Skocz do zawartości

Sherman VC 1:72 UM


WPR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post na forum, choć przeglądam je od dawna.

Długo się zastanawiałem nad tym czy warto, ale jednak postanowiłem przestraszyć Was moim pierwszym podejściem do modelarstwa.

Dwa modele produkcji UM.

Hetzer powstał jako pierwszy, dopiero przy pracy nad Shermanem pojawił się pomysł ustawienia ich razem w scence, choć takie spotkanie było (chyba) mało prawdopodobne w północnej Francji.

Hetzer z pudła. Sherman w kalkach 1 pułku 1 dp + lufa do dział 17 + moje nieudolne modyfikacje.

Malowanie pędzlami.

Diorama całkowicie wg wskazówek czak45.

 

Francja, sierpień 44.

 

To chyba tyle, zapraszam do bulwersacji ;) :

 

Wybaczcie jakość zdjęć...

 

ddcUlVn.jpg

AiA8iGj.jpg

Jeeu7qI.jpg

Fy1cwwA.jpg

GfIauo1.jpg

7kzb7ac.jpg

KtWs5tI.jpg

1nHM3su.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To są twoje pierwsze modele? Jeżeli tak to całkiem udane. Wziąłeś na warsztat nie do końca udanego Shermana FF z UM ma swoje błędy i uproszczenia głównie w górze kadłuba i wieży. Gąsienice z tego zestawu też tragedia, ale cóż zrobiłeś go całkiem przyjemnie. Kłaniają się błędy merytoryczne jak np wielkość i rozmieszczenie dodatkowych płyt z dopancerzeniem. Trochę za dużo moim zdaniem błota na wózkach jezdnych. Ogólnie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakieś potwierdzenie używania przez Polaków Shermana FF z wieżą w wersji z policzkiem? Bo jestem tym bardzo zainteresowany (model stygnie a nie znalazłem żadnych źródeł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś na warsztat nie do końca udanego Shermana FF z UM

Zależało mi na zrobieniu FF w polskich barwach a nic innego nie mogłem znaleźć.

Trochę za dużo moim zdaniem błota na wózkach jezdnych. Ogólnie OK

Dzięki za pozytywną ocenę. Co do błota to podjąłem wiele prób różnymi technikami znalezionymi w sieci.

To co uzyskałem to pryskanie suchym pigmentem na koła posmarowane rozwodnionym wikolem, tylko ten efekt jako tako mnie zadowolił, jego wadą jest duże zabłocenie. Może to efekt skali i na 1:35 brudzenie wyjdzie mi lepiej.

Czy masz jakieś potwierdzenie używania przez Polaków Shermana FF z wieżą w wersji z policzkiem

Szczerze mówiąc to policzek dodałem po przeczytaniu uwag do modelu UM na jednym z forów modelarskich. Teraz jedyne co znalazłem to zdjęcie w Wozach bojowych Polskich Sił Zbrojnych 1940-1946 :

FNLSxIt.jpg

z opisem: Zimą 44/45 podczas pauzy w działaniach bojowych 2 BPanc. otrzymała uzupełnienia sprzętu bojowego; oto jeden z nowych "Shermanów-Firefly" ("Sherman" VC) - numer ewidencyjny T 288444 - przejęty przez 4. pułk pancerny "Skorpion"

Brak dowodu na obecność policzka we Francji. ;)

Dzięki za pozytywne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna ślady shermanów z policzkiem:

 

1 DP, niedatowane

CDLKgDM.jpg

 

1 DP, Flandria, wrzesień 44?

wvcR1te.jpg

 

1 DP, 1 pułk, 3 szwadron

BFJTAiZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.