Skocz do zawartości

Junkerrrs - wynalazki końca Wielkiej Wojny cz.2 - 1/48 Roden


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Rjebiata !

Idąc za ciosem, po zrobieniu Albatrosa D.XI wykonałem od razu Junkersa D.I. Kajzerowski myśliwski dolnopłat, całkowicie metalowy, kryty blachą falistą. Ładny samolocik, wyprzedzający swoją epokę. Wyprodukowany przez konsorcjum Junkers Fokker (Jfa) w liczbie ok. 50 egzemplarzy.

Mój Junkers jest w malowaniu egzemplarza znalezionego w Belgii w Hombeek w początkach 1919 roku. Aparat leżał porzucony na polowym lotnisku wraz z dwoma innymi Ju D.I oraz trzema Fokkerami D.VII. Pas na kadłubie może sugerować, że należał do którejś z jednostek, które działały na Froncie Flandryjskim w ostatnich dniach wojny.

Model złożony z zestawu Rodena, z kilkoma małymi dodatkami - karabiny maszynowe Spandau to produkt Karayi, pasy w kabinie, kolumienki sterowe to blaszka Parta. Dorobiłem ponadto chodniki na płatach. Kilka co zgrubniejszych detali zastąpiłem swoimi. Ogólnie rzecz biorąc model robiło się bardzo dobrze

fad1d0440119eb8d.jpg

bb87424e822baf12.jpg

4f75a8084d66b3e8.jpg

1aa578166d1e2bea.jpg

7d8b731cdcf9e951.jpg

Malowany jak zwykle farbami MisterKit - płaty - kolory Albatros Mauve oraz Albatros Pale Green. Natomiast kadłub to już farbka Lifecolor - German Dark Brown. Pas na kadłubie to z kolei biały oraz German WW1 Blue (MisterKit).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot wybitnie ciekawy a zarazem wybitnie brzydki

 

Na tyle nowatorska konstrukcja że aż nie pasuje do okresu Wielkiej Wojny - kiedy budowałem Junkersa F.13 też data produkcji 1919 jakoś średnio mi pasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że też Niemcom chciało się w obliczu przegranej wojny kombinować z takimi kamuflażami

To był właśnie standardowy kamuflaż zatwierdzony przez Ideflieg w 1918 roku - czyli Mauve i Grun (Licht lub Dunkel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi śmiem twierdzić że żaden polski modelarz nie robi od Ciebie lepiej modeli samolotów z okresu Wielkiej Wojny ,przy czym ogrom wiedzy jaki posiadasz bardzo Ci w owych cudeńkach pomaga .Wiele widziałem modeli zbudowanych przez Ciebie ,i mam wielki szacunek dla poprawności w Twym modelowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Wam chodzi z brzydotą tego samolotu. Widywałem brzydsze sylwetki.

Masz rację ! Czepiają się i tyle, D.I fajny jest i basta - a wy krytykanci sklejajcie dalej te swoje paskudne spitfajery

Avi - baaaardzo ładnie wyszedł, urokliwe są zwłaszcza rura wydechu [chyba także nie z zestawu?] oraz kamuflaż. Tyle że piszesz "standartowy" - tzn. co do barw? Kształty i rozkład plam chyba nie były zunifikowane? Nie wiem, ale co tam. Walnąłbyś jeszcze jakąś fotkę od dołu - jak zabiorę się za mojego rodeniaka w 1/72 , będę miał z czego zrzynać [a co!] Gratulacyje... Może teraz J.I zrobisz? Ten to nawet moim zdaniem jest "Ślyczny":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI, jutro wrzucę jakieś fotki dołu i zrobię lepsze ogólne.

Co do J.1, to niestety jest jeno w skali 1/72. Choć może się 'przełamię' i go zlepię. Wszak na bezrybiu....

Odnośnie kamuflażu, to miałem na myśli kolory a nie rozkład plam, choć w tych 'blaszakach' był bardzo zbliżony na wszystkich egzemplarzach. Tylko kadłub tutaj (w tym konkretnym aparacie) mamy brązowy, choć na innych był w kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.