Skocz do zawartości

Panther Ausf.D revell 1:72


Kasa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny gniot tym razem 3 model.Revell 1:72.Wiem że jest do kitu i się zastanawiałem czy takie coś warto tu pokazywać.

Ale pokaże fotki .

4f815d63184267aamed.jpg

8d177adebce2b115med.jpg

0e60298a03d2904amed.jpg

effa32122aea6018med.jpg

1e65cd71ee73ee05med.jpg

183f8b58ef96db80med.jpg

 

Jest jakaś poprawa?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli mój kolejny gniot"

Dokładnie.

 

no bądź milszy...

 

chłopak chce coś robić, fakt model wygląda jakby wjechał cały do rzeki a potem... wyjechał?

mniej błota, nie na góre, jak tak to tylko na przód ale nie do samej wieżyczki, boki i troche tyłu, przyjrzyj się zdjęciom modeli innych modelerzy na wyższym poziomie, nie musi być ten sam model, wystarczy że przypatrzysz się i wyciągniesz wnioski. pytaj o barwy, nie wiem co Ci Revell podał, ale o ile to jest Panzer Grau to lipa, Panthery o ile się orientuje nie były tak malowane (choć nie jestem pewien)

 

poszukaj co to jest WASH i Drybrush, zapoznaj się z tematem (popróbuj najpierw a dopiero potem dawaj na model, trzeba ćwiczyć)

 

masz 13, jeszcze długa droga przed Tobą, nie zrażaj się jak ktoś Ci powie żebyś zmienił hobby (a tacy się zdarzają), ja mam 16 lat i po 3-4 w modelarstwie dopiero w tym roku zrobiłem pierwsze błocko, Wash itp

 

widze noobem w modelarstwie nie jesteś, więc powyższe co napisałem to chyba wiesz... ale...

 

pytaj się pytaj i jeszcze raz pytaj

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie błoto tylko kurz.Jeśli zły kolor kurzu/piasku to mogę zmienić.Ale i tak już starłem tamto i został sam pył.A washa właśnie robię a potem tylko drybrushing i gotowy.Teraz jest zrobiony w 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że to jest wersja D, to dlaczego jest w kadłubie jarzmo od karabinu?? Jest to nierealistyczna mieszanka wersji A i D. Do tego jeszcze te rury wydechowe. Co do klejenia i brudzenia za wiele nie mam, ale kolor szary to raczej nie do panter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak revell zmajstrował i tak napisał w instrukcji.Kolor bazowy to panzergrau.Widziałem kiedyś pantera w panzergrau.A fotki nie wiem czemu strasznie wyolbrzymiają.W rzeczywistości tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wiedzieć jaki robi się model danego czołgu to polecam książki wyd. Wydawnictwo Militaria, a co do kolorów farb, to daj sobie spokój z tym co piszą w instrukcjach, czytaj na forach, stronach itd.. ja na swojej stronce umieściłem kolorystykę jaka była używana przez Niemców w okresie II WŚ.

 

ps. jak popatrzyłem na ten model, to od razu powiem, ZOSTAW REVELLA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien w 100% że opuszczam skalę 1:72 i revella i na pewno kupię jakiegoś dragona albo tamke .Tylko od razu proszę żebyście mi w wątku warsztatowym doradzali bo trochę zielony jestem .I od razu mam pytanie jak zrobić kamo-chodzi o kamo dwubarwne lub trójbarwne,pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co uzyskałeś na podwoziu całkiem niezłe, góra troszkę za sporo.

Co do modelu Revell - nieraz nie ma wyboru i trzeba robić w tym co jest.

Ja, jakies 2 - 3 lata temu zrobiłem taką, bez waloryzacji(używając podstawowych technik - wash, dry brush i to koniec).

Teraz, zrobiłbym ją całkiem inaczej, ale wtedy....to było wtedy

ResizeofDSCF8297.jpg

Jest to ten sam model Panther A/D Revell

Skup się na max 1 - 2 technikach i te postaraj sie dopracować.Zmiany wprowadzaj stopniowo, niewszytko na raz.

 

pozdrawiam i życzę powodzenia przy kolejnych projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś ten brązowy na dole?Chcę dopracowywać na razie wash i weathring potem inne.Niedługo robie zakupy w postaci farb olejnych i pasteli na pigmenty.(No i tak troche offtopowo)Moglibyście podać linki do szczegółów tych technik.Jutro zaczynam Tigera też z revella a potem zastanawiam się między M16 a Sdkfw 7/1 z Flakiem 38 z tamki.Za jakiś czas zaczynam warsztat któregoś z 1:35 i tam chcę już robić na serio i na wypas i będe liczył na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien w 100% że opuszczam skalę 1:72 i revella i na pewno kupię jakiegoś dragona albo tamke .Tylko od razu proszę żebyście mi w wątku warsztatowym doradzali bo trochę zielony jestem .I od razu mam pytanie jak zrobić kamo-chodzi o kamo dwubarwne lub trójbarwne,pędzlem.

 

Trampek też jest dobry (takie słyszałem opinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada kup areograf naucz się poprawnie malować jednobarwniw oraz camo jesli osiągniesz dobry poziom w tych dwóch czynnościach dopiero bierz się za brudzenie.

 

 

 

 

Karolu polecam ci model marder 3 z tamiya jest samosklejalny żadnych problemów skleiłem go w 2 dni

viewtopic.php?t=9717&highlight=marder+++tamiya

niestety fotki kiepskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ja nie chciałem aero?Ale oczywiście starzy na to powiedzieli:

''Ludzie dorośli ,którzy nie pracują i zajmują się tym prawie cały i mają mnóstwo kasy mają aero a tobie jest niepotrzebne.

Z kamo właśnie mam zamiar popróbować na następnym modelu w skali 1:35 tylko jeszcze nie wiem jakim i jak mam to zrobić pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_KAROL_ Przecież areograf nie jest taki drogi 69 zł to nie majątek a jesli chodzi o kompresor kupujesz mini kompresor samochodowy do tego prostownik i malować można ja tak robię albo kołujesz agregat z lodówki kupujesz pompkę nożną i robisz kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.