Skocz do zawartości

Pz Kpfw 38 (t) Ausf G. UM. 1/72.


Bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Panzer 38 (t) w wersji G. Producent UM (nr. kat. 341). Skala 1/72.

Prosty i dość dobrze sklejany model z dodatkiem firmowych blaszek.

Mały problem jest tylko z gąskami, które usiłowałem jakoś sensownie ułożyć na kołach, ale potrafią się jeszcze trochę odkształcać.

Wykonanie standardowe. Malowanie: Wehrmacht, Prusy Wschodnie, początek 1945 roku.

Model w założeniu miał być mocno styrany, ufajdany i obity.

Dlatego zastosowałem dużo błotka zrobionego z mixu pasty piaskowej Vallejo, akryli artystycznych i sido.

Reszta brudu to farby modelarskie. Malowanie pędzelek + akryle różnych producentów. Obicia robione gąbką.

 

 

1-19.jpg

 

2-18.jpg

 

3-17.jpg

 

4-16.jpg

 

5-14.jpg

 

6-12.jpg

 

7-8.jpg

 

8-5.jpg

 

9-4.jpg

 

10-3.jpg

 

Dla porównania

11-2.jpg

 

Swoją drogą dość komicznie wygląda zestawienie reklamy „Ruchu” na zapałkach z tym czołgiem. Aż chce się powiedzieć: „PanzerWaffe – Zawsze blisko” .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie o pół tonu powinno być jego malowanie ( nie wiem, może wystarczyłoby go jeszcze machnąć suchym pędzlem na płaskich powierzchniach), ale być może to wina zdjęć, albo ojego monitoa.

Biorąc pod uwagę skalę,to naprawdę trzeba mieć dużo cierpliwości, żeby robić takie pudełeczka. Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc witaj i tutaj , Bushi...

Model ładny-jak większość Twoich

Ale...zabrudzeń za dużo , jak na mój gust.Model jest mały , a zabrudzeń dużo , gdyby to było 1/35 , to lepiej by wyglądało , ale w tej skali model "ginie" w śladach eksploatacji.

Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny i biorąc pod uwagę wielkość to naprawdę miałeś dużo cierpliwości.. Ale co ja mogę powiedzieć jak dopiero zaczynam :P

Bushi, ty jesteś ze Zgierza, prawda?? Więc czemu używasz jakiejś "dziwnej" nazwy (Görnau) swego miasta ??

Właśnie Ty jesteś ze Zgierza? Bo ja też mieszkam w Zgierzu :P Jeśli chodzi o Zgierz w woj. łódzkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi ze ciezko wyczuc jaki to kolor.

I chyba to psuje model.

No, chyba, że to jest kolor "Warszawska Wiosna po stopnieniu śniegu".

Na serio to musi być biały - jak w mordę strzelił, w końcu to malowanie zimowe:

 

Malowanie: Wehrmacht, Prusy Wschodnie, początek 1945 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roku 1945 Niemcy ściągnęli do Prus Wschodnich wszystko co się dało z całego frontu wschodniego.

Produkcja Panzer 38 (t) w wersji G zakończyła się w czerwcu 1942 roku po wyprodukowaniu 324 egzemplarzy z 500 zamówionych w zakładach CKD

Prezentowany egzemplarz przetrwał więc na froncie wschodnim przez 3 lata.

Dlatego zrobiłem go nieco zdezelowanego - są obicia, rdza, brud, błoto itp.

 

Malowanie i kalkomanie wykonano zgodnie z zaleceniami producenta.

Kolor bazowy czołgu to Dunkelgelb Pactry.

Dlaczego wydaje się wam że jest zimowe kamo? Ponieważ zastosowałem prosty zabieg malarski. Przyciemniłem brzegi, ranty pancerza, a centralne powierzchnie płyt pancernych rozjaśniłem używając mixu koloru bazowego i białego.

Doszedłem do wniosku, że na początku stycznia używano jeszcze białego kamuflażu, ale po rozpoczęciu ofensywy styczniowej poprawiła się pogoda, nastąpiło ocieplenie i przyszły roztopy. Załogi zmyły szybko (niekoniecznie dokładnie) wapno z pojazdów, stąd efekt rozjaśnień i białych smug na pancerzu.

 

P.S

Jeśli chcecie mi zadać pytania nie związane z tematyką modelarską (Görnau i inne Zgierze) to proszę pisać na priva.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.