Skocz do zawartości

1/72 REVELL PzKpfw III Ausf. M


konrad25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przepraszam za brak polskich znakow ale nadaje z U.K.

Ten dzial jest dla mnie calkiem nowy , gdyz na codzien zajmuje sie lotnictwem w skali 1/48. Niestety przyszedl ten moment gdy postanowilem sie oderwac na chwile w ramach walki z '' nuda '' od mojego glownego nurtu i poprobowac czegos nowego. Wybor padl na skale 1/72....no bo to male....i szybko sie.....robi...i oto co wyszlo. Jest to moja jedynie weekendowa przygoda i nie mam pojecia o kamuflazach i malowaniach a efekt koncowy to jedynie to co znalazlem w internecie. Przepraszam za prowizoryczny trawnik i jakosc zdjec, nad tym jeszcze pracuje. Prosze o konstruktywna krytyke i ocene mojej pracy.

 

/UdSQmcl0k3I/AAAAAAAAAGo/5p1VtmWKmhs/s800/11-MOTION.png[/img][/url]

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

35.JPG

36.JPG

37.JPG

38.JPG

39.JPG

40.JPG

41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

45.JPG

46.JPG

47.JPG

48.JPG

49.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat masz chyba niezły ale nie możesz złapać ostrości. Trzymaj aparat dalej a potem najwyżej przycinaj zdjęcia.

I proszę nie rób więcej takich obrotowych zdjęć

Co do modelu to wydaje mi się że wygląda całkiem całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak widzę robiony prosto z pudła malowany i brudzony nie źle, Jedynie co mnie osobiście nie pasuje to za dużo rdzy na górnych częściach osłon bocznych kadłuba, skupiłeś się na rdzawych naciekach zapominając o innych śladach eksploatacji np kurzu na niektórych elementach pojazdu. Nie wiem czy to efekt na zdjęciach że twoja miniatura się świeci. Jeżeli chodzi o maskowanie dużo lepiej wychodzą korzenie roślin z listowiem na siatce od Polaka. Liny holownicze na płycie silnikowej lepiej robić z plecionki, wyglądają bardziej realistycznie, to samo tyczy się uchwytów na wieży należało je wykonać z cienkiego drutu. Sumując całkiem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model i to w tak małej skali to jest całkiem udany. Zastrzeżenia mam do:

- model się świeci, dałeś na koniec jakiś lakier satynowy lub mat?

- brak kurzenia przy obecności innych śladów eksploatacji, trochę pigmentów na zawieszenie, schurzeny i kadłub i będzie ok.

Co do grybości poszczególnych elementów to nie zapominajmy iż jest to skala 1/72. Fakt, że można było np. schurzeny zrobić z puszki po piwie, lune wymienić itd, ale przy pierwszym modelu czołu nie szedłbym aż tak daleko. Nawet w skali 1/35 te elementy z rególy są kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na debiut w pancerce to jest całkiem dobrze, ładnie sobie poradziłeś z kamuflażem, choć ta zieleń mogłaby być nieco mniej intensywna jak na mój gust. Do tego całkiem przyzwoicie wyszło ci brudzenie pojazdu.

Z mankamentów to przede wszystkim te osłony, nieco za bardzo zniszczone i szkoda że nie wymieniłeś ich na cieńsze, np. z aluminiowej puszki. Nie do końca przemawiają też do mnie te krzaki.

Co do świecenia, to kwestia zależy od ujęcia. Na tych jaśniejszych faktycznie błyszczy się za bardzo, z kolei na ciemniejszych model wygląda bardziej satynowo, co moim zdaniem dodaje mu efektu ciężkości.

 

Mimo wszystko podoba mi się i mam nadzieję, że to nie twój ostatni temat w tym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.