Skocz do zawartości

Hetzer, Tamiya 1:48


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardziej relaksacyjnie skleciłem sobie takiego oto małego żuczka, który był miłą odskocznią od kolosalnego Abramsa i Kingtigera. Sam model złożyłbym jednej nocy, gdyby nie to że od 3 AM do 4 AM szukałem peryskopu na podłodze, który następnego ranka skoro świt o 11 znalazł się w magicznych okolicznościach na biurku. No nic, diabeł ogonem nakrył i po namyśle oddał.

Na fotkach dostrzegłem anormalne pomazanie stalową farbą prawego koła napinającego, poprawiłem to już

Wydech może razić, ale potrzebowałem mocnego akcentu, żeby nie wyszedł model zbyt szary.

Polecam wszystkim skalę 1:48, jest urocza.

DSC_3881.jpg

DSC_3885.jpg

DSC_3887.jpg

DSC_3890.jpg

DSC_3894.jpg

DSC_3902.jpg

DSC_3895.jpg

DSC_3899.jpg

DSC_3901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różna skala, nie ma sensu ;) W każdym razie jest dokładnie o połowę węższy i połowę krótszy. I dach pokrywa się z górną krawędzią koła napędowego.

A zresztą, jednak zrobiłem:

DSC_3908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie wasza dyskusja nad czymś tak oczywistym

Mianowicie, jest to egzemplarz z walk o Halloville ze StuG Abt. 708. Volksgrenadier Division. Pojazd znany jak mało który Hetzer, tłuczony powszechnie przez modelarzy na lewo i prawo. Jego malowanie jest poprawne, zaś fotka historyczna tego Jagdpanzera, w dodatku bardzo dobrej jakości (dzięki czemu rozkład plam odtworzono wiernie) krąży często po necie.

 

PS: Szkoda, że tak "upudlony", bez jakichkolwiek poprawek zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jakichkolwiek poprawek zestawu...

Poprawiłem jeden z uchwytów na stopie wieży ;] Ale oczywiście olałem pozostałe. Malowałem tylko z instrukcji.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet ja widziałem taki kamuflaż mimo że niemiecka broń z czasów II wojny jest dla mnie bardzo "niepasjonująca"

 

Dziwi mnie wasza dyskusja nad czymś tak oczywistym

 

Weźcie sobie dajcie siana... Jedyne kolory jakie widzę obecnie na warsztacie to OD, więc miałem prawo nie wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, przegapiłem posta ;) Przepraszam Jager. Wszystko psiknąłem na żółto, potem zamaskowałem to co miało na żółto zostać odpowiednio pociętą taśmą Tamiyi, potem psik zielonym, maskowanie ponownie taśmą Tamiyi, potem psik brązem. A na koniec przyjemne bazgranie kreseczek pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.