Hornet w barwach Schweizerische Flugwaffe (Szwajcarskich sił powietrznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

próbowałem wystawić tak zdjęcia ale nie chciały sie ukazać w tym temacie (chyba coś źle robie)dlatego dodałem linki

 

Pobierz pozostałe kody, to jest opcja (fotosik.pl...) gdzie masz możliwość zdecydowania w jakiej formie wstawiasz zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz instrukcje to oprócz nazwy mają jeszcze kilka pożytecznych informacji - np. gdzie jest miejsce danej kalkomanii (helikopterek pod tym względem "leży")

 

więc tak kalkomanie naklejałem zgodnie z instrukcją

a nie wie ktoś może czy i jak można uratować te szybę od helikoptera ona jest taka biała ponieważ kleiłem ją zwykłym klejem modelarskim

i jak by ktoś miał jakiś pomysł jak poprawić te modele że by bardziej upodobnić je do orginału napiszcie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dopowiem że w F-18 jest źle przyklejona szybka od kabiny a w helikopterku mamy krzywo przyklejony ten no to jest chyba karabin maszynowy (nie nam sie na helikopterach) na tym skrzydle!!! Chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a poza tymi już wymienionymi wadami (i tymi co wymienione jeszcze nie zostały )co sądzicie o moich modelach uważacie że jak skleiłem totalna klapa czekam na odpowiedź tylko szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po błędach w sklejaniu widać, że są to chyba Twoje w ogóle pierwsze modele jak kiedykolwiek złożyłeś więc pewnie przygoda się dopiero rozpoczyna, ale na początek zaproponowałbym Tobie dobre zapoznanie się z instrukcją składania modelu i wykonywanie po kolei tego co w niej jest Z czasem nabierzesz doświadczenia i sam będziesz dziwił się i zadawał sobie pytanie - jak mogłem przykleić wloty powietrza przodem do tyłu? Tak więc życzę dobrej zabawy i samych sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc wieksza uwage na to co i jak piszesz. Bo jak nie, to wkrotce doswiadczysz mocy naszych moderatorow.

 

Swoje modele sklejales, jak miales ok. 10 lat, prawda? Tak wiec, na poczatek, moze byc. Chyba niewielu z nas, ze spokojnym sumieniem, moze powiedziec, ze byli zdecydowanie lepsi. Napewno sklejales je nie majac zielonego pojecia o np. Modelworku i plynacych, z tego tytulu, korzysciach. Jestem pewien, ze z kazdym nastepnym modelem, bedziemy mogli powiedziec: "brawo hawajski007". Dzisiaj moge tylko dodac, trening czyni mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z modelarstwem proponuję byś zaczął od nauki czytania ze zrozumieniem instrukcji montażu i nakładania kalkomanii, a jak patrzę na Mi-24 szyba jest najmniejszym mankamentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mi-24 wygląda jakby był oblany farbą a nie pomalowany

hawajski007 -pierwsze koty za płoty, bierz się do roboty

Forum rządzi, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi

wszystko mi się dzisiaj rymuje...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Żeczywiście Mi -24 wygląda jak bys wylał na niego farbę a F/A-18 nie wygląda wiele lepiej ale każdy kiedyś zaczynał ja radze ci na początek zapoznaj się z instrukcją. J pamietaj lepiej model składac długo i porzadnie a nie szybko i niedokładnie a wrecz falatlnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.