Skocz do zawartości

Pzkpfw VI Ausf.E Dragon 1:35


hardy1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś chciałbym wam przedstawić model który zacząłem sklejać jako pierwszy tuż po moim powrocie do modelarstwa jakieś 3 lata temu, dragonowskiego Tygrysa, model znany więc nie będe się tutaj rozpisywać na temat zestawu.

Z perspektywy czasu stwierdzam że jak na pierwszy model po powrocie to mogłem wybrać lepiej:) w sensie że łatwie, ilość części w zestawie sprawiła że odkładałem go na półkę co sprawiło że sklejanie zajęło mi ponad rok

Do modelu dodałem metalowe działo RB model oraz zimmerit Atak, dziś wymieniłbym bym pewnie gąski z Ds-ów na friule, z baboli które popełniłem to prowizoryczna podstawa wieżowego k-mu przeciwlotniczego (zestawową gdzieś posiałem) oraz niepoprawnie sklejone wydech

Malowanie pudełkowe przedstawiające pojazd z 1./ Schwere Panzer Abteilung 101 (to ten od Wittmana ) walczącego w czerwcu 1944 w Normandii.

Koniec wywodów wrzucam foty:

 

IMG_4631.jpg

IMG_4632.jpg

IMG_4633.jpg

IMG_4636.jpg

IMG_4637.jpg

IMG_4639.jpg

IMG_4640.jpg

Nie bijcie za mocno, model już stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie nie mam pojęcia, zostawiam to Sebie, malowanie mi się podoba a jedyne ale to świecenie się modelu. Ja preferuję mat, inni pół-mat. Jak kto woli. Zacznij coś na warsztacie, chętnie popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie nie mam pojęcia, zostawiam to Sebie, malowanie mi się podoba a jedyne ale to świecenie się modelu. Ja preferuję mat, inni pół-mat. Jak kto woli. Zacznij coś na warsztacie, chętnie popatrzę.

 

Jak tylko skończę Me 262, na warsztat pójdzie M4A3 (76)W od HB w 1:48.

A co do tego że się błyszczy to pierwszy i ostatni raz używałem matowego lakieru Humbrola, krótko mówiąc jest do d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z klubu w UK powiedział ze oni usuwają 1/4 przejrzystej części lakieru Humbrol przed wymieszaniem. Powiedział że to w znaczącym stopniu poprawia jakość matu. Ja maluję akrylami wiec nie mogę tego sprawdzić i potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy model potraktować pigmentami. Ja uzywam vallejo + ich utrwalacz i mat jest jaki mam być i nic się nie ściera z modelu, nawet przy delikatnym odkurzaniu. Z matem na wierzch jeszcze nie próbowałem, ale może też spróbuje tej metody ! Poza tym nie każdy czołg był matowy. Zalezało to od warunków, wilgotności powietrza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.