Skocz do zawartości

Tiger I Ausf. E (AFV Club 1:48)


Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

udało mi się skończyć Tygrysa w 1:48. Mizerny zimmerit AFV zeszlifowałem i obkleiłem czołg żywicą ATAKu, wymieniłem gąsienice na plastikowe i wetknąłem lufę RB. Brakuje lin holowniczych ale za jakiś czas będę miał kolejnego Tygrysa w robocie i mu jedną (niepołamaną ) linę podbiorę.

 

tygr01.jpg

tygr02.jpg

tygr03.jpg

tygr04.jpg

tygr05.jpg

tygr06.jpg

tygr07.jpg

tygr08.jpg

tygr09.jpg

tygr10.jpg

 

Malarsko sporo się narobiłem, starając się żeby wszystko zgrało się w jedną w miarę spójną całość.

 

Zapraszam do konstruktywnego komentowania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła robota, ale kilka rzeczy mi nie leży:

- kolor tłumików, nie za bardzo odróżnia się od koloru na kamo i zdecydowanie brakuje okopceń w okolicy wydechów,

- odpryski zimmeritu są dla mnie za jaskrawe, i za bardzo się odznaczają od reszty,

Fajny pomysł z tym urwanym błotnikiem i innym kolorem pod nim.

Co do lin, to z regóły też mam problem z ich łamaniem się. Dlatego wtedy odcinam mocowania (nie wiem jaka jest poprawna nazwa), wiercę w nich otworki i skręcam linę z kawałka przewodu elektycznego. W Pz.kpfw. IV D taką robiłem - możesz podejrzeć jak chcesz (nie jest idealna, ale lepsza niż ta plastikowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zacny, bardzo mi się podoba ; ) Malarsko widać że odwaliłeś kawał roboty.

 

Z moich uwag:

-nie wiem czy opłacało sie wymieniać gumy na plastiki skoro te i tak są z pełnym zębem.

-dodatkowe ogniwa na wieży nie są niczym umocowane, wygladaja jak przyspawane do pancerza.

-gdzieś wcieło uchwyty na klapie silnikowej.

-troche zbyt jasny i jednolity wyszedl ten efekt wytarcia metalu na zębach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi i czekam na kolejne.

- kolor tłumików, nie za bardzo odróżnia się od koloru na kamo i zdecydowanie brakuje okopceń w okolicy wydechów,
Co do wydechów to się zgadzam, miałem dylemat - albo mało odróżniające się, albo zbyt ciemne, albo pomarańczowe. Okopcenia są tylko po wewnętrznej stronie osłony.
-dodatkowe ogniwa na wieży nie są niczym umocowane, wyglądają jak przyspawane do pancerza
No tak, są przyspawane.
-nie wiem czy opłacało się wymieniać gumy na plastiki skoro te i tak są z pełnym zębem.
zawsze lepsze z pełnym zębem niż za krótkie Pewnie Friule są lepsze ale nie miałem ochoty na takie wydatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dodatkowe paski gasienic były po prostu przymocowane do ostatniego ogniwa w uchwycie, a po drugiej stronie przytrzymywał je drut. Mniej wiecej tak jak tutaj. Wtedy można było z nich skorzystać w razie potrzeby. Bo przyspawane to już dupa.

 

DSC01278.JPG

 

Wtedy można było z nich skorzystać w razie potrzeby. Bo przyspawane to już dupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie, co do zimmeritu to uważam, że jest w porządku. Pastę kładziono bezpośrednio na metal, zatem po jego odłupaniu pokazywała się nam faktura i kolor gołego metalu. Sam zimmerit naturalnie był szary. Jest Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie, co do zimmeritu to uważam, że jest w porządku. Pastę kładziono bezpośrednio na metal, zatem po jego odłupaniu pokazywała się nam faktura i kolor gołego metalu. Sam zimmerit naturalnie był szary. Jest Ok.

a nie powinno być widać minii spod ubytku zimmu tak goły metal to chyba nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych niemieckich kotach ale dlaczego zimmeritu miano nie kłąść na goły metal?Pasta była kładziona w fabryce i jeśli by położono na minie miała by mniejszą przyczepność ,tak myśląc na zdrowy rozum ,podobnie jest w lakiernictwie samochodowym :kto kładzie szpachlę na podkładówkę ,kładzie się na oczyszczony metal.Zaznaczam jeszcze raz nie znam się na Tygrysach ale moje zdanie jest jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia czołgu nie musiała być przygotowana przed nałożeniem Zimmeritu, ale przeważnie pokrywano pojazd farbą antykorozyjną. Zimmerit nakładano w dwóch warstwach używając kielni z cienkiej blachy.

Cytat z tego tematu myślę że wystarczy:

http://www.panzerpunkt.info/artykuly/zimmerit/zimmerit.htm

Autor mając na myśli farbę antykorozyjną miał na myśli minię.Znane sa dokumenty że minię stosowano do ostatnich dni wojny,ba w ostatnim miesiącu wojny używano jej nawet jako kamo.Znając Niemcow słynących z solidności nie puścili by pojazdu bez powłoki antykorozyjnej,aczkolwiek jakiś Helmut z Hansem(bo im się nie chciało) bądź pracownicy przymusowi(sabotaż) mogli puścić fuszerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga jest cenna i słuszna. Ja natomiast źle się wysłowiłem. Na Twoim modelu widać ubytki zimmeritu powstałe na skutek uderzenia pocisku (i taki efekt zapewne całkiem słusznie chciałeś osiągnąć). W takiej sytuacji powinien być metal. Przy odłupaniach nazwijmy to powstałych na skutek "eksploatacyjny" powstały np na skutek przejażdżki przez budynek albo kolizji z innym pojazdem, które należy traktować jako siłę mniejszą i rozłożoną na większej powierzchni zapewne pozostała by minia. Zresztą obserwując zdjęcia można stwierdzić że przy uderzeniu "naturalnie" szary zimmerit odrywał się nie całkowicie a raczej na zasadzie oderwania grubej warstwy od cieniutkiej mocno przylegającej do pancerza. Tu przy uderzeniach pocisku będzie widoczny metal i to w moim odczuciu bez względu na jak długi okres pozostawania na "świeżym powietrzu" nie pokryty warstwą rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od Panzerwaffe nie jestem a niuansów jest od groma i ciut,ciut sam poległem na wczesnym Tygrysie i to mając dokumentacje pod nosem a zlota myśl w naszym hobby jest aktualna przy pierwszym i sto dwudziestym pierwszym modelu.Ogólnie kotek mi się podoba szczególnie kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.