Skocz do zawartości

Jagdpanther Dragon 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Model Dragona+blaszki Parta,malowany całkowicie farbami Pactry+suche pastele.Jest to właściwie wersja Panzerbefehlswagen czyli pojazd z dodatkową radistacją,stosownie do tego dorobiłem antenę typu gwiazda wraz z podstawą i osłoną.

e3dbda9c52b6b444m.jpg

46abebb85125f870m.jpg

fdf998a9dd3792a0m.jpg

1a6d1162cb211f7cm.jpg

dc6ec8fd3726d650m.jpg

a6bb40db565f6f55m.jpg

d0cbab3fde2d8e58m.jpg

75c0f6c0e6c11292m.jpg

0e927c7a488f3a9cm.jpg

5e8ba39d671be89cm.jpg

 

Zapraszam do oceny!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ocena będzie subiektywna, bo Esdekaefzet 173 to zdecydowanie mój ulubiony niemiecki wóz, ta skala i zimmerit.......hm 6-/6? (ten minus to dlatego, że nie jest mój :-}

 

I mam zapytanie- czemu ma brązową lufę? Widziałem to już na kilku modelach i nie wiem czemu nie są w kamuflażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ocena będzie subiektywna, bo Esdekaefzet 173 to zdecydowanie mój ulubiony niemiecki wóz, ta skala i zimmerit.......hm 6-/6? (ten minus to dlatego, że nie jest mój :-}

 

I mam zapytanie- czemu ma brązową lufę? Widziałem to już na kilku modelach i nie wiem czemu nie są w kamuflażu?

Witam!

Brązowa lufa-mogła by równie dobrze być w kolorze d.grau:niemieckie czołgi,działa samobieżne itp. były montowane z elementów pochodzących z różnych wytwórni i dostarczonych do montażu końcowego w kolorze podkładowym,jeśli dobrze się wpatrzyć w zdjęcia z późnego okresu wojny można dostrzec na różnych typach pojazdów "ciemne" lufy- w tym okresie wojny liczyła się szybka dostawa gotowych pojazdów na front-gotowe kadłuby(już pomalowane) czekały często na montaż armat których dostawy się opóźniały(z różnych względów)i montowane były na ostatku.Więcej informacji dotyczących tematu barw pojazdów niemieckich z końca wojny można znaleść w książce p.A.Majewskiego "Barwy i znaki Panzerwaffe.Panzerabteilung"(z tej pozycji zaczerpnąłem info.),zdjęcia pojazdu "01"na których oparłem budowę swojego modelu są w monografii wyd.Militaria nr.207-widać na niektórych "ciemną"lufę-mi podobała się rdzawo-brązowa i własnie tak ją wykonałem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, robi wrażenie. Bardzo mi się podoba. Czy ten model miał już zimmerit czy robiłeś go sam?

Witam!

Model posiada zimmerit,wymaga jedynie własnoręcznego naniesienia go na właz amunicyjny z tyłu nadbudowy i na jarzmie km(co też uczyniłem).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja nie moge, przeglądam forum za Jagdpanterami otworzyłem ten tema powiększyłem obrazek i sprawdzam w temacie z jakiej firmy to model. Jak zobaczyłem że to 1/72 to myślałem że spadne z fotela. Świetny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie podoba mi się jedynie to, że trochę się błyszczy(albo mi się tak wydaje).

Jest w tym trochę prawdy - pojazd pomalowany jest w całości Pactrami, a te nie są w 100% matowe, określenie "satynowe" wydaje mi się właściwe . Dodatkowo wpadłem na "genialny" pomysł by sfotografować model w pełnym południowym słońcu letniego dnia co tylko wzmocniło niepożądany efekt .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.