Skocz do zawartości

Opel Blitz + 20 mm Flak 38 - 1/72


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Opel jak w temacie Czasokres - walka w Libii. Malowanie Vallejo, filtry i pigmenty MiG-a. Może kiedyś doczeka się podstawki

 

DSC_0309.JPG

DSC_0310.JPG

DSC_0311.JPG

DSC_0308.JPG

DSC_0312.JPG

 

A tu świeżutka zdobycz na konkursie w Niepołomicach

 

DSC_0307.JPG

 

No to teraz macie prawo się wyrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacznę.Temat afrykański jest mi znany więc zacznę od tego co mi się podoba:

-malowanie lącznie z odrapaniami do PanzerGrau(to tyle)

-obładowanie paki(poza motorem)(to tyle)

reszta postaram się być neutralny:

-ogolnjy odbiór psuje motocykl przyczepiony z tyłu paki

-trochę brakuje tez kurzu na pace(w końcu to Afryka)

-boki paki i kabiny sa dla mnie niezrozumiale brązowo-rdzawe razi to szczególnie na oponach i felgach

po zatym więcej grzechów nie pamiętam model ogólnie się podoba no i oczywiście gratulacje za wyróżnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacznę.Temat afrykański jest mi znany więc zacznę od tego co mi się podoba:

-malowanie lącznie z odrapaniami do PanzerGrau(to tyle)

-obładowanie paki(poza motorem)(to tyle)

reszta postaram się być neutralny:

-ogolnjy odbiór psuje motocykl przyczepiony z tyłu paki

-trochę brakuje tez kurzu na pace(w końcu to Afryka)

-boki paki i kabiny sa dla mnie niezrozumiale brązowo-rdzawe razi to szczególnie na oponach i felgach

po zatym więcej grzechów nie pamiętam model ogólnie się podoba no i oczywiście gratulacje za wyróżnienie.

Dziękuję za uwagi.

1.Na swoją obronę co do kolorów to powiem tylko, że stosowałem pigment Miga African Earth i w rzeczywistości nie jest on aż tak kłujący w oczy. Zdjęcia trochę przekłamują (do d.... oświetlenie).

2.Co do motocykla może i słuszna uwaga, ale czy nie warto było w warunkach bojowych ( czytaj na pustyni) oszczędzać paliwo? Taka była moja wizja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Wojtek, ale ... coś mi nie pasi w modelu, nie wiem czy to wina zdjęć, ale.. chyba przesadziłeś z Łosiem i kolorystycznie wygląda jak by się za bardzo opalił. Z tego co widziałem w Libii, farba powinna być dużo jaśniejsza, jak w Saharze na tyle (nie czepiać się, że przez tyle lat wypłowiało) i te koło zdarte do "żywego" i to zdzieranie kamo....

Zrób może nowe zdjęcie z pobraniem bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Wojtek, ale ... coś mi nie pasi w modelu, nie wiem czy to wina zdjęć,

Jak już pisałem zdjęcia były robione na szybkiego przy marnym oświetleniu

.. chyba przesadziłeś z Łosiem i kolorystycznie wygląda jak by się za bardzo opalił. Z tego co widziałem w Libii, farba powinna być dużo jaśniejsza, jak w Saharze na tyle (nie czepiać się, że przez tyle lat wypłowiało)

Co do farby i jej koloru to sprawa jest otwarta. Pozwolę sobie wrzucić małą symulację sporządzoną w oparciu o artykuł na stronach Armoramy i katalogu farb Vallejo

 

kolory.jpg

 

Teraz zdjęcie modelu (zaznaczam, że bez retuszu w oparciu o jedno z prezentowanych zdjęć) na tle libijskiej pustyni

 

opel%2520w%2520libii.jpg

 

...i te koło zdarte do "żywego" i to zdzieranie kamo....

Koło nie jest zdarte. To efekt kurzu, choć na zdjęciu faktycznie nie wygląda to ciekawie :( ,natomiast z kamo może faktycznie trochę za bardzo poszalałem

Zrób może nowe zdjęcie z pobraniem bieli.

Postaram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś walną doktorat. Jeżeli chodzi o dobieranie kolorów farb, to ... bez łosza i całej tej chemii ma ona ręce i nogi, stosując łosza tabela kolorów nadaje się do ... Powiem szczerze, że ... za chińskiego boga nie wiem po co pisałem o doborze koloru farby.

Zrób Wojtku fote w świetle dziennym, bez reflektorów, pozowania i innych cudów. A teraz idę na kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.