Skocz do zawartości

Panther G, Dragon 1/35


big buba

Rekomendowane odpowiedzi

Swietny model Dragona, zrobie ich jeszcze kilka w niedalekiej przyszlosci. To pierwszy raz kiedy uzylem czegos wiecej niz tylko suchy pedzel i wash. Jestem w miare zadowolony z rezultatu chociaz zawsze mozna zrobic cos lepiej. Zdjecia wykonal kolega Erolek ktoremu bardzo dziekuje. Napiszcie prosze co myslicie. Pozdrawiam!

Kuba

12-s.jpg

11-s.jpg

9-s.jpg

3-s.jpg

4-s.jpg

7-s.jpg

17-s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze model ma przedstawiac pojazd z 9 Panzer Dyvision zanim zostal wyeliminowany przez dzialo przeciwpancerne 57mm w czasie walk o Langlir. Niestety zdjecia modelu z lewej strony wyszly zbyt przeswietlone. Jak sami widzicie na fotkach mamy problemy z dobrym oswietleniem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba - fajna ta zieleń bazowa wyszła, w ogóle malowanie super

Brudzenie też wygląda dobrze, ważne że nie przesadziłeś chociaż nie zaszkodziłaby odrobina śniegu na układzie jezdnym zwłaszcza, że styczeń w Ardenach to zima w pełnej krasie

 

P.S. Też zamierzam wykonać pojazd z numerem 121 na wieży (niestety bazą będzie dużo słabszy model Tamiyi) z okresu walk w Ardenach na przełomie 1944/45 r. i na podstawie zdjęć archiwalnych oraz opracowań ustaliłem, że ten pojazd miał inny typ rur wydechowych, charakterystyczny dla wcześniejszych wersji produkcyjnych niż twój model. Nie traktuj tego jako czepianie się tylko bardziej ciekawostkę lub informację dla innych, którzy będą budowali ten konkretny pojazd. sam model jak już pisałem jest świetny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Dla mnie bomba

ps. na ostatnim zdjęciu jest taka brązowa skrzyneczka,z boku czołgu czym ją pomalowałeś, bądź zrobiłeś że wygląda jak z prawdziwego drewna? ma taką fajną fakturę jak drewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za tak pozytywny odzew!

W takim razie popelnilem powazny blad z tymi wydechami. Co do zimy i sniegu tez oczywiscie masz racje. Buduje w tej chwili mala scenke na ktorej snieg pojawi sie juz na pewno. Pod wieczor postaram sie wstawic jakas fotke z widokiem lewej strony.

 

Drewno maluje na kolor bazowy a nastepnie wcieram w sloje farbe olejna.

Po calkowitym wyschnieciu maluje obdarcia innym odcieniem drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje i ciesze sie ze sie podoba.

Widze ze u kolegi jest IS-2 na warsztacie. Ja tez zaczalem dlubac ten piekny czolg ale mam dylemat. Czy jest mozliwe ze Isy ktore wjechaly w lutym 45-ego do Poznania mialy orla po prawej stronie wiezy? Wszystkie fotki ktorymi dysponuje pokazuja lewa strone. Z tego co zauwazylem nie maja tez numerow taktycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem od pancerki nie jestem więc proszę nie bić jeśli się pomylę

Jeśli mnie oczy nie mylą to jednym z ostatnich zdjęć koła jezdne są na bocznych powierzchniach przetarte od gąsienic. Czy tak jest w rzeczywistości czy to tylko wina fotki? Jeśli wytarcia są to czy wypustki na gąsienicach także nie powinny się błyszczeć świeżym metalem ?

Po za tym model bardzo mi się podoba - przetarcia, odrapania, zacieki na pancerzu wyglądają bardzo realistycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie oczy nie mylą to jednym z ostatnich zdjęć koła jezdne są na bocznych powierzchniach przetarte od gąsienic. Czy tak jest w rzeczywistości czy to tylko wina fotki? Jeśli wytarcia są to czy wypustki na gąsienicach także nie powinny się błyszczeć świeżym metalem ?

 

Efekt jak najbardziej zamierzony, obrecze na kolach w drugim rzedzie "polerowaly" sie w trakcie jazdy. Taka cecha Panter. Co do zebow to juz niekoniecznie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie oczy nie mylą to jednym z ostatnich zdjęć koła jezdne są na bocznych powierzchniach przetarte od gąsienic. Czy tak jest w rzeczywistości czy to tylko wina fotki? Jeśli wytarcia są to czy wypustki na gąsienicach także nie powinny się błyszczeć świeżym metalem ?

 

Efekt jak najbardziej zamierzony, obrecze na kolach w drugim rzedzie "polerowaly" sie w trakcie jazdy. Taka cecha Panter. Co do zebow to juz niekoniecznie.

Pozdrawiam!

Dzięki za wyjaśnienie

Mam jednak pewne wątpliwości ... Skoro koła się polerowały to chyba jednak o zęby Domyślam się jednak, ze takie polerowanie było niesymetryczne w związku z czym zęby były wypolerowane po tej stronie, której akurat nie widać. Dobrze kombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.