Skocz do zawartości

Jagdpanther 1/48


General

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dziś ukończyłem i wrzucam foty. Jagdpanther od Tamki w malowaniu Ardeny zima 1944. Podstawkę pożyczyłem od innej, przygotowywanej makiety. Niedługo planuję zimową dioramkę w której ów pojazd weźmie udział. :-)

 

Farby - Tamiya, Vallejo

Pigmenty - Vallejo

Wash - Talens

 

Miłego oglądania.

 

th_76506_S6301126_122_476lo.JPG th_76511_S6301127_122_422lo.JPG th_76513_S6301128_122_383lo.JPG th_76517_S6301129_122_378lo.JPG th_76519_S6301130_122_61lo.JPG th_76523_S6301132_122_141lo.JPG th_76525_S6301133_122_254lo.JPG th_76645_S6301134_122_343lo.JPG th_76662_S6301135_122_91lo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze zdjecia by sie przydaly bo na tych niewiele widac

 

Fotki robione w świetle lamp. Postaram się zrobić w świetle dziennym i wrzucić. Muszę poczekać do soboty, bo jak wychodzę rano do pracy to jest jeszcze ciemno, a jak wracam to już jest ciemno. :-/

 

Malowanie pędzlem ? Wash robiłeś po całej powieszchni i ścierałeś ?

 

Najpierw cały malowany na żółto farbą w sprayu a potem camo pędzelkiem. Do co washa to położyłem na większej powierzchni a potem pracowałem wacikami i pędzelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rzekłbym tak ; nie jest źle bo pędzel to trudna sprawa ale przy następnym modelu jak możesz to przyhamuj trochę wasch gdyż trochę miodowo wygląda po całości może to wina fotek .

Ale każdy następny będzie lepszy tak każdy myśli .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę miodowo wygląda po całości

 

Drogi Mirku dziękuję za poradę. Wytłumacz mi proszę co oznacza "miodowo" gdyż nie do końca rozumiem :-) A propo washa, to może masz, lub ktokolwiek inny jakąś poradę dla mnie w kwestii brudzenia. Wiem i zawsze sobie powtarzam że każdy kolejny modelik będzie lepszy i dążę do polepszania swoich umiejętności, lecz cenie sobie każdą radę doświadczonych kolegów.

 

Może i faktycznie na fotkach wyszło trochę nie tak jakbym chciał ale w sobotę zrobię i wrzucę nowe w świetle dziennym. Może rzucą nowe światło na mój pojazd. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zdjęcia są dużo lepsze i więcej na nich widać. Na starcie to model mi się podoba

Co do wash`a mam mieszane uczucia, bo trochę nie zgadzam się z Mirkiem. Ilość jest chyba dobra, ale proporcja farby do rozpuszczalnika wydaje mi się niedobra. Spróbuj więcej rozpuszczalnika i wtedy nie powinny zostać smugi. Bo pewne ślady wyglądają jakby były zrobione pędzlem.

A druga sprawa to może spróbuj metodę suchego pędzla malując kolor. Kiedyś zrobiłem tak model w 72 i chociaż malowanie było bardzo długie, to udało się uzyskać bardzo cienką warstwę.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny ten model Ci wyszedl, ciekawe malowanie. Jedna uwaga na przyszlosc. Tylny wlaz ma nieciekawie wygladajaca "klamke"Druciana wlasnej roboty o niebo lepiej by wygladala Tlumiki tez by mozna bylo rozwiercic napewno by to nie zaszkodzilo

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy planujesz założyć "coś" na pancerz. Np. jakąś torbę, żołnierza lub gałązki drzewa iglastego??? Czy o tym dopiero będziesz rozmyślać przy budowie dioramy.

 

Z racji że w kwestii dioram mam zerowe doświadczenie z pewnością założę wątek warsztatowy gdzie będę starał się na bieżąco dokumentować przebieg budowy i radzić się doświadczonych kolegów. Nad akcesoriami nie myślałem jeszcze, chyba w trakcie budowy pomyślę. Na chwilę obecną nie mam nawet pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gąsiennica jest plastikowa ? Bo dolna część na to wskazuje, w 3 i 4 zdjęciu 1 serii. To troszkę niedobrze gdyż nie możesz ustawić go na pagórku, tylko na płaskim terenie. No chyba że zrobisz mocno "nawodniony" pagórek w którym gąski głęboko siedzą.

 

Moja koncepcja na diorame:

*Niemiec z lornetką wygląda jak by szukał nowego celu.

Jako że niemądrze jest wyjeżdżać niszczycielem czołgów na otwarty teren,

(a w ardenach z tego co pamiętam są gęste lasy) możesz zrobić Jagdpantera który jest wychylony lekko z lasu, zamaskowany gałązkami i czycha na kolumnę jankeskich shermanów.

 

To tylko pomysł. Możesz go przyjąć lub odrzucić. Wszystko zalerzy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki apsik za sugestie :-). Myślałem raczej o naradzie paru oficerów i żołnierzy przed kolejną fazą ataku. W dioramce chcę jeszcze dorzucić Sdkfz 251 (w toku) i Kubelwagena (czeka na swoją kolej). Mam parę figurek Niemców w mundurach zimowych więc powinno być ok. A co do gąsek to Jagdpanthera będzie stała w śniegu na płaskim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Myślałem raczej o naradzie paru oficerów i żołnierzy przed kolejną fazą ataku. W dioramce chcę jeszcze dorzucić Sdkfz 251 (w toku) i Kubelwagena (czeka na swoją kolej). Mam parę figurek Niemców w mundurach zimowych więc powinno być ok. A co do gąsek to Jagdpanthera będzie stała w śniegu na płaskim terenie.

 

No to rób, rób! Bo ja już się nie mogę doczekać końcowego efektu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.