Skocz do zawartości

Sd.Kfz.164 Nashorn 1/35 Dragon


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Michał, kamuflaż elegancji ale:

 

Niedomalowane gąsienice - wstyd.

 

Myślałeś, że nikt nie zauważy? :P na zdjęciach wszystko wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedomalowane gąsienice - wstyd.

 

Chciałeś powiedzieć niedobrudzone. A jeśli ten kolor wygląda jak plastik to tylko przez flesz.

 

Figurki wyrzuć, puki nie nauczysz się ich robić nie ma co szpecić pojazdów

A to się zgadza.

 

Brudzenie lipa, koła wewnątrz czyste, wanna za kołem napędowym też.

Ja miałem to poprawić. W ferie się nie wyrobiłem a tak to szkoła

 

Tak co do brudzenia to było pisać wtedy kiedy można było uratować. Bo na wątku warsztatowym pisali niektórzy, że brudzenie ładne, a teraz się napinacie, że brudzenie jest do bani. Seba akurat pomijam bo on nic nie pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witajcie! Poprawiłem ten model i dobrudziłem, co prawda późno lecz wcześniej byłem zajęty innymi modelami albo nie miałem czasu. Myślę, że mnie zrozumiecie . Nie chciałem zaczynać nowego tematu, żeby Adminowi forum niepotrzebnie nie zaśmiecać . Co do samego Nashorna to dobrudziłem go tylko i chciałem otrzymać efekt jakby model jakieś pół godziny temu forsował rzekę a następnie wjechał w błoto. Czy mi się to udało oceńcie sami:

P1020083.JPG

P1020084.JPG

P1020085.JPG

P1020086.JPG

P1020087.JPG

P1020088.JPG

P1020089.JPG

P1020090.JPG

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze spokojnie Wiesz Panzer... ja widzę tylko jedno zdjęcie nieostre - to na samym dole dlatego zrobiłem 2 fotki bo reszta jest dobra.P1020094.JPG

P1020098.JPG

PS. Tu na samym dole zdjecie też jest złe. Jednak nie da się zrobić zdjęcia ostrego z takiego bliska no chyba, że z zoomem. Jednak żeby wyszły dobre zdjęcia z zoomem trzeba mieć filtr a ja go nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie da się zrobić zdjęcia ostrego z takiego bliska no chyba, że z zoomem. Jednak żeby wyszły dobre zdjęcia z zoomem trzeba mieć filtr a ja go nie mam.

Da się. Zdjęcia zrobione normalnym aparatem cyfrowym (tzn. bez żadnych wodotrysków i filtrów - nie wiem co masz na myśli, mówiąc filtr):

 

1007687.jpg

 

1007692.jpg

 

1007691.jpg

 

1007693.jpg

 

Dodam, że jest to model w skali 1:72. Trzeba tylko trochę pokombinować i pogłówkować, a nie tylko pstryknąć .

 

pozdrawiam

 

P.S. Też jestem zażartym przeciwnikiem prezentowania kiepskich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz lepsze oświetlenie lub aparat. Albo po prostu ja mam wyłaczony stabilizator obrazu

Mam aparat za 800 złotych, zdjęcia robione w pokoju nocą przy lampie błyskowej na podkładce pod myszkę komputerową. Myśleć i kombinować!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę kilka nieostrych - skoro nie widzisz ich, to wyjaśnia dlaczego są nieostre. Obydwa nowo wrzucone są ostre jak kartofel.

 

Każdy obiektyw ma coś takiego jak "minimalna odległość ostrzenia". Znajdź sobie to w instrukcji i trzymaj aparat od modelu w minimum takiej właśnie odległości. Dodatkowo używaj długich ogniskowych, długiego czasu naświetlania i przysłon f16-f22. Użyj statywu (lub woreczka z ryżem). Stosuj więcej światła (lampka z halogenem 40W w OBI kosztuje 27 zł).

 

Zdjęcia, które wrzucasz są słabe i choćbyś tutaj się nie wiem jak zapierał to niestety dalej będą słabe jak się do kilku rzeczy nie zastosujesz zamiast wmawiać nam, że jest cacy i fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale musi chyba być lipny

Właśnie boli mnie to, że nie jest lipny tylko ja jestem lipny w jego obsłudze

musisz mieć dwa źródła światła.

Lampa od aparatu i światło np. ze zwykłej żarówki?

nocą przy lampie błyskowej na podkładce pod myszkę komputerową

Ale masz włączone inne światło czy tylko sama lampa?? Twoj pomysł wydaje mi sie dobry. Spróbuję.

Obydwa nowo wrzucone są ostre jak kartofel.

Tzn??

lampka z halogenem 40W w OBI kosztuje 27 zł)

Mam taką lampkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób zdjęć z lampą błyskową ! To kicha kompletna.

W zasadzie masz całkowitą słuszność. Użycie lampy fałszuje kolory, powstają nienaturalne cienie itp. Moja wypowiedź miała jedynie uzmysłowić koledze, że wyraźne i czytelne zdjęcia DA SIĘ ZROBIĆ i w tak spartańskich warunkach, tzn. normalne sufitowe oświetlenie plus lampa błyskowa plus ROZUM. Ja do galerii staram się robić zdjęcia w naturalnym oświetleniu, co też nie do końca jest dobre, ale lepsze niż z lampą.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.