Skocz do zawartości

Tiger I Early - Zvezda - 1:35 - Mój pierwszy...


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

jak na pierwszy modle wyszedł naprawdę fajnie wiadomo są błędy i nie dociągnięcia ale to typowe na początku zresztą od tego czasu zrobiłeś kolejny model więc nie ma sensu ich wypisywać działaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zvezdowy Tygrys - Kursk 1943 - malowany był w 100 % pędzlem. Pierwsze filtry, wash i praca z pigmentami oraz pastelami. Błoto docelowo miało być wysuszone w promieniach letniego słońca, zalegające już jakiś czas po oberwaniu chmury, częściowo wykruszone - zlepek suchego pyłu, piasku, błota, więc jest to bardzo cieniutka i "sucha warstwa" na kołach. Pod wanną, czego siłą rzeczy nie widać jest grubsze ale też suche (brak mokrego błota).

 

O ulewne deszcze - bardziej zabłocony model (zgodnie z realiami historycznymi pod Kurskiem sporo lało) pokusiłem się przy Panzer III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka małych uwag:

- troszkę ciemny,

- przybrudziłeś go troszkę a bandarze na kołach jaby dopiero z fabryki wyszły,

- na przedniej płycie widać zapadnięcie plastiku. Nastepnym razem przejrzyj części pod kątem ich wykonania. Niektórzy producenci mają to do siebie żeich wypusty mają zapadnięcia lub wypychacze w bardzo widocznych miejscach.

 

Natomiast malowanie pędzlem wyszło ci dobrze, bo bym nie powiedział że to pędzel był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak na pierwszy model to pełen szacun. Mój pierwszy wyglądał jakbym kubeł farby na niego wylał. Tylko pozazdrościć, bo jak masz takie zdolności już na starcie to z każdym modelem będziesz coraz lepszy i bogatszy w nowe techniki itp. gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwszy raz widzę takie kamo z 1943, ale kiedyś musi być te pierwszy raz. Model prezentuje się rewelacyjnie, a jak mówisz, że malowany pędzelkiem, to gratulują. Ciekaw jestem jak będzie wyglądał model nr. 5?? Trzymam kciuki i jeszcze raz gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kamuflaż bezpośrednio z instrukcji Zvezdy, z tego co się po skończeniu tego zestawu orientowałem, to podobne kamo istniały w okresie kurskim(na Tygrysach).

 

W przyszłym roku (2014) będzie podejście drugie - Tamiyowski wcześniak - do malowania więc zobaczymy na ile uda mi się poprawić. Na pewno muszę stonować z washem, bo Pz.Kpfw. III troszkę za mocno ściemniał, chociaż odcieniem dunkelgelbu jest bardzo zbliżony do tego tygrysa (kwestia zdjęć). W przyszłym roku mam nadzieję, że zakończę 3 lub cztery projekty w tym IV i wspomniany Tygrys Tamiyi (bo się nie śpieszę i staram się obrabiać czołgi robić jak najlepiej potrafię czasem nad jednym fragmentem spędzając kilka godzin). Trzeba troszkę ruszyć z pracą, bo w kolejce czeka kilka innych fantastycznych projektów, w tym Leopold K5 Trumpetera, którego udało mi się wyrwać po rewelacyjnej cenie 300 zł (280+koszt wysyłki), a że na forum jest już jego warsztat to tym lepiej, bo będzie punkt odniesienia. A z typowej pancerki to jeszcze 3 czołgi i halftrack zupełnie nie ruszone w pudłach siedzą (Tygrys późny Dragona wersja dowodzenia, King Tiger Ardeny, Elefant i SDKFZ 7/1 z Flakvierlingiem - to co prawda nie czołg ale pięknie zdetalowane wszystkie wnętrzności /silnik itp/ z Trumpetera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.