Skocz do zawartości

Elefant, T 34/85, Tiger H (1:72) (pierwsze modele)


Karub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To moje pierwsze modele.

Aktualnie pracuję nad Tygrysem i prosiłbym o jakieś porady.

Elefant (Dragon)

baedcb255ba9688am.jpgc9c2f759851693cbm.jpgae4aac54f40cbcb2m.jpg097a3bc1cbe96c19m.jpg

T 34/85 (Revell)

9bd2622908ff5031m.jpg5e32b302d0804dc3m.jpgeb5a17ebb96aff67m.jpg62a98c13ddcad818m.jpg

Tiger H (Revell)

54213198505a7d70m.jpgd87ba06d36da3dbem.jpgce35fdd5ad0641dam.jpg60e51f516105b1b8m.jpgdf4f2dde2a1d7febm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Elefant pomalowany przeterminowaną farbą i malo oszlifowany ale jak na pierwszy model nieźle. Nie popsuł konstrukcji jak ja na mojej panterze. T-34 już lepiej od Elefanta, ale części nadal nie doszlifowane a farba zalecana przez producenta "świeci sie jak psu jajca" ale wrażenie ogólne robi juz dobre tym bardziej że to nr2. Tygrys mnie rozwalił 3 model i robi wrażenie (widziałem wszystkie na żywo). Zabrudzenia to gips tynkarski wymieszany z farbą. Trawa kupiona w modelarskim. Użył tż prochu z petardy do zabrudzenia koło silnika a zabrudzenie na lufie to czarny pigmebt. Model jest jeszcze oczywiście na warsztacie. Z tego co mi wiadomo to na podstawce zagości piechota . Karuba znam oczywiście bo chodzimy do jednej klasy więc jestem na bierząco z jego planami modelarskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tygrysie już jest rdza, błoto poprawiłem i wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

też kleiłem tego tygryska i też był to mój trzeci model w życiu

jak masz ochote to możesz zerknąć:

viewtopic.php?t=2722

 

co do uwag to pierwsze co mi sie rzuca w oczy:

1. kolor, jakiś dziwny, ale to może aparat przekłamuje, wygląda jak panzergrau a to przecież pojazd z afryki

2. zapasowe ogniwa na wieży do usunięcia, w afryce ich nie wożono w ten sposób

3. brak filtrów a raczej być powinny

 

jeśli chodzi o wykonanie modelu to się nie będę wymądrzał bo też jestem początkujący, aczkolwiek wydaje mi się, że był robiony w pośpiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Burak teraz dostałeś wzór i jedziesz dalej. Kolor tego tygrysa to jest jednak panzergrau. A model był raczej szybko wykonany ale zobaczymy efekt końcowy bo jeszcze go nie skończył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wykonanie modelu to się nie będę wymądrzał bo też jestem początkujący, aczkolwiek wydaje mi się, że był robiony w pośpiechu

Z tym się częściowo zgodzę. Na początku sklejałem pośpiesznie. Teraz staram się naprawiać to co źle wyszło, a drobne części dokleję jak kupię lepszy klej.

 

Mógłbyś napisać jak wyginasz części, bo moja próba skończyła się na połamanych błotnikach.

 

PS. Burak to moja ksywa (mam jeszcze dwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tygrys" hmm piękna sprawa.Bardzo ładnie wykonany model,tzn. tak mi się wydaje.Ale nie pomogę bo nie kleje modeli tak tylko chciałem coś w końcu napisać na tym forum.Ogólnie podobają mi się modele czołgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.