Skocz do zawartości

BMP-3 Skiff 1/35


Piter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak to mawiają "skleroza nie boli ale...".

"Złomek" jak to go "pieszczotliwie" nazwał kolega obskoczył już kilka wystaw, a ja zapomniałem wrzucić galerię na forum . Relacyje można zobaczyć tutaj:

viewtopic.php?t=16351&start=15

 

Bidok troszkę ucierpiał podczas niektórych transportów i jednej wystawy w Bielsku. Jeden młodzieniec w wieku około 4 lat stwierdził, że model posiada zbyt długie anteny no i dokonał ich likwidacji . Możliwe, że miał racje więc usilnie przekonałem jego ojca żeby nie był na niego zły i nic się nie stało .

Generalnie jestem z modelu zadowolony - bardzo przyjemnie się go sklejało, Skif wykonał dobrą robotę, a ja cieszę się, że mogłem się sporo nauczyć no i jestem zadowolony z efektu.

 

Ostatnio strasznie dużo się rozpisuję w postach więc przejdźmy do zdjęć.

Oto one:

 

th_BMP-3001.jpg th_BMP-3002.jpg th_BMP-3003.jpg th_BMP-3004.jpg

th_BMP-3005.jpg th_BMP-3006.jpg th_BMP-3007.jpg th_BMP-3008.jpg

th_BMP-3009.jpg th_BMP-3010.jpg th_BMP-3011.jpg th_BMP-3012.jpg

th_BMP-3013.jpg

 

A tak sobie teraz stoi:

th_BMP-3014.jpg

 

Darzę ten model sporym sentymentem ponieważ można powiedzieć, że jest to jedyny model który tak naprawdę skończyłem i zatrzymałem dla siebie. No i bardzo miła niespodzianka z festiwalu w Warszawie gdzie dostał mimo innych, rewelacyjnych modeli aż II miejsce w klasie. Teraz odpoczywam od pancerki ale kto wie - może jeszcze coś powstanie ...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki Panowie za uznanie

Zastanawiam się teraz z racji mojego "modelarskiego" urlopu nad jakąś ciekawą podstawką dla niego Zobaczymy może coś się w tym temacie jeszcze ruszy .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMPek bardzo fajnie Ci wyszedł. Wygląda efektownie, a jednocześnie nie jest przesadzony niczym hiszpańska Paella. Jedynie fotele są trochę sztucznawe i nie bardzo mi pasują. Przydałaby się tu również jakaś załoga

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Michalski - Przyznam się, że tego nie wiedziałem . Jak będę dłubał cosik z dioramą to zapewne postaram się to poprawić. Prawdę mówiąc dorabiałem je do sesji zdjęciowej na szybkości ze struny gitarowej . Zresztą już kilka razy je dorabiałem dlatego na razie stoi sobie w akwarium żeby nikt znowu ich nie urwał:).

 

kornik_69 - dzięki za opinię. Załoga będzie, jednak wszystko będzie zależało od scenki jaką wymyślę (tutaj wskazane sugestie ). Fotele są sztuczne niestety, ale to moja wina bo brakowało mi już sił z ciągłym dorabianiem elementów wnętrza zwłaszcza, że lakier matowy humbrola doprowadził mnie do szewskiej pasji przez biały proszek.

 

BMP/BWP sobie na razie stoi i czeka na otoczenie. Jak wpadnę na coś ciekawego to zacznę dłubać

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

figfan - Powiem tak - każda opinia jest mi bardzo cenna i absolutnie nie mam zamiaru jej negować. Można powiedzieć, że jest to mój pierwszy pojazd gąsienicowy i owszem posiada masę błędów jednak fajnie by było wiedzieć co... rozumiem, że wedle Ciebie jest to padaka tylko pod jakim względem? - wykonanie modelu czy może sama konstrukcja Ci się nie podoba? Może też ubrudzenie nie tegez no bo jak tu koledzy merytorycznie określili jest wiele wad ale mają swoje podstawy które sukcesywnie poprawie. Prosił bym o jakieś konkrety.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter nie przejmuj się też go miałem możliwość obejrzeć live w Warszawie i nie tylko.Jest bardzo fajnie zrobiony i podoba mi się. A skoro mówi że padaka to pewnie robi o niebo lepsze. Jak chcesz to mogę ci dać namiary na gościa który robi fajne podstawki i gablotki. Mi robił gablotę do mojego MAZ-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imku był bym wdzięczny za namiary do takiej osoby i przyznam się, że to nie tylko chodzi o BMP ale o znacznie więcej modeli. Mój "szklarz" niestety już nie może wykonywać zawodu, a sporo wykonuję(my) dla innych i często proszą o gabloty czy też podstawki. Odezwij się na PW i coś pomyślimy .

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

P.S. Ja się nie przejmuję - modelarstwo to gusta i guściki. Kilka miłych opinii merytorycznych, a co najważniejsze ja go lubię . Jeśli ktoś nazywa ten (lub inne) model padaką to ma do tego pełne prawo, tylko ja osobiście napisał bym co w nim nie tak bo forum jest od dzielenia się wiedzą którą można wykorzystać w przyszłości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.