Skocz do zawartości

Sherman M4A4 Dragon (1/72)


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako, że od 11 miesięcy nic nie skończyłem, co bardzo negatywnie wpłynęło na moje morale, postanowiłem poniższy modelik potraktować bardzo relaksacyjnie - tj. żeby go SKOŃCZYĆ w kilka weekendów. Jak mi to wyszło - no cóż, dobitnie widać to na fotkach, które bezwzględnie odkrywają wszystkie moje braki w technice.

Ostatnio widzę tendencję, że tak mniej więcej do etapu washa, model podoba mi się coraz bardziej, jednak prace wykończeniowe psują cały efekt.

Ale co ja będę więcej smęcił - krytykujcie do woli.

IMG_0527.jpg

Reszta zdjęć TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim z całego serca gratuluje przerwania złej passy i ukończenia czegokolwiek:P W moim odczuciu model wykonany jest bardzo dokładnie, wiem, że się przykładałeś. Jednak jak sam przyznałeś, zrobiłeś zbyt delikatny wash, który na koniec znikł niemal całkiem po pokryciu lakierem. Zasada na przyszłość: wash i pigmenty zawsze są inne po polakierowaniu! Sam model wydaje mi się na fotkach znacznie większy niż 1:72. Może nie 1:48, ale coś koło 1:55-60 :P Ładnie położyłeś farbę i kaleczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę, ale model jest dość podobny do figurek z gier typu "Warhamer" czy jakoś tak- wg mnie wygląda trochę nienaturalnie- poszczególne części trochę za bardzo się "odcinają", ale model bardzo dobry.

 

To tylko moja opinia jako początkującego, jeszcze nicniewiedzęcego o różnych technikach modelarskich "modelarza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziękuję za miłe komentarze.

Być może się mylę, ale model jest dość podobny do figurek z gier typu "Warhamer" czy jakoś tak- wg mnie wygląda trochę nienaturalnie- poszczególne części trochę za bardzo się "odcinają", ale model bardzo dobry.

Chyba wiem o co Ci chodzi. Ale cóż, wciąż się uczę! ;)

 

Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś swoje uwagi i spostrzeżenia niech wali śmiało - każda opinia jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Elegancki model. Pytanie: jakich farb użyłeś i czym jest brudzony.Bardzo ładne przetarcia i cieniowania.Spostrzeżenie mam takie:strop wieży i przedziału silnkowego czyściutkie że w oczy kłuje,nie widać też żadnych obić i zadrapań,dół brudny góra czysta-myślę że bez problemu można to uzupełnić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za komentarz!

Pytanie: jakich farb użyłeś

Podkład to czarny olejny MM. OD to Pactra 114. Detale to akryle Pactry i MM.

i czym jest brudzony.

Suche pastele i pigmenty.

Spostrzeżenie mam takie:strop wieży i przedziału silnkowego czyściutkie że w oczy kłuje,nie widać też żadnych obić i zadrapań

A to dlatego, że jak już wspomniałem, model robiony "na skończenie" więc jest trochę uproszczony.

dół brudny góra czysta

A to już taki styl Po prostu taki schemat mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.