Skocz do zawartości

Sd.kfz 9 " FAMO " 1/72


Artez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio saga 1/72 skali trwa , to już 4 model z rzędu , i kolejny maluch już czeka .. Munitionsschlepper Pz.Kpfw. IV Ausf. F od HobbyBossa.

 

Famo od revella , trzeba przyznać że model przyjemnie się sklejało bez większych problemów , FAMO jest tak urokliwą konstrukcją , że mam w planach zrobienie drugiego , tym razem od trampka z przyczepą + jakiś Stug na przyczepke , od taki miły relaksacyjny projekcik, również w zimowym malowaniu całość.

 

Miłego oglądania

 

napisik3.jpg

IMG_3285.jpg

IMG_3296.jpg

IMG_3297.jpg

IMG_3345.jpg

IMG_3344.jpg

IMG_3349.jpg

IMG_3350.jpg

IMG_3346.jpg

IMG_3355.jpg

IMG_3356.jpg

IMG_3357.jpg

IMG_3359.jpg

IMG_3362.jpg

IMG_3363.jpg

IMG_3364.jpg

IMG_3372.jpg

IMG_3373.jpg

IMG_3368.jpg

IMG_3374.jpg

IMG_3375.jpg

napisik3.jpg

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie za bardzo się podoba.

Po pierwsze: gąski nie za dobrze ułożone i chyba źle pomalowane, wg instrukcji ogółem powinny być czarne (czy metalizerem pomalowane), a te zewnętrzne ząbki kolorem jakby rdzawym z srebrnym (tak na oko mówię).

Po drugie: maska chyba nie jest za dobrze sklejona i to coś zielonego na masce to co to jest?

Po trzecie: po bokach powinny być uchwyty, a wiem że Revell dał takie wystające paski (jak zawsze robi w swoich modelach w tej skali), mogłeś te paski odciąć i zrobić uchwyty z cienkiego drucika. Stelaż też mogłeś zrobić z cienkiego drucika, ale ten nie jest zły (mówię tylko moje zdanie).

Bardzo podoba mi się brudzenie. Czasami te zimowe kamo wchodzi w srebrny kolor, może to przez fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba źle pomalowane, wg instrukcji ogółem powinny być czarne (czy metalizerem pomalowane

 

;] Nie załamuj ;] Przecież dobrze wiesz, że nie powinny być czarne.

 

Dobra robota! Wybrudź szyby, wymień skrajnie na drut i będzie miód! (Niezły rym, nie?) Fajny efekt zużytego zimowego kamo, na tym Famo!

Gratuluje i następnego oczekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że kamo się podoba.

 

 

Po pierwsze: gąski nie za dobrze ułożone i chyba źle pomalowane, wg instrukcji ogółem powinny być czarne (czy metalizerem pomalowane), a te zewnętrzne ząbki kolorem jakby rdzawym z srebrnym (tak na oko mówię).

 

Po pierwsze bzdurą jest że gąski powinny być czarne , może jak z fabryczki wyjadą świeżo to jeszcze... Myślisz że w każdych warunkach bojowych gąsienice mają kolor taki jak podał revell ? Troche wyobraźni..

 

Po drugie: maska chyba nie jest za dobrze sklejona i to coś zielonego na masce to co to jest?

 

Maska sklejona jest tak jak być ma , a to to zielone coś to proponuje zapoznać się ze zdjęciami FAMO i takowe zobaczysz.

 

Revell dał takie wystające paski (jak zawsze robi w swoich modelach w tej skali),

 

Co masz na myśli ?

 

Co do uchwytów napotkałem się na kilka zdjęć , w których mocno zajechane FAMO , poprostu takich nie mają więc to czy one mają być czy nie to już kwestia kto jak chce.

 

Czasami te zimowe kamo wchodzi w srebrny kolor, może to przez fotki

 

Fotki są dobre , u mnie nie ma żadnych kolorów srebra na monitorze , w realu nie wspominając.

 

 

Dobra robota! Wybrudź szyby, wymień skrajnie na drut i będzie miód! (Niezły rym, nie?) Fajny efekt zużytego zimowego kamo, na tym Famo!

Gratuluje i następnego oczekuje!

 

No rym jest , jest .

Następny już sklejony jest , więc jak się spręże to może niedługo go skończe .

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bzdurą jest że gąski powinny być czarne , może jak z fabryczki wyjadą świeżo to jeszcze... Myślisz że w każdych warunkach bojowych gąsienice mają kolor taki jak podał revell ? Troche wyobraźni..

Mi nie chodziło o to , że całe mają być czarne. Wiem że się gąski zużywają. Bardziej chodziło mi o te zewnętrzne ząbki gąsek, które nie miałę takiego samego koloru co całe gąski. Dużo fotek to potwierdza jak i modele innych modelarzy. Co do uchwytów mogły one podczas działań się odczepić, ale na co zostawiłeś te paski, nie lepiej było je odciać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o te zewnętrzne ząbki gąsek, które nie miałę takiego samego koloru co całe gąski

 

Sposobów na wykończenie gąsienic jest mnóstwo , i kazdy ma swoje sposoby itp. Model ten przedstawia pojazd z okresu zimowego , koncepcją było go ubłocić , i tak zrobiłem , jak przejrzysz fotki pojazdów z frontów zimowych , gdzie jest świeże błoto zobaczysz że nawet całe gąsienice mogą być ubabrane w błocie, wszytsko zależy od warunków Gąsienice to strasznie szeroki temat , więc sposobów na ich wykonanie jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam model bardzo fajny ładne kamo też robiłem Famo jakiś czas temu ale od trampka dużo części i dużo śladów od wypychaczy(komora silnika i podwozie szczególnie) Pozdro już niebawem pokaże jakiś model w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Witam ja mam pytanie z innej beczki jak wykonałeś takie fajne graficzne napisy (napis Famo)

 

Otóż już mówie , tego typu napisy tworze przez Abdobe Photoshop.

 

 

Witam model bardzo fajny ładne kamo też robiłem Famo jakiś czas temu ale od trampka dużo części i dużo śladów od wypychaczy(komora silnika i podwozie szczególnie) Pozdro już niebawem pokaże jakiś model w galerii

 

Ja również mam w planach tego z trumpka , tyle że ten nowszy zestaw z przyczepą . Ogólnie słyszałem że bardziej polecany jest FAMO z trumpka niż z revella , aczkolwiek sam model revella też jest dobry , a jego jedynym mankamentem jest strasznie ubogi silnik , którego nie ma co pokazywać nawet.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam , tak polecany jest z trumpka głównie przez silnik i szereg osprzętu w podwoziu.Pozdro,a mam pytanko a czy w famo z naczepą z trumpka są gąski taśmowe czy ogniwka???????

 

Zdaje mi się że FAMO z naczepą ma gómiaki tak jak zwykłe FAMO bez naczepy od trumpka , raczej to jest to samo FAMO tyle że dali do zestawu naczepe i zrobili zestaw.

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W zestawie z naczepą mamy do wyboru gumki lub ogniwka plastikowe dobrej jakości(mam Famo z Revella i zestaw Trumpka z naczepą).Ciągnik Trumpka jest dużo bardziej szczegółowy od Revell-owego.Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie Trumpka to na priv, żeby nie robić tutaj offtopic .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.