Skocz do zawartości

T-34/76 Dragon 1/72


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Ukończyłem ostatnio kolejny relaksacyjny projekt jakim był T-34 z dragona w skali 1/72. Jeszcze BWP dla relaksu, a potem można wracać do panzerów IV.

Sam model Dragona był bardzo fajny, może za wyjątkiem gąsienic, które (pomimo fajnych właściwości DS-ów) niestety nie pasują do skali. są zdecydowanie za grube. Nie ma to jak gąsienice z UMa.

Malowany akrylami Tamiya.

 

tet1e.jpg

 

tet2e.jpg

 

tet3e.jpg

 

tet5e.jpg

 

i obowiązkowo, modne zdjęcie z zapałką:

 

tet4e.jpg

 

Zdjęcia boleśnie pokazują wszystkie niedostatki, zwłaszcza doskonale widoczne przy tej skali i takim powiększeniu, niemniej ciągle się uczę

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak do tej zapałki, to czasem towar deficytowy w niektórych domach, więc zamiennikiem jest 1 grosz ;)

A gdy nie ma groszówki, na topie jest 1 eurocentówka...

 

Radku - model super... czekamy na tego panzer IV

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chłopaki za komentarze Cieszę się że się podoba

Myślałem że odbiór będzie dużo gorszy...

 

To one jeździły na szaro?

 

Nein! nein! To zielony Tylko raz że dość ciemny, dwa że mat troszkę zmienia ton koloru, trzy że eksperymentalnie zrobiłem fotki w pełnym słońcu. Ale na żywo nie ma wątpliwości

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Zanim głos zabiorę, a costam chciałbym maznąć, prosiłbym o fotki modelu na tle ciemnym

 

Dzięki że mnie zmobilizowałeś, Rafał! Ostatnio mam wrażenie, że nie mogę dojść do porozumienia z moim aparatem przy robieniu zdjęć 72-jek. Nijak nie mogę złapać odpowiedniej ostrości :/ Kolor to kwestia wtórna i z łatwością można go zmienić, ale coś mi nie gra z ostrością... Przez to detale się zatracają... Trochę posiedziałem przy tym rano i cyknąłem takie coś:

 

1e.jpg

 

11e.jpg

 

Jak trzeba więcej, to piszcie, wieczorem może pobawię się z innym oświetleniem i ustawieniami...

 

Dzięki Mierzu, za konstruktywne uwagi. Postaram się uwzględnić przy kolejnych projektach, zwłaszcza kwestię reflektorów. Co do koloru, to na nowszych fotkach chyba widać, że nie jest taki ciemny, natomiast co do anteny, to wiesz na pewno, czy pytasz? Bo ja otwarcie się przyznam że nie wiem, ale założyłem, że skoro nie ma mechanizmu składania, jak w pz. IV to musi być giętka, żeby się nie złamała/wygięła przy obracaniu wieży. Jeśli to błąd, to proszę o poprawę

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodziło!

kontrast zbyt mocny, retusz kolorem w MIGu, bo zakładam ze tego uzyłeś pozycje, w tonacjach od light dusty do eur. dust po dark earth, załatwi sprawe na podwoziu(mieszane).

Góra za czysta, bądź kąt fotki niweluje nalot.

Wycieki zbytnio wyraziste dla skali, mocne w sobie i jednolite , mało transparentne.

 

To tyle z mundralinkowania ode mnie.

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.