Skocz do zawartości

Jagdtiger Late Production Type - Dragon 1:35


Antyvirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dziś ukończyłem psucie Jagdtiger-ka. Model Dragona nr 9036. Jeste to model stosunkowo stary, więc producent nie rozpieszcza Nas masą dodatków, jak to ma miejsce w nowych zestawach tej firmy. Do dyspozycji mamy jedynie małą blaszke fototrawioną, żadnych metalowych części czy nawet "magic track"-ów. Niemniej jednak model składa sie szybko i przyjemnie. Wykonany prosto z pudła + metalowe gąski Fruita oraz metalowe liny holownicze.

P.S. Na modelu widać ostatnią warstwe bezbarwnego matu, która nie zdążyłą wyschnąć. Poprostu zabrali mi dziś aparat bezbożniki i musiałem wstawić fotki taki jakie są. :-(

 

d1eb97083416b45am.jpg

78b713295ef2a7c3m.jpg

7cdcf4bd7a910798m.jpg

fe04d0782918d5b9m.jpg

09e2296009a39698m.jpg

a4fd896efd537e6am.jpg

2aa43b811a6c022dm.jpg

dd4f7ba3d3c367d4m.jpg

 

Licze na komentarze i porady :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych drugich zdjęciach już się o wiele lepiej prezentuje. Zastanawiam się jednak czy dobrze dobrałeś kolor pod obicia farby, bo na zdjęciach to widać srebne obicia, a bynajmniej do produkcji czołgów, dział samobieznych itp., nie używano aluminium.

Na tych pierwszych zdjęciach w jakimś dziwnym kolorze jest hełm niemiecki. co to za jasnoszary kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś nie te gąsienice. Te, których użyłeś są od podwozia Porsche. Poza tym przednie błotniki są z końcówki produkcji, a wóz to wczesna\środkowa seria. Poza tym nic nie zrobiłeś z kiepskim spasowaniem przedniej płyty nadbudowy z bokami- zostawiłeś koszmarne szpary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. To dopiero mój 7 model, a 2 w którym próbowałem zrobić coś z obiciami i washem. Dużo nauki i zniszczonych medeli jeszcze przede mną

P.S. na podełku jest podane, że to właśnie niby wersja późna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle takie gadanie? Jak się od siebie różnią, to małymi szczegółami.

Oczywiście, że się PRAWIE nie różnią (poza podwoziami Porsche), ale PRAWIE robi dużą różnicę, jak mówi pewna reklama. Jak duża musiałaby być zmiana aby zasłużyła na Twoją uwagę. A może kolega Antyvirus czy ktoś inny ma ochotę dowiedzieć się czegoś o pojazdach, których modele zrobili, robią czy też będą robili. Niektórym nie przeszkadza co lepią byle tylko był dobry wash, cieniowanie no i ogólnie model poprawny artystycznie wg ogólnie przyjętych standardów. I jeśli są z tego zadowoleni to super, bo tak na prawdę to liczy się to aby spędzić czas w sposób jaki się lubi i mieć z tego później satysfakcję. A jeśli kogoś interesuje " czy tam jest pięć czy siedem śrub" to nie można go krytykować za to, że chce aby model jak najwierniej odzwierciedlał prawdziwy czołg\działo\samolot czy cokolwiek innego, więc jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to sobie na przyszłość daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z tobą zgadzam, ale każdy czołg się od siebie czymś różnił. Jeden ma śrubkę, drugi nie ma bo mu odpadła. Dyskutować co do wersji to można w przypadku Tygrysa, Pantery lub IS-2. Masz rację, że liczy się odwzorowanie a nie tylko wash jednak czy Jagdtigery (Henshel) były dzielone na wczesne, przejściowe i późne?? Jeżeli ty masz dowody to zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się a nawet graniczy to z pewnością że te gąsiennice są dedykowane po Tygrysa II Porsche Initiala a nie Jagtigera Porsche.

Jagdtiger Porsche miał takie właśnie gąsienice- obejrzyj sobie choćby zdjęcia z Bovington.

 

 

Jeden ma śrubkę, drugi nie ma bo mu odpadła.

ale otwór po śrubce został, co? Dobra, to już czepiactwo, he, he.....

 

 

czy Jagdtigery (Henshel) były dzielone na wczesne, przejściowe i późne?? Jeżeli ty masz dowody to zwracam honor.

No cóż taką najszybszą i widoczną różnicą była ilość zaczepów na zapasowe ogniwa gąsienic. W późnych egzemplarzach było ich sześć na stronę, a nie cztery jak wcześniej. Jesli chcesz podyskutować to proszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZGadzam sie z Wami i dziękuje za rady.

Jak pisałem wcześniej ucze sie dopiero.

Gąsienice, jak pisaliście, są dadykowane nie do tej wersji, ale czy samo ich pomalowanie jest OK ??

Wash wykonany na modelu może być ?? czy coś poprawić.

Obicia są wg Was za duże miejscami, ale jakiego koloru użyć zakładając jako kolor bazowy Dunkelgelb ??

Z góry dziękuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj jasno zółto piaskowymi kolorami - nie sugeruj się numerem

 

Wodzik Porschaki Jagtigery miały ciut inne gąski, róznica jest minimalna od initiali. Friule do nich to chyba o ile pamiętam ATL 41. Choć bez wątpienia róznica jest tak minimalna że w praktyce można sobie dac spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzik Porschaki Jagtigery miały ciut inne gąski, róznica jest minimalna od initiali. Friule do nich to chyba o ile pamiętam ATL 41. Choć bez wątpienia róznica jest tak minimalna że w praktyce można sobie dac spokój.

No cóż, patrząc na zdjęcia jagdtigera z Bovington to gąsienice ATL-41 nie bardzo mi pasują, ale mogę się mylić. Jeśli mógłbyś mi to jakoś objaśnić to byłbym wdzięczny, ale może na PW. Nie będziemy zaśmiecać forum. A tak na marginesie- widziałeś gąsienice w prototypie tigera II? Jeszcze co innego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gg 24/800/300 - tylko "łącznik" pozbawiony jest bieżnika. Interesująca sprawa.

O tym typie gąsienic pisał rollingstones. Mnie jednak chodzi o coś innego. W muzeum w Bovington jest zachowany prototyp tigera II (bodajże V2) i jego gąsienice różnią się zdecydowanie. Np ma grzebienie na każdym ogniwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.