Skocz do zawartości

Panther Ausf.D revell 1:72


Kasa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam chytry plan-będę starał się robić pędzlem jak najlepsze modele a oni ustąpią,bo zobaczą ,że to nie zabawa.Zresztą nie mogę zrezygnować z tego hobby,bo mojemu pradziadkowi modelarstwo uratował życie w WWII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell jest dobry dla początkujących, no i ładne samoloty (z tych nowszych serii, bo stare to nic nie pasuje)

 

e nie popadajmy w skrajności

Dla przykładu, nie ma chyba lepszych Pz III i IV niż revellowskie, tygryski też raczej najlepsze na rynku....

 

a 72 fajną skalą jest

zwłaszcza jak się nie ma kasiorki.... albo miejsca na półkach ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andaral nio tak jak kupujesz gotowy kompresor to tyle musisz dać

ja za swój zestaw dałem około 100 zł w tym 80 za areo bo jeszcze wysyłka 10 zł. a za kompresor 22,5 zł

 

Hmm, a gdzieś to znalazł i jaki polecasz ??

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=aerograf&category=8765&country=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba już naprawdę przeginacie. Czego chcecie od tej firmy?? Revell robi świetnego Tygrysa, T-34, świetną czwórkę, trójkę i Stuga 40. Panthera nie jest rewelacyjna, ale spokojnie daje radę. I czemu piszecie, że aerek jest koniczny??? Jak pędzla nie opanował, to i aerka nie opanuje. Jeżeli nie ma kasy, polecam pędzle. Efekty mogą być naprawdę nie do odróżnienie od aerka, przy odrobinie wisiłku. Poza tym to co daje revell w pantherze, to nie żadna mieszanka wersji, tylko możesz wykonać albo tą albo tą. Wszystko jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andaral ten mam http://www.allegro.pl/item453518790_aerograf_tg130_0_3mm_z_regulacja_cisnienia_fv.html

 

Pafica Niektórzy ludzie potrafią malować pędzlem inni nie jest to bardzo trudne w porównaniu z aerkiem , aerek odpalasz i psikasz i żebyś nie wiem co robił nic prócz zacieków ci się niestanie i powieszchnia będzie równo i jednolicie pomalowana 2 pierwsze modele sws i flak 38 które malowałem aero są na forum i nikt mi odnośnie ich malowania nic złego nie powiedział.

 

A jeszcze odnośnie revella to panzerhaubitze luchs i fuchs w 72 są super wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest seria 6 płyt pod wspólnym tytułem "F.A.Q. of the AFV painting techniques".Każda z nich zawiera różny materiał , np. Pigmenty i ich zastosowanie,techniki malowania i cieniowania airbrushem,wash,filtry,stosowanie farb olejnych, blaszki fototrawione . Na razie są dostępne 2 płyty w sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego modelu Karol to jeszcze mu nie odpuszczaj i powalcz trochę. Naprawdę może być dobrze.

Model Rafała wymiata i trzeba to potraktować jako niezłą wskazówkę dla ciebie (i dla mnie i nie tylko)

Skup trochę uwagi na szczegółach w których ponoć "tkwi diabeł". Wydobądź odrobinę światła z wystających i dużych elementów płyt i powinno być si.

Czekam na efekty dalszej pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu, nie zniechęcaj się do skali 72 - można w niej osiągnąć świetne rezultaty a przynajmniej potrenować. nie chcę Cię zniechęcać, ale jeśli nie opanowałeś dobrze technik w skali 72 to niestety modele w 35 też nie będą dobre. warto popracować trochę nad maluchami i nabrać doświadczenia. pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.