Skocz do zawartości

T-62 1:72 Italeri


Michal_G

Rekomendowane odpowiedzi

Model z wątku warsztatowego

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=28975

Klejony wspólnie z żoną.

Malowanie radzieckie, interwencja w Czechosłowacji 1968 r. Podstawowy kolor Pactra A-114. Wash olejny, brudzenie suchymi pastelami (błoto papka startej pasteli z terpentyną balsamiczną, kurz same pastele), otarcia robione ołówkiem. Wykonanie prawie prosto z pudełka, wymienione uchwyty na wieży na druciane, dorobione liny holownicze i belka do wyciągania z błota.

t62final12.jpg

t62final03.jpg

t62final04.jpg

t62final06.jpg

t62final07.jpg

t62final09.jpg

t62final10.jpg

t62final11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fajnie sklejony, ale... kupa piachu z przodu a reszta jakby prosto z myjni. Trzeba go było jeszcze pobrudzić trochę, szczególnie te białe pasy.

 

P.S. Gratuluję żonie ładnie sklejonego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Merytorycznie się nie wypowiem. Sklejenie-niestaranne. Krzywo wklejone beczki. Gąski to katastrofa. Widać uskoki, przerwy i nienaturalne zakrzywienia. Malowanie-całkowicie nie trafiony odcień zieleni.Brudzenie- zbyt jednostajne, zupełnie przypadkowe i nieprzemyślane. W tym stanie modelu to dopiero baza wyjściowa. Stanowczo za wcześnie na galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczki - rzeczywiście, przekrzywiły się przy robieniu fotek,nie zauważyłem, poprawię. Gąsienice - fakt, marnie wyszły. Dodam tylko że to najgorsze ogniwkowe gąsienice jakie miałem w rękach. Brudzenie - białe pasy są nieco przybrudzone (przykurzone) szarą suchą pastelą ale na zdjęciach prawie tego nie widać. Co do jednostajności brudzenia to się nie zgodzę - trochę brudnych czołgów na zlotach pojazdów militarnych oglądałem. Rzeczywiście brudzenie jest nierówne, przód za bardzo w porównaniu z resztą - to by się dało poprawić. Odcień zasadniczego koloru - pierwszy raz słyszę żeby Pactra A114 czyli ciemny Olive Drab nie nadawała się do radzieckich powojennych czołgów, ale może czegoś nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcień zasadniczego koloru - pierwszy raz słyszę żeby Pactra A114 czyli ciemny Olive Drab nie nadawała się do radzieckich powojennych czołgów, ale może czegoś nie wiem...

Odcień Pactry jak najbardziej ok. Po washu zmienił jednak całkowicie barwę. Na zdjęciach wygląda na ciemno-szary z niebieskim odcieniem. Chyba że zdjęcia tak przekłamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasadniczego koloru - to jednak chyba kwestia zdjęć. Fotki były robione przy mieszanym oświetleniu naturalno - sztucznym i to mogło spaprać. Ewentualnie kurzenie szarą suchą pastelą też mogło trochę kolor popsuć. Na niektórych fotkach cień modelu jest mocno niebieskawy a powinien wyjść ciemno szary - co by wskazywało na fotki jednak.

Co do brudzenia - czy pomysł by nieco zmyć nadwyżkę brudu z dolnej części przedniego pancerza, dołożyć błota na kołach i dodać szarego kurzu w górnej części (zwłaszcza na białych pasach) ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brudzenia - czy pomysł by nieco zmyć nadwyżkę brudu z dolnej części przedniego pancerza, dołożyć błota na kołach i dodać szarego kurzu w górnej części (zwłaszcza na białych pasach) ma sens?

Michał ma sens jak najbardziej. Właśnie do tego dążyłem przy ocenie Twojego modelu. Poprawiaj i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ten staroć Italeri czyli przepak Esci.

Zgodnie z radami usunąłem sporą część brudu, nałożyłem od nowa - tym razem tak żeby bardziej grudki było widać. "Dokurzyłem" białe pasy, trochę zmieniłem rozkład plam błota. Na kołach dodałem kurzenie żeby trochę urozmaicić. Tym razem na fotkach nie powinno być niebieskiej poświaty. Lepiej?

t62finalii23.jpg

t62finalii08.jpg

t62finalii11.jpg

t62finalii17.jpg

t62finalii18.jpg

t62finalii22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.