Skocz do zawartości

Sd.Kfz.250/3 "Greif" 1:48 Tamka


Tremac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Na imie mam Przemek modelarstwem na powazniej zainteresowalem sie jakies pol roku temu kiedy odkrylem to forum. Jest to trzeci model jaki skleilem i pomalowalem podpierajac sie modelworkiem i wiedza tu zamieszczona

Na poczatek przedstawiam mojego Greifa z Tamki w skali 1:48

prosze o ocene i uwagi

pozdrawiam

Picture%20009.jpg

Picture%20001.jpg

Picture%20012.jpg

Picture%20020.jpg

Picture%20015.jpg

Picture%20021.jpg

Picture%20024.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem Ci fotki, pamiętaj żeby przy wrzucaniu z picasa2html.com wybierać BBCode, a nie HTML

Sympatyczny modelik, mógłby być jasniejszy, ale i taki ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo dobrze wykonany, ale zdaje mi się ( niech mnie poprawią puryści), że pojazd "lisa pustyni" miał napis "greif" tylko na jednej stronie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo dobrze wykonany, ale zdaje mi się ( niech mnie poprawią puryści), że pojazd "lisa pustyni" miał napis "greif" tylko na jednej stronie pojazdu.

Jedynym zrodlem jakie posiadalem na temat tego modelu byla zalaczona instrukcja i w niej bylo napisane ze pojazd ten mial napis z obu stron a jak bylo w rzeczywistosci to chyba tylko purysci wiedza

Cieszy mnie ze model sie podoba przynajmniej jest motywacja do dalszego doskonalenia warsztatu ktorego jeszcze brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wikipedii jest troche zdjęć Erwina w swoim wozie .. ja wlasnie opeiram sie na nich robiąc wersje Italier (1:72) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis "Greif" widniał po obu stronach pojazdu wisać to dokłdnie na załączonych fotkach

Prawa strona:

bundesarchivbild101i784.jpg

I lewa:

bundesarchivbild101i785.jpg

 

Apropos modelu to mam tylko obiekcje do figurki Rommla, wątpię, żeby na pustyni chodził w takim płaszczu.... na zdjęciach z epoki nosi piaskowy mundur DAK, mogę się mylić to tylko moje zdanie. Jak na trzeci model to jest bardzo dobrze Trzymaj tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Znalazlem takie oto zdjecie:

rommel.jpg

 

wyglada to troche jakby nosil waciok

dlatego w skorzanym mu bardziej do twarzy tak mi sie przynajmniej wydaje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksyk89 - w Afryce nawet zwykli żołnierze mieli regulaminowegrube płaszcze na zimne noce afrykańskie, ale trochę inne niż ten.

Oficerowie, a nawet i zwykli żołnierze, brali ze sobą elementy umundurowania z Europy, nieregulaminowe. Stąd np czarne i brązowe ładownice, oficerki typu europejskiego, więc płaszcz Rommla jest jak najbardziej prawdopodobny.

 

A co do samego Greifa - kolor zielony, użyty na nim jest niehistoryczny. Olivegrun nigdy nie był używany w Afryce. Jedyne doniesienia co do zielonych pojazdów, to domniemane Tygrysy w 1943 w kolorze zielonym, farba ze składów aliantów. Jak mnie nie mylą niektóre tablice barwne, to Greif był malowany regulaminowo mieszanką Africa Yellow + Schwarzgrau. Czyli powinien być Schwarzgrau (Panzergrau) zamiast tego zielonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "zielony" kolor to Tamiya XF-22 RLM Grey

Wyszlo tak byc moze dlatego iz na koniec model potraktowalem takim specyfikiem do czyszczenia brazu przez co chcialem uzyskac efekt kurzu a przy okazji kolory pociemnialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Jak jest figurka, to tylko jeszcze jakaś skromna podstawka/winietka by się przydała. Jakiś piach pustynny na ten przykład, poprzetykany gdzieniegdzie większymi kamyczkami. Bez statysty da radę luzem, saute. Ze statystą mus podstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romel jakis taki mocno zdegustowany

Dostał łomot pod El Alamein

Mierzu

Świetny pomysł z tym lisem. Czy mogę prosić o użyczenie praw autorskich? Mam ochotę popełnić tego Rommla z Tamiji w 1/16. Nie byłby taki nabzdyczony z liskiem koło nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tym lisem. Czy mogę prosić o użyczenie praw autorskich?

A proszę bardzo. Za przysłowiowe Bóg zapłać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno zaczolem swa przygodede z modelarstwem i jestem zmuszony przerwac na jakis czas bo urodzil mi sie syn

No to gratulacje! Dasz radę, można jedno z drugim pogodzić, tylko niewyspany będziesz chodził Wiem co mówię, bo mam w domu dwulatka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.