Skocz do zawartości

T-34/85 AFV 1/35 Pomorze - zima 1945


jager27

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić swój model czołgu T-34/85 z AFV.

Najpierw historia pojazdu. Służył w 1 brygadzie im. Bohaterów Westerplatte. Dowódcą był najprawdopodobniej Stanisław Frydrych (nie jestem tego pewien, ale jest na zdjęciu tak jakby przy swoim wozie).

skanuj0001.jpg

To zdjęcie pochodzi najprawdopodobniej z końca marca 1945 r. a na zdjęciu widać ślady białej farby a widziałem kilka czołgów z tej jednostki pomalowanych na biało więc zdecydowałem się na zrobienie zimowego kamuflażu. Miałem nie wstawiać, ale kolega mnie przekonał

Oto model:

P1020188.JPG

P1020189.JPG

P1020190.JPG

P1020191.JPG

P1020192.JPG

P1020193.JPG

P1020194.JPG

P1020195.JPG

P1020196.JPG

P1020197.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie ,,RUDY" to czołg z armatą 76mm. Z działem 85mm dostali w kwietniu, więc nie mógł mieć białego kamo. A koła jak najbardziej prawidłowe, w serialu grają czołgi wyprodukowane w Polsce w latach 1951-1954. Po prostu wypożyczali czołgi z najbliższych jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno zastrzeżenie. Dlaczego na wieży wokół bocznej 215 dlaczego tak mocno przebija zieleń? Specjalnie nie naniosłeś tam zimowego kamo czy to lenistwo. Dziwnie to miejsce wygląda. Poza tym super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten teciak ma w środku?

Ma trochę wnętrza, ale nie jestem jeszcze takim modelarzem, który umie szczegółowo odwzorować wnętrze.

w serialu grają czołgi wyprodukowane w Polsce w latach 1951-1954

Duża różnica między tymi z 1944 roku?

 

PS. A jak diorama? Ujdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie odniesc co do serialu o czterech pazernych...

Faktycznie jest w jednym z odcinkow mowa o tym, iz zaloga dostanie nowy czolg z nowa armata...Jednak patrzac na poprzedzajace odcinki dalbym sobie reke uciac ze jezdza i "walcza" modelem 85...))

A tak na marginesie...Fajne jest to,ze niemieckie soldaty w ostatnich odcinach biegaja z...kalasznikowami!:))) hehe W sumie podobny do Stg 44 ale jednak niesmak pozostaje...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polegała na lepszym wykonaniu przez polaków tego czołgu, oczywiście koła były żeberkowe z otworami ulgowymi. Poza tym jest naprawdę trudno odróżnić te czołgi. Serial swoją drogą, a książka swoją drogą. Książkowy ,,Rudy " to T-34-76 z 1943 roku. W filmie wykorzystano akurat tę wersję, bo było o nią najłatwiej i w razie usterki czołg dublowano następnym . Diorama jest spoko, szczegółów nie będę się czepiał, bo sam może lepiej bym nie zrobił. A wracając do serialu, jaki jest można kolejny raz go zobaczyć, większy niesmak pozostawia jednak któraś z kolei ,,Parszywa 13", ,,Pearl Harbor". W ,,Ardenach" M-48 grają Królewskie Tygrysy i gdzie tu jest podobieństwo? Wracając do modelu, napisz jaka jest sklejalność tego zestawu. Widzę że robisz postępy i coraz lepsze modele wychodzą z Twoich rąk. A jako ciekawostkę dodam to że, prawdopodobnie to ten gość na zdjęciu ciął ,,Rudemu"" lufę oraz pod Studziankami ratował zatopiony czołg w Wiśle, nurkując we wnętrzu wyłączył bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiazke mialem jedynie w rekach...:((( dwa opasle tomiska...tutaj sie z kolega zgodze, amerykanskie gnioty pelne sa koszmarnych przerobek ale i tak nalezy oddac im czesc bo wreszcie pokazuja te filmy jak naprawde wyglada wojna...

Gdy kombatanci bioracy udzial w D-Day wychodzili z kina po premierze "Szeregowca..." sami przyznawali ze lzami w oczach ze to pierwszy film ktory ukazuje koszmar wojny, ze pocis z MG-42 nie robi jedynie dziurki a wyrywa caly miesien (zolniez szukajacy swej reki na plazy - bezcenne)...:((

Model jak najbardziej swietny,sam mam zamiar zapodac go na warsztat ale najpierw musze skonczyc przygode z tankietkami...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaka jest sklejalność tego zestawu

Więc tak... miałem problemy z połączeniem kadłuba i wanny i musiałem dać dużo szpachli (nie wiem czy to wszystkie tak mają czy tylko mój jest jakiś odkształcony) - krótko mówiąc części z przezroczystego plastiku wg. mnie są do du**, ale te zwykłe są całkiem niezłe i model ma świetne gumiaki a na dodatek podoba mi się to, że bandaże gumowe na koła są zrobione z czarnego plastiku i nakłada sie je osobno na koła. Wiec można powiedzieć, że zestaw ten nie jest zbyt skomplikowany i jest w nim dużo ciekawych rozwiązań i przede wszystkim nie jest drogi Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi by bylo szkoda az tak zapaprac fajny model sniegiem ale trzeba przyznac ze calosc jest spojna, mysle ze to Twoja najlepsza jak do tej pory praca. Nie wiem czy takie bylo zalozenie ze czolg sobie tam od dluzszego czasu stoi bo jesli nie to nie powinienes nakladac sniegu na wydechy ktore sie nagrzewaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w okolicach rur wydechowych temperatura nie pozwalała na istnienie wody w stanie innym niż ciekły i gazowy Smile

 

Nie wiem czy takie bylo zalozenie ze czolg sobie tam od dluzszego czasu stoi bo jesli nie to nie powinienes nakladac sniegu na wydechy ktore sie nagrzewaja ;)

 

Faktycznie to prawda a za razem przeszłość (poprawione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dobry ,ale na tych "beczkach z tyłu" powinny być dwa paski przechodzące na około nich ,wiem bo robiłem ten model i jest na modelwork-u,i czy nie za dużo śniegu ,prawie nie widać detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie odniesc co do serialu o czterech pazernych...

Faktycznie jest w jednym z odcinkow mowa o tym, iz zaloga dostanie nowy czolg z nowa armata...Jednak patrzac na poprzedzajace odcinki dalbym sobie reke uciac ze jezdza i "walcza" modelem 85...))

A tak na marginesie...Fajne jest to,ze niemieckie soldaty w ostatnich odcinach biegaja z...kalasznikowami!:))) hehe W sumie podobny do Stg 44 ale jednak niesmak pozostaje...hehe

 

Koledzy. Dajcie już święty spokój serialowi "4 pancerni i pies" - to nie był serial historyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.