Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. III Ausf. N - Dragon 1:72


erolo2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Kolejna "IIIka" gotowa. Poprzedni był model M teraz przyszła kolej na N. Malowany od a-z pędzlami .Tym razem Pominąłem Osłony (Schurzen) układu jezdnego, zamontowałem je jedynie na wieży tak dla odmiany .Przydział wojenny: 3 regiment 2 Panzer divison - Ruski front lato 1943.

 

 

P1220370.JPG

 

 

 

 

P1220425.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starałem się by na zdjęciach moje paznokcie nie były aż tak widoczne tym razem - ukłon w stronę oburzonych

 

 

 

 

O-LX3YQUdU1NQiwJx9vMyb6E6YDv2a4Cm9kO52__cjNl=w640-h480-no

 

 

 

 

 

P1230312.JPG

 

 

 

 

P1230314.JPG

 

 

 

 

 

P1230307.JPG

 

 

 

 

 

P1230313.JPG

 

 

 

 

 

P1230308.JPG

 

 

 

 

 

P1220859.JPG

 

 

 

 

 

P1230311.JPG

 

 

 

 

 

P1230309.JPG

 

 

 

 

P1220940.JPG

 

 

 

I tradycyjnie na tle - """"wykładzina""""

 

 

 

 

P1230344.JPG

 

 

 

 

P1230333.JPG

 

 

 

 

P1230340.JPG

 

 

 

 

P1230336.JPG

 

 

 

 

P1230334.JPG

 

 

 

 

P1230342.JPG

 

 

 

 

P1230047.JPG

 

 

 

 

P1230234.JPG

 

 

 

 

P1230343.JPG

 

 

W sumie zajął mi 17 h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo ładny i super szybko go złożyłeś! Jedynie co bym mu dołożył to trochę pigmentów na bokach - bardzo tam czysto, ale możliwe, że tak właśnie miało być ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę czysty na tych bokach . Lato to i błota brak jedynie kurz, równo nałożony po całośći dolnych partii - "wannie" dobrze np. na przodzie modelu i na kołach mocniej na jezdnych i słabiej np. na podtrzymujących . No taki był mój zamysł- lekki weathering-letni . Co do tej wykładziny to nie wiem dlaczego ma być złym tłem - wielu tak tu na forum sądzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak maluję pactrami konkretnie rozwodnionymi i rozjaśnonymi w stosunku do "właściwego koloru"- Nakładam pare warstw najczęściej 3 . Weatheringuje olejami Royal Tales + benzyna do zapalniczek . Na to wszystko lakier matowy humbrola - ciężkawo się go nakłada pędzlem trzeba deliktanie żeby nie zmazać weatheringu i na koniec Wash (pin - wash_ od AK nakładany pędzelkiem 00-000 Mag-polu ). P.S. Chyba zakupię jednak lakier matowy w sprayu - będzie prościej nanosić. Co do odcienia koloru modelu to tak pomiędzy jednym a drugim tłem w realu. Dzięki za komenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego z ISM . No w sumie to w planie mam jeszcze 15 modeli , potem pomyślę o jakichś porządkach i znalezieniu miejsca na kolejne ;) . Na dziś 62 germańce a w marzeniach jest 100 sztuk - to i tak będzie tylko część niemieckiego sprzętu z II Wojny , którego klejenia się podjąłem przerzucając sie z samolotów lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuratnie w tym sektorze nie szukałem. Nie mam doświadczenie w zakupach zagranicznych i nie dysponuję niestety podstawowymi środkami płatniczymi (karta kredytowa) w takowych miejscach. Więc może kiedyś będzie okazja go tu na miejscu dopaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ziomalu

Model schludnie wykonany. Wiem że malujesz pędzlem, a i tak jest nie z gorsza. Co mnie osobiście uderzyło że robiłeś dwie wersje trójki z różnych firm i na obu taki sam kamuflaż. Nie wiem może Tobie tak pasuje? Ja lubię jak się pojazdy przynajmniej nieco różnią między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ziomalu. No camo podobne ,ale jednak zupełnie inne jakby sie wpatrzyć: inne rozmieszczenie plam ich wielkość, wzór itd. W którejś trójce będzie mieszane Redbrown - Olivedarb, ale to w przyszłym roku. Choć pierwsza będize zimowa Ausf. J L60 od Attacka z zimowymi gąskami mniam , mniam .To w przyszłości . Na ten rok w planie 4 inne modele . Obecnie na tapecie początek pracy z Sd.Kfz. 140 Gepard z UM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.