Skocz do zawartości

P-47D-30 Thunderbolt Revell 1:72 [inbox]


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

model kupiony wczoraj

DSC02273.jpg

po otwarciu wita nas kilka ramek z w miarę dobrze odlanymi częściami, niekiedy występują nadlewki, ale łatwo się je usunie scyzorykiem.

dla porównania wymiaru zrobiłem zdjęcia z kadłuba i skrzydeł z linijką:

DSC02290.jpg

DSC02289.jpg

DSC02275.jpg

dodatkowe zbiorniki i bomby do wersji D:

DSC02276.jpg

no i jak to Revell wielka płachta z kalkami

DSC02279.jpg

instrukcja step-by-step:

DSC02280.jpg

DSC02281.jpg

DSC02282.jpg

DSC02283.jpg

DSC02284.jpg

DSC02285.jpg

DSC02286.jpg

do wykonania albo malowanie pudełkowe, albo we francuskich oznaczeniach:

DSC02287.jpg

DSC02288.jpg

niedługo wątek warsztatowy.

 

P.S.: zdjęcie oszklenia kiepsko wyszło, dlatego nie zamieściłem ale akurat sama szybka jest wykonana dość dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie bedziesz go robił w 48...

chciałbym, ale uwierz mi, ja już nie mam miejsca w domu więc tylko 1:72 mnie urządza xD poza tym po nim idzie King Tiger Dragona.. też 1:72 oczywiście

 

ach, zapomniałem dodać, że do P-47 planuję małą podstawkę z kawałkiem pasa startowego (?) albo jakąś trawą no i beczki z paliwem i jakaś figurka może....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachud3 Model bardzo fajny lecz jednak tłuczony od jakiegoś czasu więc zrobiły się niestety jamy skurczowe w początkowych egzemplarzach ich nie było ,Nalezy też zwrócić szczególną uwagę na obrabianie osłony silnika a zwłaszcza przy tych odstających kwadratach lubią sie odrywać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo będzie... Confused Ten francuski to bardzo ciekawa maszyna ! Ale Twój model, twoja sprawa...

zrobię pudełkowe malowanie, ponieważ:

a) bardzo mi się podoba

b) mam mało samolotów z "czystego metalu"

c) lubię P-47 w amerykańskich barwach

jachud3 Model bardzo fajny lecz jednak tłuczony od jakiegoś czasu więc zrobiły się niestety jamy skurczowe w początkowych egzemplarzach ich nie było ,Nalezy też zwrócić szczególną uwagę na obrabianie osłony silnika a zwłaszcza przy tych odstających kwadratach lubią sie odrywać .

dzięki za rady

tak btw. ktoś wie czy jest na rynku jakaś figurka/figurki pilotów jankeskich w 72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie! Jak będziesz robił ten metal?

a zwyczajnie, pomaluję na srebrny (humbrol11) i przetrę jakimś filcem albo czymś... na razie eksperymentuję na Ki84 ale już widzę że farba była za gęsta :/ dlatego kupiłem nową H11

Figurkę bym pominął, zwłaszcza, że coś tam dzieje się w kabince...

figurki wolałbym nie pomijać (ale broń Boże wsadzać jej do kabiny nie będę!) tylko dać jakiegoś stojącego pilota obok maszyny, ew. obsługę naziemną... w ogóle to będzie prawdopodobnie pierwszy model na podstawce.. pożyjemy, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie figurki siedzące, właściwie to wszelkiej maści mile widziane

To może kup sobie po prostu hellera "Personnel de L"USAAF", pewnie w okolicy świąt się w marketach pojawią. Jak nie, to CMK robi żywiczne, m.in.[ cytuję za ostatnim katalogiem Eduard Polska]

-cmf72039 USArmy pilot & mechanic

-cmf72114 USArmy mechanics WW2

-cmf72040 USNavy pilot&mechanic WW2 - sprawdź co to za zestawy, bo nie zajmuję się figurkami Cena w EdPL 24,5 złocisza, nie wiem, ile figurek w zestawie.

A co do P47 "BallsOut" to byk na kalkach revella raz jest czerwony, raz brązowy... czy masz zdjęcia tej akurat maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ to moja pierwsza wypowiedź na forum, chciałbym się najpierw przywitać.

Właśnie kupiłem tego P-47, zaiste piękniusi jest i zapowiada się całkiem miła budowa tego modelu. W moim egzemplarzu nioe było jednak wiatrochronu:( Mam jakieś stare części od starych modeli( gdzieś- muszę poszukać), wydaje mi się,że tam coś odpowiedniego znajdę i będzie po kłopocie.

A! Mój P-47 będzie najprawdopodobniej francuski, bo.... jeszcze nic we francuskich barwach na półce nie stoi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy to jedyny aktuanie produkowany P47 revella? mieli jeszcze takie fajne malowanie "Shoot!You'reFaded", o ile się nie mylę , tez p47d, no i P47m z szachownicą i pingwinem.... Już ich nie ma w sklepach? Na stronie nawet wzmianki nie ma, co chiba oznacza, że przegapiłem okazję na fajną pamiątkę z wakacji. Działąłem pod hasłem "E, w Polsce se kupię, jeszcze mię się wypraski potrzaskają" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.