Skocz do zawartości

Douglas A-1H Skyraider US Navy - Tamiya 1:48


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

Do oglądania proponuje zapuścić sobie muzyczkę

http://hamak.wrzuta.pl/audio/1H6vT72TH5/the_doors_-_the_end

 

Model ouglas A-1H Skyraider US Navy Tamiya nr 61058

Waloryzacja: płytka Eduarda nr 48245 (na szczęście nie barwiona ) + to co się nawinie

Malowanie : nr 37543 "AK409" z VA-176. USS Interpid, październik 1966 - pudełkowe z szerszeniem na stateczniku

Warsztat : http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=73&t=2565

Model w całości malowany Farbami Gunze z seri H. 5 słów o sklejaniu, ogólnie Tamiya, aczkolwiek nie tak finezyjna jak nowsze modele tej firmy, płytka Edurada znacznie uatrakcyjniła model. Na tym modelu ćwiczyłem nowe, dla mnie, techniki malowania i brudzenia. M.in. pierwszy raz robiłem okopcenia za pomocą aerografu (poprawiane sucha pastelą), rozjaśnianie paneli, filtr itp. itd.

Gadam (pisze?) jak potrzaskany, czas na zdjęcia:

 

DSCF0575.jpg

 

DSCF0604.jpg

 

DSCF0614.jpg

 

DSCF0613.jpg

 

DSCF0612.jpg

 

DSCF0611.jpg

 

DSCF0610.jpg

 

DSCF0609.jpg

 

DSCF0608.jpg

 

DSCF0606.jpg

 

DSCF0605.jpg

 

DSCF0603.jpg

 

DSCF0602.jpg

 

DSCF0601.jpg

 

DSCF0599.jpg

 

DSCF0598.jpg

 

DSCF0617.jpg

 

DSCF0615.jpg

 

full size:

 

DSCF0607.jpg

 

DSCF0600.jpg

 

DSCF0616.jpg

 

i parę z warsztatu:

 

DSCF9629.jpg

 

DSCF0258.jpg

 

DSCF0261.jpg

 

DSCF0503.jpg

 

zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo, bardzo fajny Bardzo podoba mi się ten samolot a Ty pięknie go zrobiłeś! Dwa rzędy bombek - czad!

 

Jedynie co mi się wydaje dziwne to pasy na śmigle - szerokość i proporcje bieli i czerwieni na każdej łopacie są inne - ma tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem tego samolotu a ten model jest ekstra! Duże brawa ode mnie! mam jednak jedną wątpliwość, czytałem gdzieś że w instalacji tego samolotu był specjalny zawór uniemożliwiający ich uruchomienie po wysunięciu podwozia.Nie wiem na ile to prawda,zresztą teraz to już po przysłowiowych ptokach.Tak czy inaczej model super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model naprawdę świetnie sklejony i pomalowany. Ładnie 'wybrudzony' - bez przegięć w jedną albo drugą stronę. Dodatkowo świetnej jakości fotografie.

Gratularum!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż może powiedzieć człek stawiający pierwsze kroki w tej tematyce gratuluję wykonania tak ładnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Piękny Able Dog - starannie wykonany . Brudzenie doskonałe z dwoma małymi wyjątkami - okopcenia za wylotami spalin mogłyby być mniej jednolite na całej długości , zaś "górne smugi" raczej wygięte łukowato , niż proste . Z kolei zabrudzenia na skrzydłach przy lufach wyglądają sztucznie - te działka tak nie "kopciły" .

Największe zastrzeżenia mam jednak do wysuniętych hamulców aerodynamicznych - myślę,że niepotrzebnie i trochę "na siłę" chciałeś uatrakcyjnić model . Bez tego też wyglądałby rewelacyjnie .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...

Model piękny, świetna robota - GRATULUJĘ!!!

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

Aż nie do wiary, że był wstanie z takim arsenałem wzbić się w powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wygląda bardzo efektownie, ale nie podobają mi się zacieki na lewym skrzydle i na statecznikach poziomych, wyszły trochę nienaturalnie. Oprócz tego wspomniane wcześniej pasy na śmigle. Ale ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Chyba efektownie wygląda na półce, co?

Edit: Zacieki na spodzie podwieszanego zbiornika paliwa też są chyba trochę z boku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rewelacja Ale mnie zastanawia czy był w stanie udźwignąć tyle "cukierków" pod skrzydłami, no i jeszcze dodatkowy zbiornik... Musze sprawdzić :P Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do możliwości udźwignięcia takiego ładunku - nie było problemu. Skyraider mógł przenosić 3600 kg uzbrojenia na węzłach. Poniżej dowód:

 

loadedH.jpg

 

Jedna tysiącfuntówka , 4 pięćsetfutówki , 8 bomb po 250 funtów no i zbiorniki paliwa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.