Skocz do zawartości

Kotki małe dwa, Tiger IH i Tiger IIB (Revell 1:72)


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się przywitać a jednocześnie pokazać moje dwa ostatnie czołgutki. To kolejno trzeci i czwarty czołg jaki wykonałem, daleko mocno im do doskonałości ale mam nadzieję że nie urażą mocno waszego poczucia estetyki

 

PzKpfw VI TIGER Ausf. H1

1 kompania 501 sPzAbt, Béja, Tunezja luty 1943

siatki niestety nie udało mi się przekonywująco zawisić na bocznej burcie więc leży przymocowana na tylnej płycie

 

7f390696c79457b9m.jpg 1e97c2bf25d4770bm.jpg b0e8315e48eb5e6fm.jpg f68cdf60086f06c4m.jpg

9bb2f7ffd5f8f42cm.jpg 2760a732af4fd25bm.jpg ec41b50d16344e42m.jpg

 

PzKpfw VI TIGER II Ausf. B (wieża - typ Henschel)

2 kompania 503 sPzAbt, operacja Panzerfaust, Budapeszt, październik 1944

 

986f8a01e0d12169m.jpg 0bdfa46564340cb5m.jpg 27c2d66a21821358m.jpg 7242e968b91dc8abm.jpg

2c13e8b16cb41cddm.jpg 853a45de9a08363fm.jpg aa71b74911679180m.jpg

 

Zdjęcia orginalnych wozów pochodzą z monografii wydanych prze wydawnictwo Militaria jak również można je znaleść na stronach www

 

wszelkie komentarze mile widziane

 

 

*************************************

Dodane dnia 19.07.2008

*************************************

 

Nowa wersja podstawki

 

1_1.jpg

 

1_2.jpg

 

2_1.jpg

 

2_2.jpg

 

3_1.jpg

 

4_1.jpg

 

 

i bardziej z żabiej perspektywy:

 

5_1.jpg

 

5_2.jpg

 

5_3.jpg

 

5_4.jpg

 

 

 

I wracamy na ulice Budapesztu (siakoś tak po drodze się zlekka poobijaliśmy

 

1_1.jpg

 

1_2.jpg

 

2_1.jpg

 

2_2.jpg

 

3_1.jpg

 

4_1.jpg

 

4_2.jpg

 

5_1.jpg

 

5_2.jpg

 

5_3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonane modele.

 

Jedynie mały ochrzan dla firmy revell za słabo dopracowane gąski w KT. Mogli trochę bardziej się przyłożyć.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe na następny trzeba bedzie poczekać... jakieś pół roku, mniej więcej taką mam średnią, dwa lata cztery modele starość nie radość i owocuje chronicznym brakiem czasu

 

Teraz na warsztacie wyląduje kolejny kotek tym razem późna jedynka, wszystko wskazuje na to, będzie to czołg nr 221 dowódcy drugiej kompanii 102 PzAbt z Normandii. Niestety nie znalazłem jeszcze fotki tej konktretnej maszyny. Może ktoś na w domowym archiwum?

 

Co do gąsiennic KT to same w sobie złe nie są, ale jak dla mnie mogłoby być więcej ogniwek bo trzeba się bardzo mocno nagimnastykować, żeby nie została dziura. Z gąsiennic tych czterech modeli które skleiłem te były najbardziej kłopotliwe...

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja poprosze jeszcze te 2 poprzednie. Świetne modele zastanawiam sie jak będzie wyglądać nr 10 bo 3 i 4 są powalająco realistyczne. Przydała by się jakaś piechota było by wtedy full realistycznie masz w planach jakiś model 1/35 bo jestem ciekaw jak by to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz, masz

numer 1:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=16292&highlight=&sid=6e4265e7c62055b9384cdd823c314c3b

 

numer 2:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=17843&highlight=&sid=6e4265e7c62055b9384cdd823c314c3b

 

jak widać w międzyczasie mi się filozofia modelarstwa zmieniłą znaczy się doszły blaszki jednak bo są coby tu nie mówić efektowne

 

co do przyszłego nr 10 to ... nie wiem.... o ile widzę różnicę między pierwszym, drugim i trzecim, to czwarty chyba niczym szczególnym się nie wyróżnia aczkolwiek według mnie jest OK.

Piąty który aktualnie sobie dłubę wieczorami raczej będzie in minus :( Na razie jakoś mi się niezbyt podoba, pędzlowane trójkolorowe kamo... trochę przedobrzyłem z suchym pędzlem ale jeszcze nie koniec walki jak będzie gotowy to sie pochwalę. Na razie prace utknęły w oczekiwaniu na przesyłkę z kalkami.

 

co do 1:35 to raczej nie, trzy powody: nie umiałbym dostatecznie ładnie pomalować pędzlem, zajmują więcej miejsca, no i mimo wszystko droższe. Ale może kiedyś, jakiegoś w jednobarwnym kamo... któż to wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, więc nie spodziewajcie się niczego szczególnego :-)

 

Tygrys Królewski wykonany super. Bardzo efektowny i przyzwoicie pomalowany.

 

Tygrys H też niczego sobie, szczególnie dobrze wygląda układ jezdny. W ogóle to wspaniały model jest. Sam miałem go na warsztacie 2 razy. Tylko ja w przeciwieństwie do Ciebie nie umiem wcale malować pędzlem. Nie mogłem sie nigdy nauczyć bezsmugowego i dobrze kryjącego malowania. Pędzlowanie to raczej nie dla mnie (chodzi o kolor podstawowy oczywiście, bo suchy pędzel zawsze rządzi, i pigmentowanie też) :-)

 

Ciekawe jaki będzie ten 10ty model. Przewiduję że jeszcze fajniejszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.