Skocz do zawartości

Challenger II 1:72 Dragon


pgreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

świętując dokończenie tego modelu podrzucam Wam kilka zdjęć na "pożarcie" .

Kilka słów wstępu: ...miałem lepsze zdanie co do Dragona. Ten model mam wrażenie pokazuje ich bardzo nierówny poziom.

Wypraski i dopasowanie ok, natomiast koszmarny rozjazd jeśli chodzi o instrukcję i kalkomanię, co innego piszą, co innego jest a co innego jeszcze powinno być.

Pierwszy minus - pominięto w instrukcji montaż świateł i haków - choć części są... może mało istotne ale drażni.

Dwa - brak lin (też nie jest to wielki problem ale... w innych wersjach dodają to razem z tymi gumowymi gąsienicami).

Trzy - mocowanie lemiesza, czy komuś udało się to zrobić tylko na podstawie rysunku??? Dobrze że mam taki sam model z Trumpetera to przynajmniej miałem punkt odniesienia.

No i cztery - brak jakichkolwiek kalkomanii

Jeśli przy okazji myślicie że sporo jest zdjęć tej wersji na necie - to gratuluję źródła - mnie nie udało się znaleźć.

Dobra - ale koniec biadolenia - udało mi się zrobić z tego coś mniejwięcej takiego:

b3e0ae0d4eb6bd04.jpg

a2e7bd14c5d02178.jpg

1a7b5fe5622a71b1.jpg

a4e6321f52668284.jpg

a2ddfb3742f40f29.jpg

82fcf879c14e9ccf.jpg

Model pomalowałem aerografem kolorami Pactry, kalkomanie pociąłem z różnych modeli które czekają w kolejce, a na koniec brudzenie pigmentami.

Ciekaw jestem Waszych opinii oraz uwag.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie andaral... tylko że bardzo mocno trzeba uważać aby nie przesadzić z tym brudzeniem. Może faktycznie powinienem go jakimś neutralnym kurzem pociągnąc po wieży... choć z drugiej strony dużo jest zdjęć pokazujących dosyć mocno przybrudzony kadłub i w miarę czystą wieżę. Spróbuję i zobaczę co z tego wyjdzie.

Dzięki za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze świateł przednich faktycznie za bardzo dumny nie jestem - za bardzo "płasko" wyszły, nie wiem jednak za bardzo co z nimi teraz zrobić. Co do anten to muszę się zebrać i przy którymś z modeli się przełamać - a później to pewnie hurtowo do pozostałych dorobię . Na razie mi ich nie brakowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.