Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Ten model to dla mnie prawdziwy sukces, pierwszy po trzy letniej przerwie, a do tego ukonczony Z samego wykonania nie jestem juz tak zadowolony. po lakierowaniu i washu model byl za ciemny, staralem sie to troche zwalczyc z miernym efektem, przy okazji tylko wash w wiekszosci gdzies uciekl

 

SAM_1822.JPG

 

SAM_1824.JPG

 

SAM_1825.JPG

 

SAM_1827.JPG

 

SAM_1830.JPG

 

SAM_1832.JPG

 

SAM_1833.JPG

 

SAM_1837.JPG

 

ostatnia fotka z lampa, zielony przypomina bardziej to co jest w realu

 

SAM_1861.JPG

 

Mysle, ze wiedzac gdzie i jakie popelnilem bledy tym razem nastepny model wykonam juz znacznie lepiej, przenajmniej mam taka nadzieje

ps pewnie jakas figurka i podstawka by ten model troche poprawily w odbiorze, ale traktuje go bardziej szkoleniowo niz jako calosciowy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy etap to podwozie i tyl pojazdu, sporo pigmentow i potraktowane pigment fixerem, nie chodzilo nawet w tym momencie o kolor tylko o odpowiednia fakture. Jak juz wszystko wyschnie tzn na nastepny dzien mozna dalej dzialac, ja zrobilem sobie mieszanke pigmentow vallejo light siena i miga gulf war sand i tym potraktowalem caly model (gora tylko troche a na dole sporo) i dalem warstwe lakieru, nastepnie po calosci poszla mieszanka farb na zasadzie mgielki z aerografu, ale to trzeba delikatnie, a na sam koniec strzelanie blotnista mieszanka pigmentow z fixerem . na te bloto to poszla resztka poprzednio zastosowanej mieszanki pigmentow z delikatnymi dodatkami, tak aby troszke sie odbijal jeden kolor od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie w grę wchodzi jedynie pędzel. Pigmentów nie posiadam jak na razie. Jedyną rzeczą jaką mam do zabrudzeń to woreczek ziemi modelarskiej takiej jak do dioram oraz klej modelarski na bazie wody. Polecasz jakiś sklep modelarski online gdzie mogę dostać pigmenty w dobrej cenie albo rady dla początkującego? Jak uzyskać w prostszy sposób efekt błota itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i racja. Nie wiem do końca jak poradzić sobie z brakiem aerografu. Czy na forum gdzieś był tutorial jak ładnie brudzić? Sorka, że tak wypytuje. Chciałbym poznać dobrze kolejność i zasady, co z czym się je itp. Wcześniej robiłem to na "wyczucie", domorobnie trochę. Będę wdzięczny za wskazówki i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.