Skocz do zawartości

Holownik do Me 163 Komet Academy 1/72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

sam Komet nie jest wart ujawnienia się, ale holownik pokażę

pierwszy raz robiłem błotko i pierwszy raz robiłem imitacje brudu z substancji do washa. Prosim łaskawie o oceny

DSC02134.jpg

to szare to plastik bo podczas zdjęć źle złapałem to maleństwo i.. jakos tak pękło xD

 

tutaj z jeszcze nie dokończonym Kometem:

DSC02144.jpg

DSC02132.jpg

DSC02130.jpg

DSC02112-1.jpg

DSC02118.jpg

DSC02113.jpg

DSC02140.jpg

 

wszelka krytyka mile widziana przepraszam za jakość zdjęć ale nie potrafię robić takich dobrych ujęć z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też go kiedyś składałem mój dostał dużo jaśniejsze malowanie..

chyba zapomniałeś położyć na nim kalki..

jeżeli posiadasz jakąś dokumentację do niego to chociaż okablowanie mu dorób..

poza tym był to pojazd z obsługi lotniska i po bagnach nie zap***ł więc sugerował bym pozbycie się błota.. brudzenie to ewentualnie lekki kurz, jakieś oleiste zacieki..

i przede wszystkim zrób mu washa, bo nieliczne detale chowają się przy takim brudzeniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam FAZZy, zanim znowu dokonasz aktu samorealizacji wytykając to i owo to se sprawdź.

 

Otóż specjalnie na potrzeby budowy tego modelu znalazłem dla kolegi jachud3 trochę materiałów na temat Kometa i Schleppera. Pomijam już fakt, że może to i pojazd obsługi lotniska, ale Komet na płycie lotniska raczej nie lądował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witaj!

też jestem w trakcie budowy tego modelu, może już troche późno ale polecam blaszkę Parta - na serio pare detali (błotniki, uchwyty etc) i z plastikowego czegoś robi się fajny ciągnik:) a błotko bym szczerze odradzał... może i ten ciągnik czasem sunął przez błoto, ale na pewno lepiej będzie się prezentował po zwykłym washu, on jest po prostu za mału żeby te kilka detalików jeszcze przykrywać błotem...

żeby nie być gołosłownym pare fotek z budowy mojego Me-163 B:

http://student.agh.edu.pl/~rkocot/FOTO%20MODELI/Me-163%20B-1%20budowa/

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jak by ktoś był bardziej zainteresowany sprawą ciągnika do Kometa "Scheuchschlepper" to tu jest obszerny artykuł i dużo mało znanych zdjęć tegoż pojazdu:

http://www.xs4all.nl/~robdebie/me163/equipment08.htm

(sorki że post pod postem, ale od 2 tyg nikt nic nie napisał...)

pozdr!!

p.s.

ponieważ kolega jachud3 chyba zarzucił rozpoczęty temat postaram się wrzucić pare fotek mojego Kometa z ciągnikiem, które właśnie mam na ukończeniu.

------------------------------------

zgodnie z zapowiedzią mój Scheuschlepper :

8701d3592d1cec77.jpg

 

68d49a4af77b5c23.jpg

 

Oraz ciągnik (schlepper=ciągnik) z moim Komeciątkiem jeszcze nie ukończonym

3273ad24038194aa.jpg

 

3eba36ca2c5cc6e5.jpg

 

Scheuschlepper jest zwaloryzowany blaszką Part-a (25 elementów ) zostało mi jeszcze pomalować te klocki na których bezpośrednio opiera się Komet, prawdę mówiąc jeszcze nie mam pomysłu na kolor (najłatwiej czarny, ale czy to tak było? i czy nie można ciekawiej?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, zapomniałem o tym temacie, myślałem że umarł śmiercią naturalną :P

co do ciągnika i Kometa: schlepper 1000000 razy lepszy od mojego

a ja nie zarzuciłem tematu, tylko skończyłem, a ponieważ jest kiepski nie wystawiam go na widok publiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.